کاهش یک ساعات کاری ادارات در استان سمنان در ماه رمضان

استاندار و رئیس شورای اداری استان سمنان از کاهش یک ساعت از وقت اداری کارکنان دستگاه‌های اداری این استان در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا خباز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: ابلاغیه‌ای در همین خصوص تنظیم و امروز برای اجرا به دستگاه‌های دولتی استان ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه تصمیم در خصوص ساعات کاری ادارات به استان‌ها واگذار شده تصریح کرد: استانداری سمنان با هدف ایجاد امکان بهره‌برداری بیشتر کارکنان از فیوضات این ماه مبارک این تصمیم را اتخاذ کرده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان ادامه داد: بر همین اساس همه دستگاه‌های اداری و دولتی استان یک ساعت زودتر از موعد قبلی تعطیل می‌شوند و ساعت اداری از 14 و 30 دقیقه به 13 و 30 دقیقه کاهش می‌یابد.

استاندار سمنان با اشاره به گرمای هوا و افزایش مصرف انرژی در ساعات پیک مصرف در استان خاطرنشان کرد: کاهش یک ساعت از ساعات کار اداری در ساعات پیک مصرف در کاهش مصرف انرژی نیز بی‌تاثیر نخواهد بود لذا علاوه بر وجه معنوی این تصمیم و ایجاد امکان استفاده بیشتر از برکات این ماه، زمینه‌ای برای کاهش مصرف برق نیز فراهم خواهد شد.

خباز با اشاره به افزایش دمای هوا و مصرف بالای شهروندان استان در ماه پایانی بهار و دو ماه ابتدایی تابستان از همه دستگاه‌های اداری خواست در مصرف آب و برق صرفه‌جویی لازم را نیز داشته باشند.

استاندار سمنان همچنین گفت: قرار است که تصمیم دیگری در خصوص ساعات کار اداری در استان اتخاذ شود که ظرف یکی دو هفته آینده با قطعی شدن آن به اطلاع عموم همکاران و مردم استان خواهد رسید.

این مصوبه بعد از تعطیلات 14 و 15 خرداد اجرایی خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments