حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ چقدر خواهد بود؟

حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ چقدر خواهد بود؟

سال به نیمه رسید و باز هم با ابلاغ بخشنامه بودجه ۱۴۰۲ بازار گمانه‌زنی‌ها برای رقم حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران داغ شده است. بسیاری از کارمندان به دنبال این هستند که بدانند پایه حقوق آنها چه میزان افزایش خواهد داشت و آیا این مبلغ می‌تواند مخارج زندگی و معیشت آنها را تأمین کند. به رسم هر سال تصمیم گرفتیم تا در مورد رقم حقوق ۱۴۰۲ صحبت کنیم.

نحوه تعیین حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲

طبق قانون کار مدت زمان کار تمام وقت در طول یک هفته ۴۴ ساعت بجز جمعه و ایام تعطیل می باشد که بایستی مطابق این مدت دستمزد تعیین شده از سوی وزارت کار و رفاه و امور اجتماعی پرداخت گردد. حداقل حقوق و مزایای قانون کار در سال ۱۴۰۲ نیز در این راستا بیان می شود. هدف ما در این مقاله بررسی حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ است. در قرارداد دستمزد و حقوق پاره وقت میزان حقوق، مزایا و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی با توجه به ساعت کار کارگر محاسبه و پرداخت می گردد.

همان‌طور که می‌دانید، در ۱۸ مهرماه بخشنامه بودجه سال آینده با امضای رئیس‌جمهور ابلاغ شد. پیوست دوم این بخشنامه تحت عنوان «ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه نکات با اهمیتی در خصوص پیش‌بینی‌های حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ کارمندان، بازنشستگان و کارگران اعلام کرده است.

بیشتر ببینید: بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲

مطابق بند (۲) بخش اعتبارات هزینه‌ای ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال ۱۴۰۲:

«دستگاه‌های اجرایی از جمله دستگاه‌های دارای قوانین خاص:

الف- افزایش ضریب ریالی حقوق را علی‌الحساب به طور متوسط بیست (۲۰) درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی سال ۱۴۰۱ لحاظ نمایند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار علی‌الحساب به طر متوسط بیست (۲۰) درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی تعیین می‌گردد. رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

ب- سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۱۴۰۲ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۴۰۱ (مبتنی بر موافقتنامه سال ۱۴۰۱) پیش‌بینی نمایند.

ج- مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را مطابق ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری در بودجه خود پیش‌بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

د- اعتبار مأموریت (داخلی و خارجی) کارکنان را حداکثر معادل پیش‌بینی عملکرد سرانه اعتبار سال ۱۴۰۱ (مبتنی بر موافقتنامه سال ۱۴۰۱) پیش‌بینی نمایند.

هـ- اعتبار سرانه کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم کارکنان، حداکثر معادل اعتبار سرانه سال ۱۴۰۱ (مبتنی بر موافقتنامه سال ۱۴۰۱) و پاداش یک ماهه معادل یک ماه حقوق و مزایای کارکنان را در سقف اعتبارات پیش‌بینی نمایند.»

با تصویب مجلس و دولت، حقوق کارکنان و بازنشسته‌ها در سال ۱۴۰۱ صرفاً ۱۰ درصد بالا رفته بود در حالی که حداقل دریافتی با افزایش حدود ۶۰ درصدی به مبلغ ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. البته گفتنی که علاوه بر این افزایش و با هدف جبران تفاوت میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری با افزایش‌های کارگران مشمول قانون کار و بازنشستگان تأمین اجتماعی، به تازگی لایحه‌ای تحت عنوان متناسب سازی از سوی دولت پیشنهاد شده است و در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در دستِ بررسی است.

همچنین گفننی است حقوق و دستمزد ۱۴۰۰ با افزایش ۲۵ درصدی همراه شد و به این ترتیب حداقل مبلغ آن به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که این افزایش در سال ۹۹ برابر با ۱۵ درصد بود و طی مصوبه مجلس حداقل پرداختی به کارکنان و بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.

حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲
حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲

نحوه تعیین حداقل حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ کارگران در شورای عالی کار

بر اساس ماده ۳۵ قانون کار ضوابط و مزایای مربوط به مزد ساعتی، کارمزد ساعتی و کارمزد و مشاغل قابل شمول موضوع این ماده که با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید، تعیین می گردد. همچنین بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان پایه حقوق وزارت کار کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید:

۱ ) حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود.

۲ ) حداقل مزد بدون آن که مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه‌ای باشد تا زندگی یک خانواده، که تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می شود را تامین نماید. برای مشاهده بخشنامه حقوق سال ۱۴۰۱ شورای عالی کار کلیک کنید.

نحوه محاسبه حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ قانون کار (فرمول‌های مهم)

در این بخش قصد داریم به بررسی فرمول‌های مهم برای محاسبه دستمزد ساعتی، اضافه کاری، شب‌کاری و … بپردازیم.

