سازمان امور مالیاتی کشور

دستورالعمل خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال 1391 اعضای سازمان نظام پزشکی کشور در اجرای ماده 95 قانون مالیات های مستقیم (بخشنامه شماره 5587/200 مورخ 1/4/92 سازمان امور مالیاتی کشور)

 

دستورالعمل خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال 1391 اعضای سازمان نظام پزشکی کشور در اجرای ماده 95 قانون مالیات های مستقیم (بخشنامه شماره 5587/200 مورخ 1/4/92 سازمان امور مالیاتی کشور)

بنا به اختیار حاصل از ماده ۱۵۸ قانون مالیات‌های مستقیم، با عنایت به آگهی منتشره در نیمه اول سال 1391 و در جهت اجرای مطلوب تر عدالت مالیاتی، استفاده بهینه از منابع و توسعه و ترویج فرهنگ خوداظهاری، سازمان امور مالیاتی کشور طرح خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال 1391 صاحبان مشاغل موضوع ماده 95 قانون مالیات های مستقیم را به مرحله اجرا درآورده است. بنابراین اظهارنامه های تسلیمی هر یک از اعضای سازمان نظام پزشکی که با رعایت مقررات و شرایط زیر تسلیم شده باشد، مشمول طرح خوداظهاری قرار می گیرد:

شرایط خوداظهاری:

1- ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1391 بصورت الکترونیکی در موعد مقرر قانونی.

2- در مورد تقسیط مالیات ابرازی حداقل 40% مالیات به صورت نقد به همراه اظهارنامه و مابقی در 6 قسط مساوی ماهانه تا پایان دی ماه 1392 تقسیط گردد. بدیهی است مؤدیانی که اظهارنامه خود را به صورت غیرالکترونیکی (دستی) تسلیم نمایند، مالیات ابرازی را بایستی کلاً همراه اظهارنامه پرداخت نمایند.

3- عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر مانع از صدور برگ مالیات قطعی برای مؤدیانی که در چارچوب خوداظهاری، اظهارنامه تسلیم نموده اند، نخواهد بود و در صورت عدم پرداخت اقساط تا پایان زمان مقرر، از تاریخ سر رسید (تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی) مشمول جریمه مقرر در ماده 190 ق.م.م خواهد بود.

4- اظهارنامه مالیاتی شامل «حساب درآمد و هزینه» برای هر یک از مؤدیان مزبور تکمیل شده باشد.

5- مؤدیانی که پرونده آنها بعنوان نمونه انتخاب و مورد رسیدگی قرار می گیرد و همچنین سایر مؤدیانی که اظهارنامه آنها خارج از چارچوب این دستورالعمل تسلیم شده است چنانچه دفتر درآمد و هزینه برای عملکرد سال 1391 ثبت و تحریر ننموده باشند جرایم مربوط، قابل بخشودگی نخواهد بود. (پلمب دفتر درآمد و هزینه تا تاریخ 30/9/1391 مورد قبول است).

6- اظهارنامه هایی که مالیات ابرازی عملکرد سال 1391 آنها نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 1390 از حداقل به شرح جدول زیر کمتر نباشد با رعایت سایر شرایط این دستورالعمل مشمول خوداظهاری می باشد.

ادامه این بخشنامه را در لینک زیر ملاحظه بفرمایید.

فايل هاي پيوست شده

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments