لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون»

خبر مورخ 12 دی 1397

لایحه تفکیک وزارت کار از مجلس مسترد می‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: لایحه تفکیک وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی که در کمیسیون اجتماعی مجلس هم مصوب شده بود از مجلس مسترد می‌گردد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران اظهار کرد: این لایحه توسط دولت به مجلس تقدیم شده بود اما با توجه به اینکه وزیر کار اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفته است و همچنین با توجه به اینکه باید کار با قوت بیشتری در این وزارتخانه دنبال شود امروز در دولت مقرر شد این لایحه که در کمیسیون اجتماعی مجلس هم مصوب شده بود از مجلس مسترد گردد.

خبر مورخ 31 تیر 1397

در جلسه امروز مورخ 31 تیرماه 1397 هیئت دولت که به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس ­جمهوری،برگزار شد، دولت با با تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» موافقت کرد.

دولت با توجه به ضرورت تمرکز بیشتر بر اشتغال و کارآفرینی و تجهیز کلیه امکانات و فرصت­های کشور برای حل مشکل بیکاری توسط یک مدیریت واحد و مسئول و نیز لزوم احساس حمایت موثرتر از اقشار نیازمند و آسیب­ پذیر جامعه در برابر تکانه­ های اقتصادی و تمرکز در ساماندهی هرچه بیشتر منابع و امکانات تخصیص یافته کشور در حوزه رفاه اجتماعی، با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» موافقت کرد و آن را در قالب لایحه دو فوریتی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (5)

  • بخش اشتغال در حا حاضر در وزارت خانه ابدیل شده به واحد ارایه آمار و اراعه تسهیلات این بخش متاسفانه پویایی لازم و پیشرویی مورد نیاز را ندارد. اداره کار بیشتر تاکیدش در خصوص بخش روابط کار آن است و نه اشتغال و تعاون. تصمیم گیران محترم لازم است طرح را به گونه ای به مجلس محترم اراعه میکردند که بخش اشتغال و تعاون این وزارتخانه تشکیل یک سازمان یا وزارتخانه جدید با نام وزارت اشتغال و تعاون را بده و روابط کار سازمانی مجزا باشد.

  • بنظرم جداسازی تعاون از کار هم صورت بگیره منطقی تره.
    حوزه تعاون با حوزه کار هیچ ارتباطی نداره. از همه بدتر اینکه مدیرانی از بخش تعاون رو بدون تجربه لازم در پست های حوزه کار گذاشتن که متاسفانه نتیجه قابل قبولی هم بدست نیومد.

  • اگر همین امروزم بخش تعاون حذف بشه نه تنها اتفاقی در این مملکت نمیافته بلکه در کار تعاونیها تصریح و گشایش میشه
    تعاون جز یه سری آمار دادن چه کار دیگه ای میکنه؟

  • من خودم کارمند رسمی اداره کل خوزستان هستم.تعاون و کار باهم ادغام شدن و یک مدیرکل دارن ولی تامین اجتماعی کلا جدا بوده و هست.حقوقشون 3 برابر ما هست. مدیرکل خودشون رو دارن و اصلا فقط به اسم زیرمجموعه اداره کل هستن وگرنه واسه ما تره هم خورد نمیکنن.از همون اولش هم ادغام این وزارتخونه ها کار اشتباهی بود.فقط واسه اینکه بگن کاری کردیم این ادغام صورت گرفت وگرنه تعاون و کار اصلا ارتباطی باهم ندارن.متاسفانه پرداختیها افتضاح شد. دوستان من میگفتن قبل از ادغام کار با تعاون اداره کار پرداختیش عالی بود پاداشهای زیادی میدادن و رفاهیات خیلی خوبی داشتن.لطفا کار و تعاون رو هم از همدیگه جدا کنید.

  • در ادارات کارشناس تعاون و کار داریم ولی کارشناس رفاه نداریییییم

در موضوع ساختارها و تشکیلات بخوانید!

لزوم انتصاب مشاوران در چارچوب پست‌های سازمانی مصوب و ممنوعیت صدور احکام انشایی (ابلاغ داخلی) برای مشاوران

ابطال بند 7 مصوبات مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در گردهمایی مورخ 22 و 23 آبان 1395 مبنی بر ارتقای مسئول روابط عمومی سازمان‌های استانی به سمت مشاور رییس سازمان (دادنامه شماره 1916 مورخ 11/10/1397 دیوان عدالت اداری)

قانون انتقال وزارتخانه‌های دولت از تهران به استان‌ها (در حال بررسی طرح در مجلس شورای اسلامی)

طرح قانون تشکیل وزیران منطقه‌ای (در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی)

بخشنامه در خصوص بند (الف) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه و بند (م) تبصره (12) قانون بودجه سال 1397 موضوع کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه های اجرائی در طول اجرای قانون برنامه (بخشنامه شماره 103958 مورخ 6/3/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

رد لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در کمیسیون مشترک (موضوع: تفکیک وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان)

قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (مصوب مجلس شورای اسلامی)

- مشاهده کل مطالب این موضوع -