ردیف فرمول نحوه محاسبه
۱ دستمزد هر ساعت کار مزد روزانه تقسیم بر ۷/۳۳
۲ اضافه کاری (دستمزد هر ساعت کار) ضرب در ۱/۴ ضرب در (تعداد ساعات اضافه‌کاری)
۳ دستمزد روزهای جمعه (دستمزد هر ساعت کار) ضرب در ۰/۴ ضرب در (تعداد ساعات کار در روز جمعه)
۴ دستمزد شب‌کاری (دستمزد هر ساعت کار) ضرب در ۰/۳۵ ضرب در (تعداد ساعات شب‌کاری)
۵ حق بیمه کل (پایه حقوق + بن کارگری) ضرب در ۰/۳
۶ مالیات بر حقوق سال ۱۴۰۲ (سقف مالیاتی مربوطه – حقوق مشمول مالیات) ضرب در (درصد مالیات ردیف مربوطه)
۷ حق سنوات ماهانه ۲/۵ ضرب در (سابقه کار به ماه) ضرب در (مزد روزانه کارگر)
۸ عیدی و پاداش (سابقه کار به سال) ضرب در (دو برابر آخرین حقوق ماهانه)

‌اصطلاحات مهم قانون کار

برای درک بهتر جداول ارائه‌شده در این مطلب و آشنایی بیشتر مخاطبان با مفهوم حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲، در این بخش به برخی از مهم‌ترین اصطلاحات قانون کار اشاره می‌کنیم.

  • کارگر: طبق قانون کار، کارگر فردی است که در مقابل دریافت هرگونه حق‌السعی از جمله مزد، حقوق،‌سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کند.
  • کارفرما: کارفرما فردی حقیقی یا حقوقی است که کارگر به درخواست او و در قبال دریافت حق‌السعی، کار می‌کند.
  • حق‌السعی: کلیه دریافت‌های قانونی شامل مزد یا حقوق کمک عائله‌مندی، هزینه مسکن، خواروبار، ایاب‌و‌ذهاب، مزایای غیرنقدی، پاداش افزایش تولید، سود سالانه و … که طبق قرارداد کار به کارگر پرداخت می‌شوند.
  • مزد: مزد شامل وجوه نقدی و غیرنقدی است که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می‌شود. در صورتی که مزد طبق ساعت کار پرداخت شود به آن مزد ساعتی و اگر بر اساس میزان انجام کار یا محصول تولیدی باشد کارمزد گفته می‌شود.
  • حق اولاد: مطابق با قانون، همه کارگران دارای فرزند در پایان ماه مبلغی را تحت عنوان حق اولاد به‌عنوان کمک هزینه مخارج آن‌ها دریافت می‌کنند.
  • حق عائله‌مندی: کارمندان دولتی علاوه بر دریافت حق اولاد تا سه فرزند، از کمک هزینه عائله مندی (برای همسران) نیز برخوردار هستند.
  • بن کارگری: بن کارگری مبلغ مشخصی است که جهت تهیه ارزاق به‌صورت ماهانه به کارگران تخصیص داده می‌شود.
  • حق مسکن: حق مسکن مبلغی است که به حداقل حقوق کارگر اضافه شده و به‌عنوان یک مزیت رفاهی جهت پرداخت هزینه مسکن به او پرداخت می‌شود. میزان حق مسکن در ابتدای سال توسط شورای عالی کار مشخص می‌شود.

نظر شما درباره حقوق و دستمزد ۱۴۰۲ چیست؟

حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ که در این مقاله اعلام کردیم صرفاً بر اساس پیش‌بینی‌های مندرج در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲ و با هدف تأمین اعتبار در سال آینده است. هنوز هیچ مدلی در خصوص نحوه این افزایش اعلام نشده است. با توجه به سوابق قانونگذاری سال‌های قبل امکان دارد این افزایش به صورت یکسان برای همه در نظر گرفته شود و یا نوعی افزایش پلکانی به تصویب برسد. نظر شما در رابطه با میزان حقوق اعلام شده و نحوه این افزایش چیست؟ آیا این میزان حقوق که در این مقاله عنوان کردیم برای گذران زندگی در طی یک ماه کفایت می‌کند؟ آیا با توجه به مشکلات اقتصادی و افزایش رو به رشد تورم در کشور، می‌توان با این مبلغ گذران زندگی داشت؟ با توجه به نرخ تورم فعلی آیا این افزایش می‌تواند خود را نشان دهد و آیا شما به عنوان حقوق بگیر دولتی و غیر دولتی از میزان درآمد خود راضی هستید؟

صفحات رسمی شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

🔸ایتا
eitaa.com/Shenasname
🔸بله
https://ble.ir/Shenasname
🔸سروش
splus.ir/Shenasname

2 دیدگاه

  1. با سلام خدمت مسئول محترم / سوالی دارم از خدمتتون ؟ ایا خودتون هم با این حقوق زندگی میکنید ؟ ایا خرید مایحتاج زندگی رفتید ؟ ایا شرمنده بچه هاتون بودید ؟ ایا تا به حال چیزی را دوست داشتید که نتوانستید بخرید؟ پس چرا سوال میپرسید که نظرتون چی هست شما که نظر دیگران براتون مهم نیست وگرنه واقعا حق کارگر را میدادید ودیگر جای بحث و جدلی نبود؟ ….. فقط یک ماه این حقوق را برای خودتون و زیردستانتان واریز کنید اگر توتنستید زندگی کنید با اجاره خونه و دو فرزند شما حجت همه کارگران خواهید بود ….. وسلام

  2. بنده با دارا بودن مدک لیسانس و شاغل در بخش خصوصی و با وجود 23 سال سابقه کار متاهل و بدون فرزند فقط می تونم اعلام کنم که این حقوق حتی جوابگوی اجاره مسکنم هم نیست چون در ماه با توجه به اجاره مسکن و مبلغی که باید برای سال بعد بعنوان ودیعه در نظر گرفته و پس انداز کنیم ماهیانه 13 میلیون محاسبه کردیم و کلا حقوق هردو نفر 16 تومان میشه یعنی در واقع مرده ای هستیم که فقط نفس می کشیم چون دیگه هیچ برنامه دیگه ای برای زندگی نمی تونیم داشته باشیم و با حداقل حداقل حداقل باید زندگی کنیم و خوشحالم از اینکه در چنین شرایطی فرزند ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا