قانون برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران

قانون برنامه هفتم توسعه جمهوریاسلامی ایران

سند برنامه هفتم توسعه کشور تدوین شد/ سیاست‌های کلی ‌سال آینده به “مجلس و دولت” ابلاغ می‌شود‌

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تدوین سند برنامه هفتم توسعه کشور خبر داد و گفت: سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور در سال آینده به مجلس و دولت ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محسن رضایی ظهر امروز 27 اسفندماه 1399 در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی حوزه اقتصادی استان بوشهر با تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، سیاست دریا محور را مورد اشاره قرار دارد و اظهار داشت: در این راستا سیاست‌های کلی که به عنوان سند ملی کشور محسوب می‌شود، در حال تدوین است.

دولت تصمیمی برای ارسال لایحه برنامه هفتم به مجلس ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به مدت زمان باقی مانده از عمر دولت و شرایط تحریمی و کرونایی لایحه برنامه پنجساله هفتم توسعه به مجلس ارسال نخواهد شد.

مهرداد گودرزوند چگینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لزوم آسیب شناسی برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به منظور تدوین برنامه‌‌ای جامع‌تر برای پنج سال بعدی کشور گفت: برنامه ششم در سال پایانی اجرای خود قرار دارد و ما منتظر بودیم تا دولت لایحه برنامه پنجساله هفتم را تدوین و به مجلس ارسال کند اما با توجه به مدت زمان باقی مانده از عمر دولت و شرایط تحریمی و کرونایی احساس می شود، این مهم اتفاق نخواهد افتاد.

نماینده مردم رودبار در مجلس ادامه داد: مجلس به‌ویژه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بر روی آسیب‌شناسی برنامه ششم توسعه به منظور تعیین نقاط قوت و ضعف آن و تدوین و تصویب برنامه‌ای متناسب با نیازهای امروز جامعه و حل مشکلات مردم و جلوگیری از بروز مشکلات در آینده تاکید دارد و براین اساس این کار را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از ضعف‌های برنامه‌ریزی در کشور عدم آسیب‌شناسی برنامه‌های قبلی در ابعاد اجرایی است، اظهار کرد: لزوم حرکت به سمت توسعه و پیشرفت، استخراج نقاط قوت و ضعف برنامه‌های بالادستی کشور و تدوین برنامه‌ای عملیاتی با قابلیت اجراست.

برگزاری جلسات مشترک با دولت برای ایجاد آمادگی تدوین برنامه هفتم توسعه

عضو کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار مجلس گفت: جلسات مشترک متعددی تاکنون با مسئولان مرکز پژوهش‌ها و سازمان برنامه و بودجه برای آسیب‌شناسی برنامه ششم و ایجاد آمادگی برای بررسی و تدوین برنامه هفتم توسعه برگزار شده و ادامه خواهد داشت.

محمد خدابخشی عضو کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه‌ریزی این کمیته برای آسیب‌شناسی برنامه پنجساله ششم توسعه گفت: جلسات مشترک متعددی تاکنون با کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای بررسی ارتباط میان بودجه سنواتی و برنامه‌های 5 ساله توسعه در این کمیته برگزار شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس اظهار کرد: جلسات مشترک این کمیته با مسئولان مربوطه در راستای ایجاد آمادگی مجلس برای تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه ادامه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: قرار شده، در جلسات کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار طی آسیب‌شناسی برخی احکام برنامه ششم توسعه مانند الزام دولت به اندازه‌گیری کارایی و بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی واحدهای عملیاتی و یا کاهش 15 درصدی حجم ساختار دولت،  آمادگی نسبی برای تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه در مجلس ایجاد شود.

مقررات مرتبط:

قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments