1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.63 امتیاز(48 رای)

قانون اصلاح جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (در حال تصویب در مجلس شورای اسلامی)

خبر مورخ 7 آذر 1397

گودرزی خبر داد: امروز، بررسی طرح اصلاح جزء ۶ بند ث ماده ۸۸ قانون برنامه ششم در کمیته ایثارگری با حضور مسئولان امور استخدامی و بنیاد شهید

رییس کمیته ایثارگری کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امروز طرح اصلاح جزء (۶) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه برنامه ششم در کمیته با حضور طراحان طرح و مسئولان امور استخدامی و بنیاد شهید بررسی می‌شود.

عباس گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح اصلاح جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران امروز در کمیته ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود، گفت: امروز طرح اصلاح جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه برنامه ششم در کمیته با حضور طراحان طرح و مسئولان امور استخدامی و بنیاد شهید بررسی می‌شود و نتیجه آن به صحن کمیسیون اجتماعی ارائه خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس جزء 6 بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی باید لحاظ شود که در این رابطه دولت مطرح کرده که حقوق و مزایای اجتماعی شان اجتماعی دارد و شامل حکم کارگزینی و مزایای استخدامی نمی شود.

رییس کمیته ایثارگری کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در استفساریه مجلس سعی خواهیم کرد که با موافقت نمایندگان مقرر گردد و یک مقطع تحصیلی بالاتر در حکم کارگزینی رزمندگان نیز با سابقه حداقل 6 ماه حضور در دفاع مقدس لحاظ شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه اگر این موضوع در قالب طرح مطرح شود مشکل اصل 75 قانون اساسی پیدا خواهد کرد بنابراین با مشورت با معاونت قوانین طرح را در قالب استفساریه در کمیسیون مطرح خواهیم کرد تا مغایرت با اصل 75 نداشته باشد و بتواند مشکلات جامعه ایثارگری را حل کند.

خبر مورخ 6 آذر 1397

خدادادی در تشریح جزییات دستور کار کمیسیون اجتماعی: بررسی طرح یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از تدوین استفساریه‌ای برای بهره‌مندی ایثارگران از یک مقطع تحصیلی در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار نشست امروز (سه شنبه 6آذرماه) کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در این نشست طرحی در رابطه با ایثارگران بر اساس ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه که در آمده ایثارگران می‌توانند 6 ماه داوطلب باشند که از یک مقطع تحصیلی استفاده کنند مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت قرار شد برای آن استفساریه تهیه شده تا در این مورد تعیین تکلیف شود. 

این طرح در جلسه علنی شماره 248 مورخ 15/7/1397 مجلس شورای اسلامی به صورت عادی مطرح گردید و به صورت عادی اعلام وصول گردید.

متن کامل طرح:

مقدمه (دلایل توجیهی):

با عنایت به لزوم داشتن نگاهی جامع و عاری از تبعیض به اقشار مختلف ایثارگر در حوزه خدمات رسانی و اصلاح قوانین مغایر با این دیدگاه و رفع ابهامات در جهت روان سازی اجرای قوانین پیشنهاد می شود ضمن روان سازی اجرای قانون، والدین و همسران شهدا بتوانند همانند رزمندگان دارای شش ماه سابقه جبهه، جانبازان، آزادگان و فرزندگان شهدا از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر بهره مند شوند.

طرح اصلاح جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

ماده واحده- جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14/12/1395 به شرح زیر اصلاح می گردد:

6- بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای والدین و همسران شهدا و رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس علاوه بر بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر، برخوراری از حقوق و مزایای اجتماعی

 

مطلب مرتبط:

- طرح تفسیر جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه در خصوص یک مقطع تحصیلی بالاتر رزمندگان (در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی)

- در خصوص بهره مندی رزمندگان از امتیاز ارتقاء به یک مقطع تحصیلی بالاتر در اجرای حکم جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه (بخشنامه شماره 56925/34133 مورخ 3/5/1397 معاونت حقوقی رییس جمهور)

- عدم ابطال نامه های سازمان اداری و استخدامی کشور با موضوع عدم تعلق امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان در اجرای مفاد جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه ششم توسعه 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • مجتبی اسلامی

  رود بر تمامی رزمنده گان 8سال دفاع مقدس
  سالهاست که جنگ تموم شده و همه مصوبات مجلس محترم برای ایثارگران عزیز و محترم ( جانبازان - آزادگان و فرزندان شهدا) بوده حالا بعد از این همه مدت یک قانونی هم برای رزمنده گانی که از جنگ سالم برگشته اند و فکر میکنم تنها قانونی که برای این عزیزان تصویب شده همین یک مقطع تحصیلی هستش و شاید درصدی از رزمنده گان مشمول این قانون شاغل میباشند که این عزیزان در یکی دوسال آینده بازنشسته می شوند خواهشمند است این یگانه قانون را از این بزرگواران دریغ نفرمایید عزیزانی که خالصانه و بدون چشمداشت از ایران عزیزمان جانانه دفاع کردند.خواهشمند است تاریخ اجرا این قانون را به گوش مسولین برسانید .

