1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.26 امتیاز(147 رای)

خبر مورخ 3 مرداد 1397

تصویب مصوبه همسان‌سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد کار معین و پیمانی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت

به گزارش شناسنامه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت، که روز یکشنبه 31 تیر به ریاست دکتر انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، به بررسی پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی مبنی بر همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد کار معین با کارکنان پیمانی پرداخته شد.

در ادامه این جلسه، همسان‌سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد کار معین با کارکنان پیمانی به تصویب رسید و دستورالعمل نحوه اجرای این تصویب‌نامه به تصویب شورای توسعه مدیریت می‌رسد.

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک روز یکشنبه 31 تیر 1397 در سالن جلسات دفتر هیئت دولت برگزار شد.

خبر مورخ 31 خرداد 1397

با توجه به اینکه کارمندان قرارداد کار معین دستگاه های اجرایی علی رغم همسان بودن وظایف محوله با کارمندان پیمانی و رسمی از حقوق و مزایای کمتری برخوردار می باشند لذا در راستای پاسخگویی به مکاتبات متعدد دستگاه های اجرایی و رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات، سازمان اداری و استخدامی کل کشور، پیشنهاد همسان سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی را جهت بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، کارمندان قرارداد کار معین همانند کارمندان پیمانی و رسمی به مدت 44 ساعت در هفته در دستگاه های اجرایی وظایف محوله را به انجام می رسانند ولی حقوق و مزایای آنان در مقایسه با کارمندان موصوف تفاوت داشته و به مراتب کمتر می باشد که این امر سازگار با سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری خصوصاً مفاد بند (6) سیاست ها که رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات با تأکید بر عملکرد، توانمندی، جایگاه و ویژگی های شغل و شاغل و تأمین حداقل معیشت با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی را تبیین و تکلیف می نماید، نبوده و به نوعی تبعیض آشکار در پرداخت محسوب می شود.

همچنین این موضوع، عاملی برای پیگیری و تقاضای مستمر این گروه از کارکنان دولت برای تبدیل وضعیت به پیمانی بوده و همواره سازمان اداری و استخدامی کل کشور با مکاتبات متعدد دستگاه‌های اجرایی در این رابطه و  رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات، که عمدتاً با هدف تأمین امنیت شغلی و ترمیم حقوق و مزایای دریافتی آنان انجام می شود. سازمان اداری و استخدامی، پیشنهاد همسان سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارایه نموده است.

لازم به ذکراست براساس این پیشنهاد منابع مالی ناشی از این افزایش از محل سرجمع اعتبارات پرسنلی دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • حمید

  باسلام خدمت همه دلسوزان. امیدوارم کارتونو به ثمر بنشونید و بدانید با اینکار دعای هزاران خانواده همراه شما خواهد بود. دعا خوبه ولی عمل به وعده بهتره.

  شنبه, Aug 11 2018 7:28:54am
 • د ک افشار

  جناب دکتر انصاری
  با سلام و احترام
  از حضرتعالی عاجزانه استدعا می شود که دستور فرمایید دستور العمل نحوه اجرای همسان سازی حقوق نیروهای مدت معین با پیمانی های که اخیرا مورد تصویب دو لت الکترونیک قرار گرفته جهت اجرا با گذشت نزدیک به 5 ماه از سال به وزارتخانه ها ارسال گردد.موفق و سربلند باشید.ضمنا از رئیس محترم سازمان امور اداری و استخدامی کشور که به حق پیگیر موضوع بودند کمال تشکر را داریم.

  سه شنبه, Aug 7 2018 3:55:27am
 • نوید

  با سلام و احترام
  کل پرسنل قرارداد کار معین در کشور ۶۰ هزار نفر هستن که با خانواده هاشون حدودا ۲۴۰ هزار رفر هستن، اگر برای هر پرسنل یک میلیون حقوق اضافه بشه کل سال حدود ۶۰۰ میلیار تومان یعنی ماهی ۵۰ میلیارد تومان می شود که فروش دو میلیون بشکه نفت در سال میشه یعنی واقعا رقم ناچیزیه با توجه به زحمات این افراد،امیدوارم با توجه به تلاش های دکتر انصاری و مساعدت دکتر نوبخت مشکل این قشر جامعه با این وضعیت نامناسب اقتصادی حل شود.

  دوشنبه, Aug 6 2018 4:44:54pm
 • عبدالحسین

  جناب دکتر انصاری با سلام و احترام این را خدمتتان عرض می کنم تا می توانید قدم خیر بردارید که در این دنیا بجز نام نیک چیزی از انسان به یادگار نمی ماند . به بی عدالتی و ظلمی که در این چند سال در حق نیروهای مدت معین شده پایان دهید تا شاهد شکوفایی بهترین ها در ار این عرصه باشیم.برایتان بهترین ها را آرزو می کنم.سربلند و برقرار باشید.ضمنا با عرض معذرت با جدیت پیگیر ارسال دستور العمل به وزارت خانه ها باشید تا به بایگانی سپرده نشود.چقدر انتظار و چشم به راه این اتفاق مهم هستند .دکتر همه دوستتان دارند. با تشکر

  دوشنبه, Aug 6 2018 4:13:59am
 • احمد

  باسلام والا تو دستگاهای دولتی تمام کارا بر دوش نیروهای قراردادی هستش ولی پرداختی ها بر رسمی امیدوارم زودتر به سرانجام برسه

  یکشنبه, Aug 5 2018 4:09:50pm
 • جواد

  با سلام ضمن تشكر از تمامي مسئولين دلسوز .اميدوارم سريعتر اجرايي شه ودر حد حرف نمونه.خصوصا بااين تورم وحشتناك.ضمنا اينقدر به هم گير ندين تايه كاري بشه وازاين شرمندگي پيش زن وبچه دربيايم.انشاالله

  سه شنبه, Jul 31 2018 7:39:13am
 • م :ح

  با سلام و خسته نباشید خدمت همه مسئولین دلسوز به نظام مقدس جمهوری اسلامی بخصوص جناب آقای دکتر انصاری معاونت محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ،از خداوند سبحان آرزوی توفیق و طول عمر باعزت برا ایشان خواستارم و امید به زودی نتیجه به ادارات و نهادها جهت انجام ارسال شود .با تشکر فراوان

  دوشنبه, Jul 30 2018 5:57:59am
 • علیرضا

  با سلام
  در پاسخ به آنا
  فعلا در کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک تصویب شده و در هیات دولت فعلا تصویب نشده و در حال بررسی،بعد از تصویب هیات دولت جهت تامین اعتبار به سازمان برنامه و بودجه فرستاده می شود که امیدوارم جناب دکتر نوبخت مساعدت لازم در این خصوص بعمل آورند.

  دوشنبه, Jul 30 2018 4:32:04am
 • سید محمد مهدی راسخ

  سلام.خداقوت این پیشنهاد همسان سازی حقوق کارکنان انجام کار معین با کارکنان پیمانی واقعا پیشنهاد عالی وبجایی است ای کاش طرح و یا لایحه در خصوص تبدیل وضعیت این عزیزان به رسمی هم رقم میخورد باورش کنید کسی که بیش ازنیمی از دوره سی ساله را بدین شکل سپری کرده بدور ازعدل و انصاف است که امنیت شغلی این قبیل افراد پایدار نباشد.و موجبات نگرانی آنها را ایجاد کند.چرا که اگر شخصی با همین سابقه در آموزش وپرورش مشغول شدت بود با حداکثر ۵ سال سابقه و بدون هیچ آزمونی رسمی شده بود حالا چرا این مهم در مورد کارکنان انجام کار معین اتفاق نیفتد..!!!!

  یکشنبه, Jul 29 2018 5:57:20pm
 • مهدی

  سلام
  به امید خداوند بزرگ در این کشور تبعیض نابود شود وگرنه تفاوت بر اساس قانون مشکلی ندارد، نه تبعیض براساس قانون به اسم کمبود، در ضمن نیروهای قرارداد معین کار بسیار در حقشون ظلم شده امیدوارم هرچه زودتر این تبعیض به پایان برسد.

  یکشنبه, Jul 29 2018 1:06:07pm
بارگذاری بیشتر...