لایحه اصلاح ماده (56) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موضوع معافیت مالیاتی درآمد ایثارگران در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار (در حال بررسی در هیئت وزیران)

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشنهاد اصلاح ماده (۵۶) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را به هیئت وزیران ارائه کرده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به موجب ماده (۵۶) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، ۱۰۰ درصد حقوق و فوق العاده شغل و سایر فوق العاده ها اعم از مستمر و غیرمستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

معافیت موضوع این ماده تنها ناظر بر حقوق و مزایای ناشی از رابطه استخدامی ایثارگران مشمول است، درحالی که بخش عمده ای از ایثارگران منجمله مشمولین فصل پنجم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، با استفاده و بعضا بدون استفاده از تسهیلات و خدمات مقرر در قوانین و مقررات موضوعه مرتبط با ایثارگران، در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار مشغول به فعالیت هستند که عدم استفاده از امتیاز معافیت از پرداخت مالیات، موجب درخواست و اعتراض  شده است.

بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "رونق تولید" و به جهت ترغیب ایثارگران به اشتغال مولد و حمایت از طرح های اشتغال زایی  و همچنین محدودیت های استخدامی در دستگاه‌ها، پیشنهاد افزودن یک تبصره به ماده (۵۶) این قانون را به دولت ارائه کرده است.

براساس این پیشنهاد "والدین، همسران و فرزان شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسران آزادگان یکسال اسارت و بالاتر، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یکسال اسارت و بالاتر به ماخذ ۷ برابر درآمد حداقل حقوق سالیانه کارگران مشمول قانون کار از پرداخت مالیات معاف می شوند".

این پیشنهاد هم اکنون در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • یکی از مظلومترن اقشار ایثارگر درمیان همه ایثارگران ، همسران و فرزندان جانبازان زیر25% هستند که در میان همه قوانین حمایتی مغفول مانده اند.هم اکنون بسیاری از جانبازان زیر25% ، فاقد شغل هستند و لذا خانواده جانباز( همسر و یا فرزند) مشغول بکار شده اند و سرپرست خانوار محسوب می شوند و لیکن از قانون افزایش یک مقطع تحصیلی ، معافیت بیمه و مالیات هم بی بهره هستند. لذا ضروری است این پیشنهاد اصلاح و همسران و فرزندان جانبازان زیر25% هم اضافه شوند
  در قانون اساسی و سیاست های کلی نظام اداری به عدالت تاکید زیادی شده ولی چرا نویسنده های قانون به آن توجهی ندارند ؟

  جمعه, Aug 9 2019 3:22:36pm
 • این پیشنهاد رو من سال 87 برای حمایت از خانواده های جانبازان زیر25% که هیچ حقوقی ندارد در سایت فاش نیوز داده بودم ، از آن موقع تا بحال در برنامه پنجم فرزندان شهدا معاف شدند بعدش برخی گروههای دیگر و حالا همسران جانبازان بالای 25% !
  ولی همسران جانبازان زیر25% که اولویت بالاتری دارند همچون گذشته محروم از حداقل حمایت
  غنی را غنی تر کردن و ضعیف را ضعیف تر کردن منصفانه نیست .

  چهارشنبه, Jul 31 2019 5:52:36pm
 • از طرف جانبازان زیر25%

  ابزار مدیریت

  با سلام در متن ماده 56قانون جامع کلیه جانبازان بدون ذکر درصد جانبازی لحاظ شده است و عادلانه این است در این لایحه نیز، کلمه "جانبازان" بدون ذکر درصد آورده شود .
  توجیهات : هم اکنون جانبازان زیر25% از حقوق ایثارگری محروم هستند و در بسیاری از مواقع همسران و یا فرزندان انها تنها نان آواران خانه هستند و انصاف این است که خانواده این جانبازان عزیز نیز معاف از مالیات شوند .
  همچنین طبق مواد برنامه ششم رزمندگان با 12 ماه حضور در جبهه معاف از مالیات هستند لذا
  بهتر است همسران و فرزندان رزمندگان با سابقه بیش از 12 ماه نیز در لایحه آورده شود .
  زیرا ایثارگران، مالیات خود را قبلا با جسم و جان خود تقدیم کرده اند .

  سه شنبه, Jul 30 2019 1:10:19pm
 • لطفا بسیجیانی که ۶ماه حضور در جبهه های جنگ حق علیه باطل را دارند نیز در ذیل آن بیاورید

  شنبه, Jul 27 2019 1:33:40am
 • سلام پس ماده 86که تصویب شده سال 96چرا اجرا نمیشه

  سه شنبه, Jul 23 2019 7:17:29am
 • با عرض سلام ما جانبازان زیر25درصد که دنبال درصد نبودیم از یک طرف توانای کار کردن را نداریم ازیک طرف هرچه دراورده ایم میخواهد تقدیم دارای کنیم بی انصاف ها حدقل ما را هم معاف کنید بخدا داری از درامدمان بیشتر میگیرد فکری به حال ما هم بکنید

  دوشنبه, Jul 22 2019 8:32:53am
 • رزمندگان یادشان رفته لطفا یاد اوری بفرمیی

  یکشنبه, Jul 21 2019 7:34:07pm
 • پس چرا فرزندان جانباز زیر 25 درصد نیست؟ دوباره اجحاف؟ اینه رونق تولید؟ من و پدرم را از هم جدا نکنید!!
  درود بر شما مسئولین. خواهشا اطلاع دهید همواره در اجرا این گروه مظلوم واقع شده است.

  یکشنبه, Jul 21 2019 1:05:46pm
 • سلام پس وابستگان درجه 1 ایثارگران مشمول قانون خدمات کشوری تکلیفشون چیه ؟

  یکشنبه, Jul 21 2019 12:14:13pm

در موضوع مقررات ایثارگران بخوانید!

اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

مصادیق تنزل پست سازمانی ایثارگران برای بهره‌مندی از مابه‌التفاوت حقوق و مزایای مربوط

«خدمت 35 ساله» بند چ ماده 87 برنامه ششم مربوط به جانبازانی است که حداقل دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر باشند

ابطال نامه شماره 96256؍12؍1؍2213 مورخ 16؍10؍1396 معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح موضوع: ضوابط تعیین تکلیف جبهه کارکنان دولت (دادنامه شماره 519-518 مورخ 12/8/1398 هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری)

نحوه اجرای رأی مربوط به احتساب سه چهارم خدمت وظیفه در جبهه به عنوان داوطلبانه

طرح الحاق یک تبصره ذیل ماده 18 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع: تسری تسهیلات و مزایای قانونی جانبازان بالای 25 درصد به جانبازان زیر 25 درصد

ابلاغ دو رأی مربوط به تاریخ اِعمال یک مقطع بالاتر رزمندگان و پرداخت مابه‌التفاوت تنزل پست سازمانی ایثارگران

- مشاهده کل مطالب این موضوع -