ابلاغ رسته فنآوری اطلاعات (بخشنامه شماره 193231/1802 مورخ 8/11/1384 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور)

بخشنامه به تمام وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسه ها و شرکت های دولتی مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت

نیروی انسانی از مهمترین منابع راهبردی هر سازمان برای نیل به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت، به ویژه در بخش دولتی به شمار می رود. از این رو جذب نیروهای کارآمد و تحصیلکرده و ارتقای سطح کیفی مشاغل در دستگاه های دولتی و بهبود ارایه خدمات و توسعه زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، ارتقای سطح بهره وری و کارآیی نیروی انسانی از برنامه های تحول در نظام اداری کشور محسوب می گردد.

با عنایت به موارد فوق، بازنگری در مجموعه قوانین و مقررات اداری و استخدامی به منظور ایجاد تحول در ساختار اداری و فراهم نمودن زمینه و بستر لازم برای بهبود و توسعه سرمایه های انسانی از برنامه های این سازمان به شمار می رود.

اینک در راستای موارد مطرح شده، مجموعه شرح رشته های شغلی رسته فنآوری اطلاعات با توجه به نیازهای دستگاه های دولتی در زمینه فنآوری اطلاعات و فراهم شدن زمینه به کارگیری نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده در سطوح مختلف دانشگاهی، ارتقای سطح کیفی وظایف ستادی و اجرایی، حذف یا ادغام برخی از رشته های شغلی متجانس و متشابه، اصلاح ضوابط اجرایی و... که به تصویب شورای امور اداری و استخدامی کشور رسیده، برای اجرا ابلاغ می گردد.

لازم به ذکر است –از تاریخ ابلاغیه- هر گونه انتصاب مستخدمین به پست های سازمانی ذیربط بر اساس شرح وظیفه مصوب پست سازمانی موضوع بخشنامه شماره 842/د/1 مورخ 1/5/1374 و تخصیص آن به رشته های شغلی مندرج در سته فنآوری اطلاعات (به شرح پیوست) رعایت ضوابط و سایر مقررات پیش بینی شده، الزامی است.

در ضمن، رشته های تحصیلی مدیریت IT و مهندسی IT به ذیل شرایط احراز رشته های شغلی مدیر امور فنآوری اطلاعات، تحلیل گر سیستم، برنامه نویس سیستم، کارشناس شبکه، کاردان شبکه اضافه می گردد. همچنین رشته های تحصیلی علوم کامپیوتر، کاردانی سخت افزار کامپیوتر، کاردانی نرم افزار کامپیوتر، کاردانی فنی برق (گرایش مخابرات) نیز به شرایط احراز رشته شغلی اپراتور اضافه گشته و بند دارا بودن مدرک لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مرتبط ... در قسمت شرایط احراز حذف می گردد.

در جدول مدارک تحصیلی مطلوب و مرتبط در کاردان شبکه (ردیف 5) نیز مدارک تحصیلی اتوماسیون، تحقیق در عملیات و مهندسی سیستم مربوط به مقطع لیسانس است.

اضافه می نماید، رسته یاد شده در پایگاه اینترنتی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این سازمان در زیرشاخه نظام های استخدامی و دبیرخانه شورا گزینه طبقه بندی مشاغل به آدرس ذیل قابل مشاهده است.

http://www.modiriat.ir

محمدعلی داریانی- سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

در موضوع ساختارها و تشکیلات بخوانید!

لزوم انتصاب مشاوران در چارچوب پست‌های سازمانی مصوب و ممنوعیت صدور احکام انشایی (ابلاغ داخلی) برای مشاوران

ابطال بند 7 مصوبات مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در گردهمایی مورخ 22 و 23 آبان 1395 مبنی بر ارتقای مسئول روابط عمومی سازمان‌های استانی به سمت مشاور رییس سازمان (دادنامه شماره 1916 مورخ 11/10/1397 دیوان عدالت اداری)

قانون انتقال وزارتخانه‌های دولت از تهران به استان‌ها (در حال بررسی طرح در مجلس شورای اسلامی)

لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون»

طرح قانون تشکیل وزیران منطقه‌ای (در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی)

بخشنامه در خصوص بند (الف) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه و بند (م) تبصره (12) قانون بودجه سال 1397 موضوع کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه های اجرائی در طول اجرای قانون برنامه (بخشنامه شماره 103958 مورخ 6/3/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

رد لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در کمیسیون مشترک (موضوع: تفکیک وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان)

- مشاهده کل مطالب این موضوع -