رییس‌جمهور: توزیع اولین بسته حمایت غذایی دولت در آبان/ پیش‌بینی‌هایی برای جبران مشکلات از طریق حقوق و دستمزد در بودجه سال آینده

رئیس جمهور گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می‌کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.

شناسنامه قانون | 118445 629

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در پایان نشست با سران قوا گفت: دولت اولین بسته حمایت غذایی را در آبان به افرادی در فشار بیشتری هستند و جزو افرادی هستند که مشکلات بیشتری دارند، پرداخت می‌کند و این روند در چند نوبت ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در بودجه سال آینده هم برای حقوق و دستمزد پیش بینی‌هایی خواهیم کرد که مشکلات وارده به مردم را جبران کنیم.

رئیس‌جمهور در ادامه اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود آمریکا به دنبال فشار آوردن بر مردم نیست و به دنبال فشار بر نظام و حکومت است کاملا ناصحیح و نادرست است و خودشان در عمل این واقعیت را آشکار کردند.

وی با اشاره به بازگشت تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: ما دیدیدیم تحریم‌هایی که ۱۳ آبان اعمال شد هیچ تأثیری بر روند اقتصادی کشور نداشت، چون آمریکایی‌ها هر چه تیر در ترکش داشتند، قبلا علیه ملت ایران رها کرد و چیز جدیدی برای ارائه نداشت.

روحانی تصریح کرد: آنها برای همین ناچار شدند یک لیست بلند بالایی را درست کنند، از یک طرف نام بانک‌هایی را ببرند و شعبات بانک‌ها را اضافه کنند برای اینکه صفحات را پر کنند و از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند و شماره سریال هواپیما را بنویسند تا صفحات را پر کنند و کاملا از شیوه کار و نحوه اعلامشان مشخص بود که برای اثرگذاری روانی علیه ملت ایران است و هدف دیگری ندارند.

رئیس جمهور اضافه کرد: مشخص شد حرفی که از روز اول مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌زدند که آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را به صفر برسانند و آمریکایی‌ها مکرر تکرار می‌کردند که ما این کار را انجام می‌دهیم، اخیرا خودشان اعتراف کردند نمی‌توانیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم. استدلال آنها این بوده که اگر صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم، قیمت هر بشکه نفت به ۱۵۰ دلار افزایش پیدا می‌کند و این تبیین همان حرفی است که ما از روز اول می‌زدیم و می‌گفتیم آمریکا قادر نیست فروش نفت ایران را صفر کند.

وی‌ ادامه داد: نکته بعدی اینکه آمریکایی‌ها ناچار شدند عقب نشینی دیگری را انجام دهند، به دلیل اینکه مورد هجمه افکار عمومی دنیا قرار گرفته بودند می‌خواستند بگویند موضوع مواد غذایی و مسئله دارو و تجهیزات پزشکی استثنا است، در صورتی که این حرف آنها هم نادرست است. وقتی سیستم بانکی را تحریم می‌کنند، همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

روحانی در ادامه خطاب به مردم ایران تاکید کرد: ما در زمینه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم هیچ مشکلی نداریم و انبارهای ما از همیشه بیشتر آمادگی دارد تا ماه‌های طولانی کالاهای اساسی مردم را تامین کرد. برای تولید و واردات کالاهای اساسی و دارو و سایر نیازمندی‌ها مشکلی نداریم. 

وی گفت: امروز شرایط تولید در کشور ما نسبتا شرایط خوبی است صادرات ما نسبت به 6 ماهه پارسال و 7 ماهه گذشته افزایش پیدا کرده است. افزایش صادرات به معنای افزایش تولید و افزایش کسب و کار مردم است. ما امسال توانستیم بدهی گندم‌کاران را به موقع پرداخت کنیم و این به معنای آن است که زندگی کشاورزان ما رونق بگیرد و همچنین برای سال آینده تمهیدات لازم در زمینه اقلام کشاورزی و قیمت‌های تضمینی مدنظر قرار گرفته است. 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز برای مردم ما روشن شد 13 ابان و 5 نوامبر آنچنان که آمریکایی‌ها تبلیغ می‌کردند، تبلیغاتی برای جنگ روانی و فشارهای اقتصادی همان فشارهای اقتصادی بود که ماه‌ها پیش علیه ما اعمال می‌کردند و آن را همچنان ادامه خواهند داد. 

وی اظهار داشت: هرچه زمان می‌گذرد مسئولان ما آماده‌تر می‌شوند برای حل مشکلاتی که برای مردم پیش آمده و هم مردم ما استقامت‌شان در برابر این توطئه‌ها بیشتر خواهد شد. 

روحانی اضافه کرد: مردم ما به خوبی خواهند فهمید که راه غلط و اشتباهی را انتخاب کردند این مسیر ملت ما را خسته نمی‌کند و آ‌نها را آماده‌تر می‌کند برای تولید بیشتر و برای این که روابط نزدیک‌تر با همسایگان و کشورهای دوست داشته باشد. 

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در جلسه امروز سران قوا یکی از مباحث مهم ما شرایط جدید اقتصادی ما بود و نقشه راهی که باید برای ماه‌های آینده ترسیم شود. همانطور که مقام معظم رهبری دستور داده بودند این نقشه راه تدوین شود.

روحانی ادامه داد: ما امروز در باره این نقشه راه صحبت کردیم و درمورد روابط نزدیک با همسایگان  روابط اقتصادی با کشورهای دوست از شرق و غرب صحبت کردیم و مورد بحث قرار دادیم و همچنین مشکلاتی که پیش پای تولید قرار دارد. جزو مباحث جلسات امروز ما بود که انشاءالله در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که هفتگی تشکیل می‌شود این مباحث را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

وی یادآور شد: ملت ما در کنار وحدت، انسجام، یگانگی و یکپارچگی کار خود و مسیر راه خودش را پیش می‌‌بردو بهانه‌های آمریکایی‌ها را از ادست آنها می‌گیرد. آمریکایی‌ها می‌خواهند ادعا کنند به دروغ ایران حامی مالی تروریست است و این یک حرف دروغ است.

روحانی گفت: همانطور که ملت ایران همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم وجلوگیری از تامین مالی برای گروهک‌های تروریستی بوده امروز هم مصمم‌تر در قوانین و مقررات خودش بر آن تاکید می‌کند و این بهانه‌های واهی را هم از دست دشمنان خواهد گرفت. 

 

مقررات مربوط:

– مصوبه هیئت وزیران در پرداخت کمک جبرانی به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی

– مصوبه هیئت وزیران در طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شناسنامه قانون در تلگرام