1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.29 امتیاز(26 رای)

استخدام در مشاغل عملیاتی آتش نشانی در سال ۹۸

خبر مورخ 5 خرداد ماه 1398

آگهي استخدام پیمانی استانداری هرمزگان برای مشاغل عملیاتی آتش نشانی ‏

استانداری هرمزگان براي تامين نيروي انساني مورد نياز در مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی شهرداری های استان از محل سهمیه استخدامی شماره 711304 مورخ 19/12/97 سازمان اداری و استخدامی کشور و مجوز شماره 2257 تاریخ 25/01/98 سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تعداد 90  نفر مرد از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون علمی، عملی و پس از طی مراحل گزینش به صورت پیمانی استخدام می نماید.

تاریخ شروع ثبت نام:  4 خردادماه 1398

تاریخ پایان ثبت نام: 17 خردادماه 1398

تاریخ برگزاری آزمون: 7 تیرماه 1398

محل برگزاری آزمون: شهر بندرعباس

هزینه ثبت‌نام (هزینه ثبت نام مسترد نمی شود): شصت هزار تومان

دانلود رشته‌های شغلی، شرایط عمومی و اختصاصی و متن آگهی

لینک ثبت نام در آزمون

خبر مورخ 25 فروردین 1398

استخدام آتش‌نشانان در سال ۹۸، طی نامه‌ای از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های سراسر کشور کلید خورده است و آزمون استخدامی مربوط به صورت جداگانه از سوی هر استانداری برگزار خواهد شد.

مطابق نامه شماره ۲۲۵۷ مورخ ۲۵/۱/۱۳۹۸ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

معاونین محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های سراسر کشور

با سلام و احترام

به استناد سهمیه استخدامی شماره ۷۱۱۳۰۴ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ سازمان اداری و استخدامی کشور و مصوبه شماره ۶۷۴۱۵ تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۷ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بدین‌وسیله سهمیه استخدامی هر استانداری برای مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی به شرح جدول پیوست اعلام می‌گردد تا از طریق انتشار آگهی عمومی و برگزاری آزمون استخدامی در چارچوب آگهی استخدام پیمانی در شهرداری‌های آن استان طبق نمونه آگهی پیوستُ زمینه جذب نیروی انسانی مورد نیاز مشاغل مذکور را در صورت تامین اعتبار در بودجه شهرداری ذیربط، فراهم نمایند. لطفاْ دستور فرمایید با رعایت نکات ذیل، اقدامات لازم جهت برگزاری آزمون به صورت متمرکز در آن استان صورت پذیرد:

 دانلود مجوز استخدامی سازمان اداری و استخدامی کشور و نمونه آگهی

۱- تهیه و تنظیم آگهی استخدام در چارچوب نمونه آگهی استخدام مذکور با رعایت مفاد نامه شماره ۷۱۲۳۰۴ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ سازمان اداری و استخدامی کشور (تصویر پیوست).

۲- توزیع سهمیه استخدامی اعلام شده به شهرداری‌های استان می‌بایست بر اساس پست‌های سازمانی مندرج در تشکیلات تفصیلی شهرداری‌های متقاضی جذب نیرو در مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی و با در نظر گرفتن نیازهای کاملاْ ضروری شهرداری‌های آن استان با اولویت شهرهای تازه تاسیس و مناطق کمتر توسعه‌یافته صورت پذیرد.

۳- تعیین سهمیه استخدامی ایثارگران بر اساس قوانین و مقررات مربوط با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران (اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد) می‌باشد.

۴- رعایت شرایط احراز تحصیلی طبق مشاغل مندرج در نمونه آگهی ارسالی و به شرح زیر می‌باشد.

ردیف رشته شغلی شرایط احراز
۱ کارشناس آتش نشان دارا بودن دانشنامه لیسانسُ فوق‌لیسانس و یا دکترا در تمام گرایش‌های رشته‌های تحصیلی: ایمنی و آتش‌نشانی شهری، آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست، حفاظت و بهداشت کار، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امداد و سوانح، مدیریت امور امداد، بهداشت حرفه‌ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات، کامپیوتر (گرایش نرم‌افزار)
۲ کاردان آتش نشان دارا بودن گواهینامه فوق‌دیپلم یا دانشنامه لیسانس در تمام گرایش‌های رشته‌های تحصیلی: آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست، حفاظت و بهداشت کار، مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش‌نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفای حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه‌ای، تربیت‌بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات و کامپیوتر (گرایش نرم‌افزار)
۳ آتش‌نشان دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه، دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم یا دانشنامه لیسانس در تمام گرایش‌های رشته‌های تحصیلی: آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست و بهداشت کار، مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش‌نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفای حریق، اطفای حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه‌ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات و کامپیوتر (گرایش نرم‌افزار) 
۴ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه، دارا بودن گواهینامه فوق‌دیپلم یا دانشنامه لیسانس در تمام گرایش‌های تحصیلی: آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست، حفاظت و بهداشت کار، مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش‌نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفای حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه‌ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات و کامپیوتر (گرایش نرم‌افزار)

 

۵- در اجرای فرآیند برگزاری آزمون ترتیبی اتخاذ گردد که تمای مراحل اجرا حداکثر تا شهریور ماه سال ۱۳۹۸ با مسوولیت آن معاونت و با هماهنگی و استفاده از امکانات و نیروی انسانی شهرداری مرکز استان صورت پذیرد. مقتضی است گزارش اجرای فرآیند مذکور حداکثر تا یک ماه پس از انجام برگزاری ازمون به این سازمان اعلام گردد.

