جذب نیروی انسانی جدید در استان تهران به چالش تبدیل شده است/ لزوم تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

معاون استاندار تهران با بیان اینکه جذب نیروی انسانی در استان تهران به چالش تبدیل‌شده است گفت: نیروهای قراردادی نیز برای انگیزه بیشتر نیازمند تبدیل وضعیت هستند که امید است در این زمینه تحولات مثبتی رُخ دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران بعدازظهر یکشنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور استاندار، معاونین استانداری، مدیران کل ستادی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران، ائمه جمعه و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی بر اساس نیازهای مردم تشکیل‌شده که وظیفه اصلی آن‌ها خدمت‌رسانی است اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی بر اساس نیازهای مردم تشکیل‌شده‌اند وظیفه‌ای غیر از خدمت‌رسانی ندارند.

وی گفت: به دنبال راهکار قانونی با استفاده از ماده 27 الحاق قانون تنظیم بخشی مقررات مالی جهت برطرف کردن مشکلات آموزش‌وپرورش در استان هستیم تا از ظرفیت دستگاه‌های اداری که اجازه دارند مازاد تملک دارایی سرمایه‌ای را به بخش خصوصی واگذار کنند، پیگیری شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران بیان کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما و افزایش مصرف برق مدیران دستگاه‌ها باید در زمینه مدیریت مصرف اقدامات عملیاتی انجام دهند، همچنین وضعیت بدهی دستگاه‌های اجرایی استان به دستگاه‌های خدمت‌رسان آب، برق و گاز را پیگیری کرده و قرار شد این مشکل برطرف شود.

پاشا در ادامه به‌ضرورت ایجاد دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت: دستگاه‌ها برای ارتباطات بین‌بخشی نیازمند بهره‌گیری از خدمات دولت الکترونیک هستند و در این راستا استفاده از سامانه مکاتبات الکترونیک در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه استقرار میز خدمت فیزیکی و تکریم ارباب‌رجوع در تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید صورت گیرد، خاطرنشان کرد: جذب نیروی انسانی جدید در استان تهران به چالش تبدیل‌شده است و نیروهای قراردادی برای انگیزه بیشتر نیازمند تبدیل وضعیت هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments