آیین نامه هیأت عالی نظارت

ماده ۱- جلسات هیأت عالی نظارت به دعوت دبیر هیأت تشکیل می شود.

ماده ۲- جلسات هیأت عالی نظارت با حضور حداقل سه نفر از اعضا رسمیت پیدا می کند و تصمیمات آن با نظر موافق اکثریت ۳ نفر از اعضای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.

ماده ۳- یک نفر از اعضای هیأت به عنوان نایب رییس انتخاب می شود تا در غیاب رییس هیأت جلسات را برگزار و اداره نماید.

ماده ۴- دفتر هماهنگی، بازرسی و نظارت بر امر رسیدگی به تخلفات اداری، به عنوان دبیرخانه هیأت عالی نظارت بوده و کلیه کارهای هیأت عالی نظارت از طریق این دفتر اجرا می گردد.

تبصره- مدیرکل دفتر مزبور به عنوان دبیر هیأت عالی نظارت در جلسات حضور خواهد داشت.

ماده ۵- دبیرخانه هیأت عالی نظارت، موظف است در صورت مشاهده موارد عدم رعایت قانون رسیدگی به تخلفات اداری و مقررات انضباطی مشابه در دستگاه های مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری، اعمال تبعیض در اجرای قانون مذکور یا مقررات انضباطی مربوط و نیز کم کاری در امر رسیدگی به تخلفات اداری و یا عدم رعایت قانون در صدور آرا، ضمن پیگیری و برخورد قانونی با متخلفین، گزارش های لازم را جهت طرح در هیأت عالی نظارت تهیه و ارائه نماید.

ماده ۶- در اجرای ماده ۲۴ قانون رسیدگی به تخلفات اداری هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری باید پیشنهاد اصلاح یا تغییر آراء خود را پس از تشخیص مخدوش بودن رأی توسط هیأت های مذکور با ذکر دلیل و ارائه مدرک و سوابق امر از طریق مسئول هماهنگی دستگاه ذی ربط به دبیرخانه هیأت عالی نظارت تسلیم نمایند تا در دستور کار هیأت عالی نظارت قرار گرفته و اخذ تصمیم شود.

ماده ۷- شکایت کارمندان نسبت به آراء صادره از هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری در دبیرخانه هیأت عالی نظارت مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه لغو، اصلاح یا تغییر آراء ضرورت داشته باشد مراتب به هیأت عالی نظارت پیشنهاد خواهد شد. در غیر این صورت طبق قوانین و مقررات عمل خواهد شد.

ماده ۸- در مواقعی که حضور مسئول هماهنگی یا رئیس هیأت یا شاکی در بررسی پرونده ضرورت داشته باشد، دبیرخانه هیأت عالی نظارت از آنان دعوت به عمل خواهد آورد و پس از استماع نظرات آنان گزارش لازم را همراه با مدارک و مستندات مربوط جهت اخذ تصمیم به هیأت عالی نظارت ارائه خواهد نمود.

ماده ۹- دبیرخانه هیأت عالی نظارت موظف است از طریق بازرسین خود موضوع تبصره ۳ ماده ۲۲ (قانون رسیدگی به تخلفات اداری) در کلیه دستگاه های مشمول، کارمندان متخلف را حسب مورد برای رسیدگی به پرونده آنها به هیأت های مربوط معرفی نموده و نتیجه را مستمراً به هیأت عالی نظارت گزارش نماید.

ماده ۱۰- بخشنامه های صادره از سوی هیأت عالی نظارت که به منظور تبیین و توجیه نحوه اجرای قانون و آیین نامه اجرایی آن تهیه و ابلاغ می شود برای کلیه هیأت ها لازم الاتباع است.

ماده ۱۱- تغییرات بعدی این آیین نامه با هیأت عالی نظارت خواهد بود.

آیین نامه فوق در جلسه مورخ ۱۲/۰۳/۱۳۷۳ هیأت عالی نظارت و به استناد تبصره ماده ۳۷ آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری در ۱۱ ماده و ۱ تبصره تصویب گردید.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (3)

 • سیدابراهیم طاهرموسوی

  ابزار مدیریت

  باسلام وعرض ادب،
  چگونه و از چه طریق میتوانم نسبت به تبعیضی که توسط هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان تامین اجتماعی،در صدور رای اینجانب اعمال شده شکایت کنم، لطفاً آدرس پستی هیات عالی نظارت را هم برایم ارسال کنید،
  متشکرم

 • سیدابراهیم طاهرموسوی

  ابزار مدیریت

  باسلام،
  اینجانب توسط هیات رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تامین اجتماعی،برای خطای ناکرده محکوم به سنگین ترین رای_ انفصال دایم از خدمات دولتی_ شدم، با شکایت به دیوان عدالت اداری_ رای هیات رسیدگی به تخلفات اداری را دیوان نقض کرده و رای صادره دیوان قطعی است،متاسفانه با گذشت سه ماه از ابلاغ رای، هنوز سازمان اقدامی نکرده است! تکلیف من چیست؟ لطفاً راهنمایی فرمایید.
  متشکرم

 • با سلام . اینجانب دارای پرونده در هیات بدوی بودم . در جلسه حضوری که مدارک ارایه نمودم فقط دونفر حضور داشتن ،من و همکارم با هم بودیم . الان که رای صادر شده اعضای حاضر نوشتن به اتفاق آرا و سابقه کاری بنده رو بجای 21 سال 18 سال و همجنین اعضای امضا کننده رای من و همکارم کاملا متفاوت هستند . در صورتیکه در جلسه یه خانم وجود داشت و الان در رای همکارم اسم ایشون قید ولی در رای بنده نیست . دفاعیات 700 صفحه داشتم که مطمینم به هیچ مدارکی نگاه نکردن . تقاضای استعلام از وزارت اطلاعات بخاطر اینکه در اونجا ما بمدت 10 روز پاسخگو و پرونده بودم را دادم که از اطلاعات استعلام ننموده اند و دادگاه عمومی هم هیچ کپی از پرونده به هیات ارسال ننمود . الان رای بازخریدی ولسم صادر نمودند . لطفا راهنمایی بفرمایید