1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 امتیاز(6 رای)

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس می گوید به جای پلکانی کردن حقوق ها، موضوع دریافت مالیات براساس میزان حقوق در سال آینده پلکانی شده است.

محمد حسین فرهنگی عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان افزایش حقوق ها در سال آینده گفت: بنده جزو کسانی هستم که اعتقاد دارم دریافتی‌های بالا رشدشان باید کم و آنهایی که حقوق کمتری می گیرند افزایش حقوق شان بیشتر باشد.

نایب رئیس کمیسیون کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال قبل موفق شده بودیم که افزایش پلکانی حقوق ها را برای سال ۹۷ تصویب کنیم امسال نیز در کمیسیون تلفیق چنین پیشنهادی ارائه شد اما اکثریت اعضای کمیسیون با این پیشنهاد موافقت نکردند و در نهایت افزایش حقوق ها در سال آینده برای تمامی پایه های حقوقی ۲۰ درصد مصوب شد.

نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مصوبه  دیگر کمیسیون تلفیق برای جبران گرانی ها و قدرت خرید مردم، اظهار داشت: با وجود اینکه حقوق ها افزایش پلکانی پیدا نکرد در عوض در بودجه برای جبران این اتفاق متناسب با حقوق ها، دریافت مالیات بیشتر می شود.

وی توضیح داد: به عبارتی افزایش حقوق ها بر اساس لایحه دولت همان 20 درصد باقی ماند اما در بخش معافیت های مالیاتی سقف اخذ مالیات بر اساس پایه دریافتی پلکانی و متفاوت شد یعنی مالیات دریافتی از حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی شد.

افزایش رقم ثابت به همه حقوق ها

فرهنگی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به پیشنهاد دیگری در خصوص افزایش حقوق ها برای سال آینده اشاره کرد و گفت: نظر شخصی بنده این است که حداقل در شرایط جاری اقتصاد کشور عدد ثابتی را به همه حقوق ها افزوده شود یعنی اگر مثلا ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق داشته باشیم برای کسانی که حقوق پایین می گیرند این مبلغ درصد بالایی می شود و برای کسانی که حقوق بالا می گیرند درصد کمی خواهد بود اما توقف در رشد حقوق نیست.

این نماینده مجلس به احتمال پذیرفته شدن این پیشنهاد در صحن علنی اشاره کرد و بیان داشت: بعید می‌دانم این پیشنهاد در صحن علنی نیز رای مثبت نمایندگان را جذب کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 تاکید کرد: با این حال اگر به روش کنونی تمام پایه های حقوق ۲۰ درصد افزایش پیدا کند شکاف طبقاتی عمق بیشتری می گیرد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • سلام .مگر درسنوات گذشته اینگونه عمل شده که چنین نظری ارائه میشود مبنای محاسبه حقوق شرایط و سوابق بدون رانت افراد است نه چیز دیگر. اجرای این نظرات خام خود نوعی بی عدالتی است.

    دوشنبه, Feb 11 2019 12:58:57pm
    پاسخ
  • توروخداببینید کجای این تصمیمات منطقی است وقتی تصمیمی برای افزایش حقوق پلکانی گرفته می شود وآقایون ذینفع تقبل نمی فرمایند و برای راضی نگهداشتن بعضی، میگن کاری نداره بجای افزایش پلکانی حقوق ، افزایش پلکانی مالیات اعمال کنیم ، لطفا اهل فن مالی جواب بدن که چی بود وچی شد وبه نفع کی تموم شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    یکشنبه, Feb 10 2019 8:22:12am
    پاسخ