1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3.89 امتیاز(113 رای)

علاقمندان و متقاضیان شغل در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی می‌توانند با شرکت در دوره‌های کمک‌پرستاری معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و دریافت گواهی معتبر از وزارت بهداشت، جذب سیستم بهداشتی و درمانی کشور شوند.

شیوه نامه اجرایی
برگزاری دوره های آموزشی کمک پرستاری (بهیاری یکساله)

در اجرای تفاهم‌نامه منعقده بین معاونت پرستاری و جهاددانشگاهی به شماره 139/141/د مورخ 94/4/23 با هدف آموزش و تأمين نيروي انساني مهارتي و غير دانشگاهي در گروه پرستاري در جهت كمك به حل مشكل كمبود نيروي بهيار و با توجه به توانمندی‌های جهاددانشگاهی در این زمینه، به منظور برگزاری منسجم و یکپارچه این دوره‌ها «شیوه‌نامه نحوه اجرای دوره‌های آموزشی کمک پرستاری» در واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور در 5 ماده در تاریخ 94/4/23 به تصویب کارگروه رسید و بدین وسیله ابلاغ می‌گردد.

ماده 1- فرایند اطلاع‌رسانی

اطلاع‌رسانی می‌تواند از طریق پوستر و یا ارسال مکاتبات به مراکز مختلف انجام و سایر روشهایی که توسط کارگروه به اطلاع خواهد رسید، انجام یابد. در همین راستا به جهت هماهنگی بیشتر، پوستري (پیوست شماره چهار) برای معرفی و تبلیغات این دوره‌ها در نظر گرفته شده است. ضروری است کلیه واحدها پس از افزودن نشانی و شماره تماس واحد خود، به میزان مورد نیاز از آن چاپ کرده و در محل‌های مناسب نصب نمایند.

ماده 2- فرایند ثبت نام

- کلیه مراحل ثبت‌نام می‌بایست از طریق سایت www.Komakparastari.ir انجام گیرد.

- مبلغ شهریه این دوره به میزان 36/500/000 ریال می‌باشد که به شکل اقساط مندرج در این شیوه نامه قابل پرداخت است.

- متقاضیان پس از مراجعه به سایت و تکمیل اطلاعات درخواستی جهت پیش‌ثبت‌نام مبلغ 500/000 ریال (از طریق درگاه) به شماره حساب ذكر شده در سايت واریز خواهند کرد. لازم به ذکر است این مبلغ به جهت انجام خدمات اداری، بررسي مدارك و مصاحبه اخذ خواهد شد و غیر قابل عودت خواهد بود؛ ولی در صورت ثبت‌نام قطعی این مبلغ از کل شهریه کسر خواهد گردید.

- پس از پیش‌ثبت‌نام داوطلب، حداکثر تا 72 ساعت پیامکی از سوی سیستم به وی ارسال خواهد شد که در آن، ضمن تایید پیش‌ثبت‌نام، username وpassword جهت اعمال تغییرات احتمالی و پرکردن فرم پرسشنامه و مراحل بعدی ثبت‌نام قطعی اعلام می‌گردد. شایان ذکر است username و password تا پایان دوره آموزشی نزد خود محفوظ نگاه دارد.

- پس از بررسی اطلاعات داوطلبین توسط کارگروه دفتر مرکزی، افراد حایز شرائط به واحدهای مربوطه معرفی می‌گردند.

- به افراد منتخب، پیامکی جهت دعوت به انجام ثبت‌نام قطعی و پرداخت اولین قسط شهریه به مبلغ 12/000/000 ریال ارسال می‌گردد.

- پرداخت شهریه فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانکی (به شماره حساب فوق‌الذكر) مقدور خواهد بود.

- پس از ثبت‌نام قطعی فراگیران کلیه مدارک خود را به انضمام یک فقره چک بانکی و یا سفته به مبلغ 24/000/000 ريال جهت اقساط باقیمانده تسلیم واحد استانی خواهند نمود. توضیح: واحد در این مرحله موظف به صدور کارت شناسایی برای فراگیر خواهد بود که فرم آن متعاقبا ارسال خواهد شد.

- قسط دوم به مبلغ 12/000/000 ریال بايد حداکثر تا تاریخ 15 آبان سالجاری از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیک انجام شود. آخرین قسط به میلغ 12/000/000 ریال بايد حداکثر 15 بهمن سالجاری از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیکی انجام شود. توضیح: دواطلبان می‌توانند با ورود به سایت اطلاعات پرداختی خود را کنترل نمایند.

ماده 3- فرایند برگزاری دوره‌های آموزشی و آزمون توسط واحدهای آموزشی

- تعداد فراگیران در هر کلاس: 40 الی 60 نفر

- دوره‌ها به صورت تئوری، تراتیک و عملي به شرح ذيل برگزار خواهد شد:

1- دوره‌هاي تئوري و تراتيك:

میزان ساعات تئوری دوره: 230 ساعت (با فضا و امکانات آموزشی مناسب) میزان ساعات تراتیک(کار کارگاهی روی مدل‌های آموزشی):70 ساعت که در قالب گروه‌های10نفره قابل انجام است. (واحد جهت برگزاری دوره تراتیک بايد تجهیزات لازم را طبق جدول slills lab (پيوست شماره دو) فراهم نماید و یا اینکه از فضا و امکانات موجود در دانشکده‌های پرستاری استان استفاده نماید).

