1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.08 امتیاز(6 رای)

عضو کمیسیون مشترک رسیدگی به قانون مدیریت خدمات کشوری از پیگیری مجلس برای دو تغییر جدی در این قانون به نفع فرهنگیان خبر داد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش مجلس برای اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری به نفع فرهنگیان گفت: این ایده که معلمان از برخی بندهای این قانون مستثنی شوند، در مجلس وجود دارد و تلاش بر این است در تغییرات و اصلاحات قانون مدیریت خدمات کشوری، استثنائاتی در حوزه پرسنلی برای معلمان و فرهنگیان گنجانده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون مشترک رسیدگی به قانون مدیریت خدمات کشوری، دو موضوع عمده را در راستای منافع فرهنگیان در تغییر این قانون پیگیری خواهد کرد؛ نخست نظام مالی ویژه و دیگری برداشتن قید اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای یک بار.

فرهنگیان باید از نظر مالی و حقوقی تابع قانون خاص باشند

وی با بیان اینکه مجلس چندی پیش دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کرد و هنوز اصلاحات آن انجام نشده، ادامه داد: معلمان باید مانند دانشگاه‌ها قانون خاص داشته باشند تا از این رهگذر بتوان مشکل آنها را حل کرد.

کوچکی‌نژاد، رویکرد مجلس را حمایت از بهبود وضعیت معلمان دانست و توضیح داد: فرهنگیان مانند دانشگاه‌ها باید از نظر مالی و حقوقی تابع قانون خاص باشند؛ ضمن آنکه اعمال مدرک برای آنها محدود نباشد زیرا تداوم ارتقای تحصیلی معلم باعث افزایش علم او و کمک به نظام آموزشی خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه در حال حاضر حتی ارتقای مدرک مرتبط تحصیلی برای معلمان اعمال نمی‌شود، گفت: آموزش و پرورش در آیین‌نامه‌های اجرایی خود برای اجرای قانون می‌تواند تمهیدی بیندیشد که ارتقای مدارک تحصیل مرتبط با رشته تدریس اعمال شود.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • باسلام
  تقدیروتشکر ویژه ازنماینده محترم رشت جناب آقای کوچکی نژاد.وجناب آقای حاجی بابایی که واقعان هردوی اینها زحمت های زیادی برای قشرفرهنگی کشیده ان.انشالله اول به امیدخدا.وبدبه امیدبراداران زحمت کش که بتوان اعمال مدرک فرهنگیان درست بشه
  خداشاهد من خودم فرزند شهید هستم هرکس که میگه ایثارگران اعمال مدرک شده.دراشتباه خداشاهده بنده ۲سال میشه که مهندسی طراحی صفحات وب تموم کردم پست بنده هم معاون اجرایی.میگن رشته شما غیرمرتبط هستش پس من باید چه رشته ی میخوندم.آخه کار من کلان با کامپیوترهستش دیگه.اون موقع که مدرکم دادم نزدیک ۴ماه افزایش مدرکم گرفتگم.ولی بداون ۴ماه هم کلان یکجا دراومدن بخطر اون بخشنامه سال ۹۴/۷/۱ الانم نزدیک ۸ماه هستش که ماده ۱۶به دیوان شکایت کردم هنوز جوابی نیومده.خداونداجرتان بنده.خیلی عذرمیخوام که مزاحمتون شدم یاحق

  شنبه, Apr 20 2019 9:45:38pm
  پاسخ
 • باسلام
  البته حسب نظررئیس جمهورمحترم ،اقای محمودواعظی نامه شماره97328852مورخ97/12/21رئیس محترم فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی رادرخصوص درخواست بررسی ولغوبخشنامه محدویت اعمال مدارک تحصیلی بالاتربرای کارمندان دولت ارجمله فرنگیان محترم رابه حضورجناب دکترانصاری معاون محترم رئیس جمهورورئیس سازمان اداری واستخدامی کشورارسال فرموده اند.امیدواریم نظرایشان درخصوص لغواین محدویت مثبت باشدوپاسخ راسریع ترارجاع فرمایند.

  شنبه, Apr 13 2019 5:47:21pm
  پاسخ
 • با سلام .عضو محترم کمیسیون مشترک رسیدگی به قانون مدیریت خدمات کشوری از پیگیری مجلس برای دو تغییر جدی در این قانون به نفع فرهنگیان خبر داد ( خدا کند به نفع کارمندان دولت نیز هم بشود اگر در بخشنامه از این به بعد را قید می نمود از نه بدو استخدام ، مشکل خیلی ها حل می گردید. اکثر مدیران کشور در طی دوران خدمت مدرک گرفتند البته امید کارمندان و معلمان گرامی به طرح الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری که در مجلس شورای اسلامی تصویب مجلس رسیده می باشد. از آقای کوچکی نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی خواهشمند است پیگیر این طرح باشند زودتر به نتیجه می رسد . قانون جدید مدیریت خدمات کشوری از دی ماه 1396 توسط دولت به مجلس ارسال گردیدلیکن متاسفانه مجلس در پایان سال 1397 همان قانون آزمایشی را دائمی نمود و بعید است امسال به تصویب برسد با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند 1398 .در ضمن از آقای حاجی بابایی کمال تشکر داریم که در این خصوص به رئیس محترم جمهور مکاتبه نمود . باتشکر

  شنبه, Apr 13 2019 11:34:34am
  پاسخ
 • کاش این تبلیغات پیش از انتخابات را یک نماینده به نفع کارکنان قراردادی هم بکند

  شنبه, Apr 13 2019 10:19:48am
  پاسخ
 • لطفا آقای کوچکی نژاد پیگیر تسری قانون مدیریت خدمات کشوری به کارکنان شهرداریها هم باشند

  شنبه, Apr 13 2019 8:30:28am
  پاسخ
 • درود بر همه کسانی که برای قشر ضعیف و و زحمت کش معلم قدم برمی دارند هر چند اون قدم کوچک باشه ملمها همه مسولانی که به فکرشون هستند را می شناسند و کسانی هم که کار شکنی می کنند هم می شناسند.ممنون اقای کوچکی نژاد و اقای حاج بابایی

  جمعه, Apr 12 2019 12:50:42pm
  پاسخ