  شنبه, Dec 15 2018 5:23:53am
 • علی جوادی رزمنده دفاع مقدس

  درود بر تمامی رزمنده گان 8سال دفاع مقدس
  سالهاست که جنگ تموم شده و همه مصوبات مجلس محترم برای ایثارگران عزیز و محترم ( جانبازان - آزادگان و فرزندان شهدا) بوده حالا بعد از این همه مدت یک قانونی هم برای رزمنده گانی که از جنگ سالم برگشته اند و فکر میکنم تنها قانونی که برای این عزیزان تصویب شده همین یک مقطع تحصیلی هستش و شاید درصدی از رزمنده گان مشمول این قانون شاغل میباشند که این عزیزان در یکی دوسال آینده بازنشسته می شوند خواهشمند است این یگانه قانون را از این بزرگواران دریغ نفرمایید عزیزانی که خالصانه و بدون چشمداشت از ایران عزیزمان جانانه دفاع کردند

  یکشنبه, Dec 2 2018 8:12:28am
 • موسوی

  با سلام به نحوی باشد رزمندگانی که امسال بازنشست شدن مشمول شوند و عطف به ماسوق شود که حقی از عزیزان ضایع نشود
  و در مورد رزمندگان زیر شش ماه هم باید مزایا قایل شد حتی یک ماه چه فرقی میکندخطرات ناشی از جنگ حتی در یک روز هم امکان دارد اتفاق بیفتد وبعد هم نیت عزیزان مهمه که حضور پیدا کردن
  مثل اینکه بگیم شهیدی که در ماه اول حضور شهید شده مزایای کمتری نسبت به شهیدانی که بعد از شش ماه شهید شده اند

  جمعه, Nov 30 2018 3:45:05am
 • عبدالهی

  بی نهایت ازتمام افرادی که برای رزمنده های جانفشان تلاش میکنند خواهشمند به استحضار برسانم اگثر رزمنده هاتا دوماه دیگر بازنشته میشوندتسریع در این امرموردامتنان میباشد

  چهارشنبه, Nov 28 2018 5:06:46pm
 • سلام بازنشسته انتظامی سید علی سیدآقازاده هستم

  بنده دارای ۱۳۳ ماه و ۲۷ روز عملیات هستم وپسر م دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد بیکار است

  یکشنبه, Nov 25 2018 8:47:13am
 • رضا

  با سلاو و ادب بحضور شما گرامی.
  سوالم این هست که. آیا رزمندگان کمتر از شش ماه جبهه برای ایران عزیز نجنگیدن که تمام بخشنامه ها و مزایا برای رزمنده های بالای شش. ماه. هستش. آیا این. تبعیض نیست واقعا این چه معنی میده یعنی؟از شما بزرگوار تقاضا دارم درخواست را به گوش مسولین دلسوز برسانید با تشکر از شما

  شنبه, Nov 24 2018 9:02:31am
 • از طرف رزمندگان

  این قانون ازسال 1395 درپیخ و خم مجلس شورای اسلامی و سازمان امور استخدامی گیر کرده است اگر واقعا قصد دارید این مزایا را به رزمندگان مظلوم بدهید فرصت بسیار کم است زیرا خیلیها ناکام ماندن و بازنشست شدن و مابقی تا پایان سال بازنشست میشن

  چهارشنبه, Nov 14 2018 10:49:01am
 • ابراهیم هاشمی

  ضمن قدردانی از مسئولین محترم : متمنی است چون اکثر رزمندگان ذینفع در شرف بازنشستگی قراردارند تسریع در رسیدگی موجب امتنان خواهد بود .

  چهارشنبه, Nov 14 2018 10:40:56am
 • غلامی

  سلام اصلاح قانون ماده ث ۸۸ برنامه ششم در خصوص ایثارگران چه زمانی در صحن علینی مجلس تصمیم گیری میشود؟

  دوشنبه, Nov 12 2018 8:58:20am
 • اسماعیل محمدپور

  با سلام، با تشکر از زحمات کسانی که در مجلس و یا خارج از مجلس مسئولیت برای حق عزیزانی که بهترین سن زندگی شون رو برای جبهه و جنگ گذاشتن و هیچگونه چشم داشتی نداشته اند واقعا کمل تشکر و قدردانی را داریم.

  چهارشنبه, Oct 24 2018 8:24:21am
بارگذاری بیشتر...