نظرات مشورتی دیوان عدالت اداری

فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شهدا به میزان جانبازان ۵۰ درصد است

فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شهدا به میزان جانبازان ۵۰ درصد است

نظر مشورتی شماره ۹‍۰‍۰‍۰/۲۳‍۰/۹۶‍۰۷/۲‍۰‍۰ مورخ ۱۴‍۰‍۰/‍۰۲/‍۰۵ کمیسیون اداری، استخدامی و فرهنگی دیوان عدالت اداری

معاون محترم توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور

با سلام ؛

احتراماً بازگشت به نامه شماره ۱۴۱۷۰۰ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۸ در پاسخ به سوال آن مرجع مبنی بر این که با توجه به بند الف ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه امتیاز فوق العاده ایثارگری فرزندان شهید همانند جانبازان تعیین شده است، آیا با عنایت به دادنامه شماره ۶۸۴ مورخ ۱۳۹۶/۷/۲۵ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری این امر در مورد امتیاز فوق العاده مذکور جهت فرزندان شهید نیز وجود دارد؟ نظر کمیسیون مشورتی اداری، استخدامی و فرهنگی دیوان عدالت اداری، به شرح زیر اعلام می گردد :

«با توجه به اینکه به موجب بند «ز» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه «فرزندان شهدا از کلیه امتیازات و مزایای مقرر در قوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز پنجاه درصد (۵۰ %) و بالاتر به استثنای تسهیلات خودرو، حق پرستاری، کاهش ساعت کاری و حالت اشتغال برخوردارند امتیازات ناشی از این بند شامل وابستگان شهید نمی شود.» فلذا در مورد فوق العاده ایثارگری نیز فرزندان شهدا به میزان جانبازان ۵۰ درصد از این فوق العاده برخوردار می باشند.»

رضا فضل زرندی – معاون قضائی و سرپرست معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments