قانون تشکیل وزارت شهدا و ایثارگران (در حال تصویب در مجلس شورای اسلامی)

کلیات طرح تشکیل وزارت شهدا و ایثارگران در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش شناسنامه، پس از گذشت نزدیک به یک سال از تهیه و ارائه طرح و ارجاع آن به کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی روز یکشنبه ۱۴ مرداد کلیات آن به تصویب اعضا رسید.

بر اساس این گزارش، جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی با اشاره به بررسی این طرح در نشست کمیسیون در روز یکشنبه یکشنبه ۱۴ مردادماه یاد آور شد: در این نشست کلیات طرح تشکیل وزارت شهدا و ایثارگران به تصویب اعضای کمیسیون رسید و برای بررسی بیشتر جزییات آن مقرر شد کار گروهی تخصصی  موضوع را دنبال کند تا میزان اعتبارات مورد نیاز برای تاسیس وزارتخانه جدید آن ارزیابی و مشخص شود.

به گفته نماینده مردم آبادان در بهارستان در این نشست اعضای مرکز پژوهش ‌های مجلس، نمایندگانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از ایثارگران حضور داشتند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • مخالف این قانون هستم.من نمیدانم ایا این مجلس بیکاره نعوذبالله اگر قراره یک مقطع تحصیلی بالاتربه یک سرباز که زمان جنگ در جبهه بوده ومدرکش هم پنجم بوده والان کشاورزه یا تو تاکسیرانی کار میکنه یا بنا هست این یک مقطع بالاتر به چه درد این بنده خدا میخوره.بنظرم شاید خود نمایندگان افرادی رو تو ادارات دارن مشکل مدرک دارن یامیخوان با با بالاترین مدرک بازنشسته بشونددست به دامان نمایندگان شدندمگر سربازی که بعداز جنگ تو منطقه عملیاتی خدمت کرده نباید از این مزایا برخوردار بشه؟؟؟خدایا پناه بر تو با این قانون واین تفسیر .

  دوشنبه, May 13 2019 3:16:24pm
 • سلام ، کشور به یک وزارت خونه اینچنینی داره تا از رزمندگان و،،،حمایت کنه و باعث پرش تحصیلی وافزایش حقوق انها بشه ،،، ایثاراگران در کشورمان زیادند ،،مثلا با شش ،هفت سال جبهه پرش تحصیلی شامل رزمندگان نمیشه ،،موافق هستم وزارت ایثارگران به دلیل دهها دلیل تاسیس ربشه ،

  سه شنبه, Mar 12 2019 9:05:30am
 • باتشکر فراوان از همه عزیز آن بزرگوار ی که پیگیری نمودند ما ر رمندگان خوشحال کردید

  سه شنبه, Mar 12 2019 8:22:34am
 • بلی بایستی از یک مقطع بالاتر تحصیلی برخوردار
  شوند رزمندگان واقعا حق انهاست

  چهارشنبه, Feb 6 2019 6:14:14pm
 • متاسفانه برخی از نهادهاوارگانها با توجه به سند راهبردی رزمندگان مصوب سال 94 را عملی نکرده ونیروهای تحت ا لامر خود را که در مناطق امنیتی و عملیاتی و جنگی بودهاند را تایید نمیکنند.

  سه شنبه, Aug 28 2018 11:23:39am
 • رزمنده کسی است که درشرایط حساس و خاص کشور به دفاع از کشور خود برخاسته وبا دشمنان خارجی وداخلی به مبارزه برخاسته است و این مبارزه سال و زمان نمیشناسد.

  یکشنبه, Aug 12 2018 5:52:04am
 • باسلام. اگر قرار است یک مقطع تحصیلی به رزمندگان تعلق گیرد . پس بنابرین بجهت عدم تضیع حقوق رزمندگان بازنشسته می بایستی امکان اعاده بخدمت برای این قشرهم مطابق قانون برنامه ششم توسعه محیا گردد

  دوشنبه, Aug 6 2018 5:20:45pm

در موضوع مقررات ایثارگران بخوانید!

اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

مصادیق تنزل پست سازمانی ایثارگران برای بهره‌مندی از مابه‌التفاوت حقوق و مزایای مربوط

«خدمت 35 ساله» بند چ ماده 87 برنامه ششم مربوط به جانبازانی است که حداقل دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر باشند

ابطال نامه شماره 96256؍12؍1؍2213 مورخ 16؍10؍1396 معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح موضوع: ضوابط تعیین تکلیف جبهه کارکنان دولت (دادنامه شماره 519-518 مورخ 12/8/1398 هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری)

نحوه اجرای رأی مربوط به احتساب سه چهارم خدمت وظیفه در جبهه به عنوان داوطلبانه

طرح الحاق یک تبصره ذیل ماده 18 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع: تسری تسهیلات و مزایای قانونی جانبازان بالای 25 درصد به جانبازان زیر 25 درصد

ابلاغ دو رأی مربوط به تاریخ اِعمال یک مقطع بالاتر رزمندگان و پرداخت مابه‌التفاوت تنزل پست سازمانی ایثارگران

- مشاهده کل مطالب این موضوع -