دستور رییس جمهور در ارائه خدمت به مردم صرفاً از طریق میز خدمت از اول تیرماه سال 1397 (بخشنامه شماره 24452 مورخ 1/3/1397 رییس جمهور)

 دانلود در فرمت پی‌دی‌اف

بخشنامه به وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکت های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی، استانداری ها و سایر دستگاه هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند

به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، تکریم ارباب رجوع، جلوگیری از سرگردانی مردم در ساختمان های اداری دستگاه های اجرایی، پیشگیری از امکان برقراری ارتباط غیراصولی و مفسده آمیز با کارکنان دولت و ایجاد نظام اداری پاسخگو و کارامد و در اجرای ماده (17) تصویبنامه شماره 1127128 مورخ 28/12/1396 شورای عالی اداری با عنوان «حقوق شهروندی در نظام اداری» موارد زیر ابلاغ می شود:

1- از اول تیرماه سال 1397 به بعد، ارائه خدمت به مردم در محلی غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحدهای سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقض مقررات محسوب می شود.

2- دستگاه های اجرایی مکلف هستند تنها از طریق میز خدمت (حضوری یا الکترونیکی) که در طبقه اول یا در دسترس ترین مکان با مراجعین قرار دارد، ارباب رجوع را پذیرش کرده و حتی المقدور در همان مکان از طریق فرایندهای تجمیع شده در میز خدمت، درخواست های مراجعان پذیرش و خدمات لازم به آنها ارائه شود. در این خصوص لازم است:

- به هنگام پذیرش، از کامل بودن مدارک و مستندات ارائه شده توسط ارباب رجوع در محل میز خدمت، اطمینان حاصل نموده و هر گونه نقص در درخواست، مدارک یا مستندات مربوطه را صرفاً در هنگام پذیرش، به اطلاع ارباب رجوع برسانند.

- زمان صدور پاسخ نهاییِ خدمت را هنگام پذیرش ارباب رجوع و دریافت مدارک، در قالب رسیده به وی اعلام کنند.

- امکان رهگیری مراحل گردش کار خدماتِ درخواست شده را از طریق ارائه کد رهگیری منحصر به فرد برای ارباب رجوع فراهم کنند.

2- دستگاه های اجرایی مکلف به موارد زیر در استقرار میز خدمت هستند:

- به صورت شفاف از طریق درگاه الکترونیکی دستگاه یا سایر روش ها، اطلاعات مورد نیاز مراجعین شامل مراحل گردش کار، مستندات مورد نیاز، مدت زمان ارائه خدمت، پرداخت ها، شخص و مسئول پاسخگوی خدمت و چگونگی ارتباط با وی، به اطلاع آنان رسانده شود.

- برای جلوگیری از تراکم مراجعین و کاهش زمان انتظار مردم برای انتظار مردم برای ارائه «درخواست خدمت»، دستگاه موظف است نسبت به تدمین تعداد مناسب باجه و کارمند در میز خدمت اقدام نماید.

- امکان نوبت دهی به ارباب رجوع در میز خدمت به طریق مقتضی فراهم شود.

- در محل میز خدمت، امکانات و تسهیلات مناسب به مراجعین تأمین شود.

4- مسئولیت اطلاع رسانی، آموزش و توجیه کارکنان و ارباب رجوع و نیز تضمین اجرای صحیح ان به عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی است. از اول تیر ماه سال 1397 به بعد، پرونده مدیران واحدهای عملیاتی دستگاه های اجرایی و کارکنانی که در اجرای این بخشنامه قصور نمایند، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری قابل رسیدگی است.

5- سازمان اداری و استخدامی کشور و استانداران، مسئول نظارت بر حسن عملکرد واحدهای ستادی و استانی دستگاه های اجرایی، در ارتباط با موضوع این بخشنامه هستند.

حسن روحانی- رییس جمهور

مقرره مرتبط: دستورالعمل میز خدمت

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (4)

  • اگر اجرایی شود قطعا به نفع ملت خواهد بود البته اگر تظارت شود

  • با سلام بنظر بنده در برخی از ادارات باعث افزایش بوروکراسی و طولانی شدن فرآیند خدمت رسانی به مردم خواهد شد.
    در ضمن قبل از اجرای طرح بایستی در چارت سازمانی دستگاهها و ادارات پرسنل مورد نیاز تعریف گردد

  • سلام
    وقتی غیر کارشناسی کار می کنن ، میشه اینطور روش اجرایی که اصلا اصولی نیست .
    چند دستگاه نیاز به این روش دارند که باعث بهبود و تسهیل امورات جاری میشه مابقی جز اتلاف وقت و انرژی چیزی دیگه ی نیست . نسخه واحد پیچیدن برای تمامی دستگاهها اشتباه ست و غیر کارشناسانه ست و قطعا انجام نمیشه

  • بسیار خوب بود.

در موضوع تکریم ارباب رجوع بخوانید!

سامانه مطالبات عمومی ایرانیان

لزوم تعیین زمان ملاقات مردمی اعضای هیئت دولت و استانداران در بستر سامد

اصلاح نظام‌نامه مدیریت ارتباطات مردمی در بستر سامد (مصوبه شماره 386034 مورخ 14/7/1398 شورای عالی اداری)

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در استقرار میز خدمت الکترونیکی در واحدهای صف و ستاد (بخشنامه شماره 439457 مورخ 20/8/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

آیین نامه اجرایی ماده (6) قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان (تصویب‌نامه شماره 258211/ت45338ک مورخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۰ هیئت وزیران)

اصلاح ماده (7)‌ آیین‌نامه اجرایی ماده (6) قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان (تصویب‌نامه شماره 107832/ت54004هـ مورخ 15/8/1397 هیئت وزیران)

تأکید بر برآورد اعتبار مورد نیاز برای استقرار کامل میز خدمت با تأکید بر استقرار میزخدمت الکترونیکی برای پیش‌بینی در لایحه بودجه سال 1398 (بخشنامه شماره 400230 مورخ 29/7/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

- مشاهده کل مطالب این موضوع -