2- دوره‌هاي علمي:

- دوره عملی در بیمارستان بمدت 9 ماه: تعداد ساعت دوره عملی: 1080 ساعت و در قالب گروه های 10 نفره که بابت هر گروه یک مربی با حداقل مدرک کارشناسی پرستاری لازم است. (واحد موظف به عقد قرار داد با بیمارستانها و مراکز درمانی جهت برگزاری دوره‌های عملی می باشد). توضیح : ضوابط و آئین‌نامه آموزشی این دوره‌ها فقط بر اساس شرایط اعلام شده و یا مندرج در سایت مربوطه خواهد بود.

- شروع دوره‌ها: نیمه دوم مرداد ماه

- محتوای دوره: طبق برنامه آموزشي دوره بهياري(پيوست شماره سه)

توضیح 1: در دوره عملی کارآموزان بايد با لباس‌های متحدالشکل حضور یابند.

توضیح دو: هزینه لباس فرم و کتب آموزشی بعهده فراگیران است.- آزمون به شکل متمرکز و آنلاین در پایان دوره تئوری و تراتیک توسط کارگروه معاونت آموزشی در واحد استانی اجرا خواهد شد که موفقیت در آزمون شرط ورود به مرحله عملی می‌باشد.

توضیح: درصورت عدم موفقیت فراگیر در آزمون، وی حداکثر یک بار دیگر مجاز به شرکت در آزمون می‌باشد.

توضیح دو: امکان برگزاری چند دوره به شکل هم‌زمان بر اساس ظرفیت مجاز استانی برای واحد وجود خواهد داشت.

ماده 4- فرایند جذب و شرائط مدرسین

- مدرسین می‌بایست دارای مدرک پرستاری با حداقل 5 سال سابقه تدریس در زمینه کمک پرستاری(بهیاری) باشد.

- جهت هماهنگی هرچه بیشتر کارگاهی برای آموزش روش تدریس و یکپارچه‌سازی اطلاعات برگزار خواهد گردید؛ لذا ضروری است مشخصات مدرسین منتخب از سوی واحد به دفتر مرکزی جهت شرکت در دوره‌های فوق اعلام گردد.

ماده 5- فرایند نظارت و کنترل برگزاری دوره های آموزشی

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی و کارگروه مستقر در آن، مسئول ارزشیابی مستمر از نحوه فعالیت واحدهای مجری در زمینه برگزاری دوره‌های کمک پرستاری و همچنین نحوه تدریس مدرسان، تبلیغات و سایر امور ثبت‌نامی خواهد بود.

- طبق تفاهم‌نامه منعقده همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مسئولیت نظارت و ارزشیابی را برعهده دارند و در صورت عدم تایید توسط دانشگاه علوم پزشکی استان (به لحاظ کیفی) امکان توقف برگزاری وجود خواهد داشت. بدیهی است در این صورت کلیه ضررهای احتمالی بعهده واحد متخلف می‌باشد.

- واحدها موظفند پس از پایان هر دوره گزارشی را به کارگروه مشترک ارائه نمایند.

- کلیه اطلاعات مربوط به ثبت‌نام استانها از طریق استان مجری مربوطه قابل پیگیری است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • اسمین

  من 3ساله مدرک کمک بهیاری گرفتم.اصلا هیچ کجایی قبولش ندارن.حتی نگهبانی یا نظافتچی هم نمیخواین.

  چهارشنبه, Apr 18 2018 11:45:00am
 • Mj

  سلام بر وبچ
  عجب صحبتایی کردین شما یعنی پس بیخیال اینم شیم خداااااااااااااااااا، گلبولهای بدنشون تک تک سرطانی شه به حق یگانه الله دو عالم.

  چهارشنبه, Jan 17 2018 10:27:00pm
 • فاطمه انتشاری

  همه ی اینا مسخره بازیه.میخوان ببینن چندتاخرمیشن ثبتنام کنن.باپارتی بازی همه ی نیروهاشونو گرفتن

  شنبه, Dec 23 2017 3:31:49pm
 • علی

  کس کشا مثل سگ دروغ میگین بی ناموسا

  شنبه, Dec 16 2017 7:36:34pm
 • فاروق ابراهیمی

  سلام
  ببخشید این طرح تا کی مهلت داره

  سه شنبه, Dec 12 2017 5:01:13am
 • علی ببری آذر

  اینجانب علاقه مند به رشته پرستاری هستم در استان ما سال ۹۴ثبت نام شد حال من منتظرهستم تا دوباره ثبت نام بشود ............

  سه شنبه, Dec 5 2017 9:14:43am
 • نعیمه سهرابی

  موافقم با شرایط و قوانین

  پنج شنبه, Nov 30 2017 8:02:52am
 • یه بنده خدای بیکار که مدرک کمک بهیاری یک ساله رو گرفته

  اقلب بیمارستان های تهران رو رفتم اصلا چیزی بنام کمک بهیاری رو قبول ندارن پس چرا این وسط وقت ما را گرفتن وبه ما قول کار دادن اونم شبکه خبر

  یکشنبه, Nov 26 2017 2:46:09pm
 • پارسا

  با این کامنتای دوستان من کاملا قانع شدم ک بیخیال بهیاری بشم ،بیزحمت اگ کسی خبر دار شد به ما هم یه ندایی تو تلگرام بده ک چی ب چیه
  09395806499

  جمعه, Nov 24 2017 11:43:01pm
 • شاهین

  من جهاد دانشگاهی ثبت نام کردم .
  360.000تومان ازم پول گرفتن .هنوز کلاساش برگزار نشده.گفتن دوماهه همه چیزو یاد میدن..عملی و تئوری داره.3روز هم بیمارستان دوره میبینید..زنگ هم میزنم میگن هنوز کلاسا پر نشده .بنظر شما مدرک جهاد دانشگاهی معتبر است؟؟

  سه شنبه, Oct 31 2017 12:18:14pm
بارگذاری بیشتر...