1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 امتیاز(2 رای)

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس آسیب‌های افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال آینده را تشریح کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از تصمیم کمیسیون تلفیق برای افزایش 20 درصدی حقوق و دستمزدها در سال 98، گفت: این میزان افزایش حقوق ناعادلانه است و فاصله طبقاتی اقشار ضعیف با پردرآمدها را بیشتر می‌کند.

وی در تشریح علت ناعادلانه بودن افزایش 20 درصدی حقوق‌ها در سال 98، اظهار داشت: افزایش 20 درصدی فله‌ای و بی ضابطه حقوق و دستمزد در سال آینده موجب می‌شود تا آن دسته از حقوق‌بگیرانی که حقوق‌های بالاتری دارند، با‌لطبع از افزایش حقوق بیشتری نیز برخودار شودند که این مسئله به هیچ‌وجه عادلانه نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در بررسی لایحه بودجه 98 در مجلس در میزان چگونگی افزایش حقوق‌ها و دستمزد در سال آینده تجدیدنظر خواهد شد، افزود: پیشنهادات متعددی درباره میزان و چگونگی افزایش حقوق و دستمزدها در سال آینده از سوی نمایندگان مطرح است که در حین بررسی بودجه به آنها پرداخته خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌دژ در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع نمایندگان مجلس با افزایش حقوق‌ها و دستمزد در سال آیندم مخالف نیستند، اما این در شرایطی باید صورت گیرد که موجب ناعدالتی نشود.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • نماینده محترم شاهین دژ
  کارمندی که مدرک بالاتر سابقه بالا وپست تخصصی دارد باید حقوقش بالا باشد واین حق را هم دارد که حقوقش به اندازه تورم بالارود
  ضمنا ای کاش افزایش حقوق سال 97 را بررسی می کردید که این افزایش پلکانی وابهامات موجود چقد کمر حقوق بگیران را شکست کیا حقوقشون 18درصد افزایش یافت ؟کیا نوزده درصد افزایش یافت ؟
  براساس فرمول ارائه شده بالاتر از 15درصد نداشتیم

  شنبه, Feb 16 2019 10:31:11am
  پاسخ
 • با سلام: نماینده محترم
  در صورتی که مواجب (حقوق و دستمزد ) به مردم می دهند شرایط انجام کار(شغل) و عملکرد و امتیازات و تحصیلات و غیره که در قانون خدمات مشخص شده، تعیین کننده است. همچنین طبق قانون ضریب ریالی ارتباطی به حقوق بالا تر یا پایین تر ندارد بلکه تناسب مستقیم با افزایش تورم دارد، بنابر این آقایان قانون مدیریت خدمات را رعایت نمایند.

  چهارشنبه, Feb 13 2019 6:29:18am
  پاسخ