اصلاح ماده (2) آیین‌نامه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید برای تسری تلقی شهید به کارکنان دستگاه‌های اجرایی که در اثر سوانح ناشی از انجام وظیفه فوت می‌کنند (در حال بررسی در هیئت وزیران)

خبر مورخ 15 دی 1397

به گزارش شناسنامه و به نقل از سایت دفتر هیئت دولت، موضوع اصلاح ماده (2) آیین نامه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید برای تسری تلقی شهید به کارکنان دستگاههای اجرایی که در اثر سوانح ناشی از انجام وظیفه فوت می کنند در دستور کار دعوت نامه تشکیل جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در تاریخ 16 دی ماه 1397 قرار گرفته است.

خبر مورخ 15 فروردین 1397

وزارت دادگستری با اشاره به مکاتبه معاون اول قوه قضائیه در خصوص موضوع اصلاح ماده (2) آیین نامه تعیین احراز مصادیق عملی شهید و طرح آن در جلسه هیئت وزیران باتوجه به توجیهات کافی در زمینه مورد نظر قوه قضاییه و سایر دستگاههای اجرایی و نیز وجود معاذیر قانونی و منطقی درخواست نموده تا نسبت به تسری تلقی شهید به کارکنان مورد بحث با شرایط مندرج در زیر در سیر مراحل تصویب هیئت وزیران قرار گیرد:

کارکنان دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری که در اثر سوانح مختلف حین و ناشی از انجام وظیفه دعوت حق را لبیک می گویند از امتیازات ذیل بهره مند گردند:

1- ارتقای یک طبقه، رتبه، مرتبه گروه یا عناوین مشابه در طرح های طبقه بندی مشاغل دستگاه متبوع.

2- برخورداری از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر علاوه بر آخرین سطح تحصیلی مورد عمل در احکام کارگزینی.

3- در نظر گرفتن امکان جذب یکی از وراث واجد شرایط عمومی استخدام در دستگاه متبوع مستخدم متوفی در صورت تقاضای وراث.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • دوست عزیز _ یحیی جان _ آیا خاک وطن را صرفاً در مرزها خلاصه می کنی ؟ آیا کسی که در داخل خاک میهن برای سرفرازی کشورش جانش را از دست بدهد نمی تواند شاهدی باشد (شهید/ گواه)بر این حقیقت که همه ی ما برای حفاظت و صیانت از خاک کشور آماده جان فشانی هستیم ؟ آیا حادثه پلاسکو را فراموش کرده ای ؟ آن کارمند دون پایه و گروه اداری که راننده یک مهندس ارشد سازمانی است و برای بازدید از یک پروژه بزرگ در مسیر مآموریت تصادف می کند و جانش را از دست می دهد ، نباید ببینیم ؟ آیا وقت آن نرسیده دست از انحصار طلبی برداریم و اجرازه بدهیم دیگران هم از خوان انقلاب بهره مند شوند ؟

    یکشنبه, Jan 13 2019 6:11:16am
    پاسخ
  • با سلام، سهل انگاری کارکنان دولت در وقوع حوادث را نباید بنام شهید تلقی کرد افراد مخلصی که بنام خدا و برای خدا انجام وظیفه می نمایند و دراین ره نیز دچار حادثه شده اند را میتوان شهید تلقی کرد ولاغیر.

    جمعه, Jan 11 2019 4:38:41pm
    پاسخ