حق بیمه و بازنشستگی

قانون احتساب سوابق خدمت مستخدمین‌ وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی در نهادهای انقلاب‌ اسلامی

قانون احتساب سوابق خدمت مستخدمين‌ وزارتخانه‌ها و موسسات و شركتهاي دولتي در نهادهاي انقلاب‌ اسلامي و مأموريت كاركنان نهادهاي مزبور به وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شركتهاي دولتي مصوب 6/11/1364

ماده 1 – مستخدمين وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و شهرداري‌ها و سازمان‌هاي وابسته به دولت و مؤسساتي كه‌شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر نام است در صورتي كه قبل از استخدام سابقه خدمت در نهادهاي انقلاب اسلامي داشته ‌باشند سابقه خدمت تمام وقت آنان در نهادهاي مزبور از لحاظ‌ پايه يا درجه يا هر عنوان مشابه ديگر و بازنشستگي و وظيفه‌ جزو سوابق خدمت دولتي آنان منظور و محسوب خواهد شد.

تبصره 1- منظور از خدمت تمام وقت انجام وظيفه برابر ساعات‌كار مقرر در مورد كاركنان نهاد ذيربط بوده و مشروط بر آن‌است كه حداقل از 40 ساعت كار در هفته كمتر نباشد.

تبصره 2- در صورتي كه در برخي از مؤسسات موضوع اين قانون‌مقرراتي در مورد تعيين ميزان كسور بازنشستگي يا حق بيمه‌بابت احتساب سوابق خدمت مزبور وجود نداشته باشد كسور بازنشستگي يا حق بيمه سهم مستخدم بر اساس اولين حقوق خدمت رسمي يا ثبت يا دائم در مؤسسه متبوع محاسبه و توسط مستخدم پرداخت خواهد شد.

ماده 2- مأموريت كاركنان نهادهاي انقلاب اسلامي به ‌دستگاه‌های موضوع ماده يک اين قانون با موافقت آنان و دستگاه‌های ذيربط مجاز مي‌باشد و حقوق و مزاياي آنان در مدت مأموريت بر اساس شغلي كه در مؤسسه محل مأموريت‌عهده دار خواهند شد از اعتبار مؤسسه مزبور پرداخت خواهدشد.

ماده 3- چنانچه سن اشخاص مذكور در ماده يك بلحاظ خدمت در نهادهاي انقلاب اسلامي از حداكثر سن مجاز برای ‌استخدام تجاوز نمايد با پرداخت كسور بازنشستگي سهم‌ دولت توسط مستخدم بابت سنوات مازاد بر سن مجاز، به‌تعداد سنواتي كه در خدمت نهادها بوده‌اند به حداكثر مذكوراضافه مي‌گردد تا استخدام آنان بلامانع باشد.

ماده 4- دولت موظف است ظرف مدت 2 ماه از تاريخ ابلاغ اين‌قانون ضوابط نهاد انقلابي به ضميمه فهرست نهادهاي انقلاب ‌موجود را تهيه و براي تصويب به مجلس شوراي اسلامي‌ تقديم نمايد.

ماده 5- آيين نامه اجرايي اين قانون توسط سازمان امور اداري واستخدامي كشور تهيه و به تصويب هيأت وزيران خواهد رسيد.

مرتبط: آیین‌نامه اجرایی قانون احتساب سوابق خدمت مستخدمین‌ وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی در نهادهای انقلاب‌ اسلامی

‌رییس مجلس شورای اسلامی – اکبر هاشمی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments