1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.21 امتیاز(71 رای)

با توجه به اینکه کارمندان قرارداد کار معین دستگاه های اجرایی علی رغم همسان بودن وظایف محوله با کارمندان پیمانی و رسمی از حقوق و مزایای کمتری برخوردار می باشند لذا در راستای پاسخگویی به مکاتبات متعدد دستگاه های اجرایی و رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات، سازمان اداری و استخدامی کل کشور، پیشنهاد همسان سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی را جهت بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، کارمندان قرارداد کار معین همانند کارمندان پیمانی و رسمی به مدت 44 ساعت در هفته در دستگاه های اجرایی وظایف محوله را به انجام می رسانند ولی حقوق و مزایای آنان در مقایسه با کارمندان موصوف تفاوت داشته و به مراتب کمتر می باشد که این امر سازگار با سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری خصوصاً مفاد بند (6) سیاست ها که رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات با تأکید بر عملکرد، توانمندی، جایگاه و ویژگی های شغل و شاغل و تأمین حداقل معیشت با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی را تبیین و تکلیف می نماید، نبوده و به نوعی تبعیض آشکار در پرداخت محسوب می شود.

همچنین این موضوع، عاملی برای پیگیری و تقاضای مستمر این گروه از کارکنان دولت برای تبدیل وضعیت به پیمانی بوده و همواره سازمان اداری و استخدامی کل کشور با مکاتبات متعدد دستگاه‌های اجرایی در این رابطه و  رعایت عدالت در نظام پرداخت و جبران خدمات، که عمدتاً با هدف تأمین امنیت شغلی و ترمیم حقوق و مزایای دریافتی آنان انجام می شود. سازمان اداری و استخدامی، پیشنهاد همسان سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارایه نموده است.

لازم به ذکراست براساس این پیشنهاد منابع مالی ناشی از این افزایش از محل سرجمع اعتبارات پرسنلی دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • آرتا

  باسلام بخدمت دوستان زیاد وقتون رو نمیگیرم یادتون یکماه پیش رئیس جمهور تو برنامه زنده شکبه اول چی گفت گفت دولت چاق شده اضافه شده باید کمتر شه نمیخواد دانش آموزان درس بخونند دیپلم یا مدرک دانشگاهی بگیرند مدرک به درشون نمیخوره برند کارکنند صعنت و مکانیکی یاد بگیرند حالا شما دوستان هی بگید تبدیل وضعیت نشدیم قراردادی هستیم بابا چرا بخودتان امیدوار میشید آخه پرسنل رسمی ادارات دیگه پاشون به لب گور باز شده بازنشسته نمیشند اینا باید بازنشسته بشند راه برای من و تو باز شه مشکل از من و تو نیست اون کسی که لیسانس داره معلوم نیست چطوری گرفته هیچی بلد نیست پارتی داره هیچ کاری نمیکنه و بلد نیست ولی اونیکه دیپلم داره یا سوم راهنمایی از اون لیسانسه بیشتر میدانه و کارآمده کجای کارید آخه بابا دولت چاق شده نه تبدیل وضعیت میکنه و نه پیمانی برید خداتون رو شکر کنید از کار بیکارتون نمیکنند به اینم راضی باشید
  آهان راستی بنده 24سال سابقه قراردادیم دارم پیر میشم هنوز شما جوانید وقت دارید

  سه شنبه, Jun 19 2018 11:15:30am
 • مجید ساعدعطایی

  باسلام واحترام درنهایت ادب به استحضار میرساند از دولت تدبیر وامید که بحق در پی گسترش عدالت یکسان سازی حقوق ومزایای قرار دادی شاغل در دوایر دولت خدوم واسلامی هستند متشکریم به کارکنان قراردادی بی اندازه ظلم شده همرده اینجانب بیش از ۱۵ میلیون ریال از بنده دریافتش بیشتر است بحمدالله مسولان ایران عزیزمان زحمتکش وحق بین هستند بسیار ممنونم خدا نظام پاک اسلامیمان را
  در دنیا یاری فرماید

  یکشنبه, Jun 17 2018 9:15:13pm
 • قایدی

  سلام خدمت دوستان،،دولت دوازدهم نه تبدیل وضعیت میکند و نه افزایش حقوق،،چون در برنامه ششم توسعه گفته فقط بخاطر انگیزه کاری کارکنان رفاهی به آنها بدهیم،و همانطور که دیدید اگه استسفاریه مجلس محترم نبود افزایش حقوق در کار نبود،،دوم اینکه در لایحه خدمات کشوری تبدیل وضعیت که اشاره نشده هیچ،،حتی آن را هم ممنوع کردند،،اقای سلمان خدادادی که در کمیسیون قول تبدیل وضعیت دادند به این دلیل که نزدیک بود به انتخابات ریاست جمهوری،،
  ببخشید،موفق باشید

  یکشنبه, Jun 17 2018 2:38:03pm
 • حسین

  از آقا سیدکه فرمودند حقوق کارمندان پیمانی و رسمی در سازمان اوقاف کمتر از قراردادی خواهش می کنیم ایشان لطف کنند پیشنهاد بدند که تبدیل به وضعیت ایشان از رسمی یا پیانی بودن به قراردادی انجام پذیرد.

  یکشنبه, Jun 17 2018 1:12:08pm
 • حسین

  با عرض سلام خدمت همکاران محترم . اولاً خیلی اختلاف حقوقی بین کارمندان قراردادی و پیمانی هست دوماً کارمندان پیمانی امنیت شغلی بسیار بالایی دارند نسبت به کارمندان قراردادی سوماً در هر ارگانی که هستند پست سازمانی می گیرند و پایه حقوقشون دوباره بیشتر می شود و در ضمن رتبه و طبقه هم می گیرند که هیچ کدام از اینها به کارمندان قراردادی تعلق نمی گیرد. چهارماً خیلی از همکاران قراردادی سابقه بیشتری دارند یا حتی خیلی ها در حال بازنشسته شدن هستند یعنی کارکنان پیمانی که جدید هستند همسن بچه های کارکنان قراردادی با سابقه بالا هستند که بعد از مدتی که پست می گیرند رییس کارمند چندین ساله می شوند بس عدالت اینگونه است آن زمانی که کارمند قراردادی به کشور عزیزمون خدمت می کرد کارمند پیمانی جدید الستخدام از پدر بزرگوارش پول تو جیبی می گرفت آیا حق کارمند قراردادی این است لازم به توضیح اینکه اکثر کارمندان پیمانی کار رو از کارمند قراردادی یا می گیرند از سازمان محترم مدیریت و برنامه ریزی عاجزانه خواهشمندیم که به این مسائل رسیدگی کند با تشکر

  یکشنبه, Jun 17 2018 1:03:03pm
 • سعید

  باسلام؛مدت ۱۹ سال است قراردادی ام،ابتدادرجهادسازندگی استخدام شدم بعدبه وزارت راه وترابری منتقل شدم بعد راه وشهرسازی یکسره ادغام وتفکیک کسانی که با من اومدن سرکار۶ نفربودیم بخاطررشته تحصیلیشون درجهاد کشاورزی ماندن وهمگی رسمی شدن اما بنده همچنان بلاتکلیف باحقوق ناچیز،چرااینهمه حق کشی میشود،بخداقسم باالتماس اداره جهاد سازندگی سرکاررفتم ،خودم دوست نداشتم اونموقع نیروی فنی نداشتند و نیازبه پارتی هم نبود.الان هم تبد یل وضعیت نمیکنیدحداقل حقوق رادرست کنید،عامل فساداداری دراین مملکت همین پایین بودن حقوق است.

  یکشنبه, Jun 17 2018 8:56:36am
 • sh.sh

  با تشکر و سپاس فروان از پیشنهاد فوق . بنده ۲۲ سال است که در بیمه ایران مشغول بکار هستم بدون هیچ رابطه ای وارد شرکت شدم . و با آزمون هم وارد شرکت شدیم . متاسفانه بعد از گذشت ۲۲ سال هنوز بلاتکلیف هستیم . تمام پرسنل رسمی و پیمانی توسط ما آموزش می بینند و سپس پست میگیرند و کلی توهین به پرسنل قراردادی میکنند . و متاسفانه تا کنون کسی به وضع ما رسیدگی نکرده و بعد از گذشت این مدت با دریافتی ۵۰۰ تا ۸۰۰ تومن زندگی میکنیم .

  یکشنبه, Jun 17 2018 6:14:12am
 • حسین

  سلام
  بعضی از عزیزان معتقدن چون امنیت شغلی پیمانی بالاتره باید کمتر حقوق بگیره! کدوم امنیت شغلی! پیمانی هارو که الان 4_5 سال برخلاف قانون دارن یکساله تمدید قرارداد میکنن! طبق قانون پیمانی بعد از 5سال باید رسمی بشه که جلوشو گرفتن! تازه اگه پیمانی نمره ارزشیابی زیر 50 بشه اخراج میشه!
  چه امنیت شغلی...

  یکشنبه, Jun 17 2018 5:56:35am
 • محمد

  با سلام.
  خدمت دوستان عزیز عرض کنم اکثر کارکنان پیمانی تبدیل وضع شده قبلا قراردادی بودند ولی بعد از تبدیل وضع نگاهشون به قراردادی ها از بالا به پایین شده . بنده با 19 سال سابقه قرارداد معین با پست تخصصی نصف کارمند رسمی یا پیمانی همتراز شغلی ام حقوق میگیرم ضمنا اکثر کارکنان قراردادی بخاطر عدم پرسنل متخصص در ان بخش سر کار اورده شدند و پارتی سهم ناچیزی داشته. به امید برقراری عدالت حقوقی هر چند که کسری حقوقهای از دست رفته سالهای قبل چطور باید جبران بشه.

  یکشنبه, Jun 17 2018 5:39:10am
 • سجاد

  بنده بیش از ده ساله که قرارداد معین هستم
  ای کاش مثل قبل شرکتی میموندیم حداقل زیر نظر قانون کار دریافتی بیشتری داشتیم.
  الان نه قانون کار هستیم نه خدمات کشوری. دقیقا شدیم مثل ماشین رانا که معلوم نیست ماهیتش چیه.
  عزیزان پیمانی و رسمی روی سر ما جا دارن مثل همیشه ولی معمولا شاغلی که امنیت شغلی نداره باید بیشتر مزد بگیره وگرنه رسمی و پیمانی که کسی جرات حرف زدن بهشون نداره. ضمنا همه قراردادی ها اینجوری که فکر میکنید نیستن بعضی ها رو بخاطر تخصصی که دارن خود ادارات بصورت موقتی آوردن سر کار چون که کارکنای رسمی و پیمانیشون تخصص و توانایی لازم در اون زمینه رو نداشته.

  شنبه, Jun 16 2018 11:29:56pm
بارگذاری بیشتر...