۶- فرایند اجرای آزمون از جمله طرح سوال، صدور کارت ورود به جلسه، تهیه و تصحیح پاسخنامه‌ها و اعلام نتایج به صورت متمرکز از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و یا جهاد دانشگاهی انجام پذیرد.

۷- استانداری‌ها موظفند به محض ابلاغ این بخشنامه نسبت به صدور ابلاغ و تشکیل کمیته‌ای با عنوان «کمیته برگزاری آزمون جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی در مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی» به ریاست آن معاونت و مدیران واحدهای حراست، بازرسی و رسیدگی به شکایات و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و یک نفر از شهرداران همان استان و دو نفر کارشناس مطلع در حوزه امور شهری و شهرداری و صاحب‌نظر در امور منابع انسانی به انتخاب رییس کمیته به منظور اتخاذ تدابیر و انجام هماهنگی‌های لازم در حوزه اختیارات اقدام نمایند. بدیهی است حضور نماینده شهرداری مرکز استان در کمیته یاد شده مورد تاکید می‌باشد.

۸- برگزاری آزمون عملی حداکثر یک ماه پس از اعلام نتایج آزمون علمی بر اساس ضوابطی که متعاقباْ اعلام می‌گردد، انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است مسوولیت حسن اجرای فرایند آزمون بر عهده معاونین عمرانی استانداری‌ها و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده سازمان می‌باشد.

جدول توزیع سهمیه استخدامی در مشاغل عملیاتی آتش نشانی به تفکیک استان

ردیف استان سهمیه   ردیف استان سهمیه
۱ اردبیل ۴۰   ۱۷ فارس ۲۵۰
۲ اصفهان ۳۰۰   ۱۸ قزوین ۷۵
۳ البرز ۱۸۰    ۱۹ قم  ۶۰
۴ ایلام ۲۰   ۲۰  کرمانشاه  ۲۲۰ 
۵ آذربایجان‌شرقی ۳۰۰   ۲۱  کردستان  ۲۰ 
۶ آذربایجان‌غربی ۷۰   ۲۲  کرمان  ۳۰ 
۷ بوشهر ۶۵   ۲۳  کهگیلویه و بویراحمد  ۲۰ 
۸ تهران  ۵۵۰    ۲۴  گلستان ۵۰ 
۹ چهارمحال و بختیاری  ۳۰    ۲۵  گیلان  ۵۰ 
۱۰ خراسان جنوبی  ۳۵    ۲۶  لرستان  ۴۰ 
۱۱ خراسان رضوی  ۷۰۰    ۲۷  مازندران  ۱۰۰ 
۱۲ خراسان شمالی  ۵۵    ۲۸  مرکزی  ۱۳۰ 
۱۳ خوزستان  ۱۵۰    ۲۹  هرمزگان  ۹۰ 
۱۴ زنجان  ۳۵    ۳۰ همدان  ۴۰ 
۱۵  سمنان ۳۵    ۳۱  یزد  ۱۲۰ 
۱۶  سیستان و بلوچستان ۷۰         

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • علی

  سلام دوستان گرامی.من خودم کارمند اتش نشانی بوشهر هستم.جهت اطلاع از نحوه ورود و ثبت نام منتظر بمانید تا از روزنامه های کثیرالنتشار هر استان اطلاع رسانی شود.فعلا استان هرمزگان پیشقدم شده و این مجوز استخدام برای تمام استانها هست.

  یکشنبه, May 26 2019 9:44:34am
 • عباس

  کسی نمیدونه ثبت نام کی شروع میشه تواستان اردبیل ازکجاشروع به ثبت نام بایدبکنیم خواهشن کسی میدونه راهنمای کنه????

  چهارشنبه, May 22 2019 9:10:42pm
 • انور محمدی

  علاقه من و ارزوی من تنها اتش نشانی بوده ولی مدرک ندارم. ازمونهای اتش نشانی رفتم از نظر امادگی و‌جسمانی برتر بودم

  دوشنبه, May 20 2019 7:44:27am
 • محمدجواد غضنفری

  میخاستم ثبت نام کنم چیکار باید بکنم.

  شنبه, May 18 2019 8:29:54pm
 • مجید جاویدی

  سلام وقت بخیر ببخشید ثبت نام از چه تاریخی شروع میشود

  شنبه, May 18 2019 5:29:17pm
 • احمدشعبانی اول

  سلام من ۳۲ سالمه ۱۰سال سابقه بیمه رانندگی پایه یکم دارم میتونم تو آزمون شرکت کنم

  شنبه, May 18 2019 2:11:31pm
 • افشین کریمی

  سلام برای ثبت نام دقیقا باید به کجا مراجعه کنیم؟

  شنبه, May 18 2019 4:04:09am
 • امیرحسین

  سلام من سرباز مرز بانیم خیلی دلم میخواد آتش‌نشان مملکتم باشم بهترین شغلیه ک نون حلال میتونی دربیاری کمکم کنید ک ب خواستم برسم

  جمعه, May 17 2019 10:21:24pm
 • مهران مومنی

  ثبت نام از کی شروع میشود و باید به کجا مراجعه کرد؟

  پنج شنبه, May 16 2019 9:59:53pm