اخبار اداری و استخدامی

سازمان مدیریت استانها هم تشکیل شد

جلسه شورای عالی اداری عصر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از طریق ادغام دو معاونت «برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور» و «توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور» به تصویب رسید.

http://eghtesadeiranonline.com/images/docs/000269/n00269153-b.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در این جلسه از تحول نظام اداری کشور به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت نام برد و بر لزوم اهتمام ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای تحقق این امر تأکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: حجم انبوه کارکنان دولت و افزایش تعداد پرسنل در سال‌های اخیر باعث افت بازدهی دولت شده و لازم است در این خصوص نیز برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری سازنده‌ای انجام شود.

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، دادگستری و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداران تهران و زنجان و سایر اعضای شورای عالی اداری نیز حضور داشتند،

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گزارشی از بررسی‌ها و اقدامات حقوقی انجام شده و جلسه این معاونت با وزیر کشور و توافق درخصوص نحوه احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانی ارائه کرد.

نوبخت همچنین به بیان جزئیات توافقات صورت گرفته میان این معاونت و وزارت کشور پرداخت و بندهای توافق‌ شده درخصوص نحوه تشکیل واحدهای استانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را تشریح کرد.

در ادامه این جلسه، پس از بحث و تبادل نظر درخصوص بندهای مختلف طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و اعمال برخی تغییرات و اصلاحات، این طرح در شش بند مورد تأیید اعضای شورا قرار گرفت و تصویب شد.

وظایف و اختیارات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سطوح ملی و استانی، تعیین تکلیف مؤسسات تابعه و وابسته، مسئولیت اداره سازمان و چگونگی واگذاری برخی وظایف اجرایی آن، ازجمله موضوعاتی است که در طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به آن پرداخته شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments