قانون ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور (تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی)

خبر مورخ 11 دی 1398

اعلام مغایرت طرح از سوی شورای نگهبان

نامه شماره 98/102/14949 مورخ 8/10/98

رییس محترم مجلس شورای اسلامی 

عطف به نامه شماره 531/77175 مورخ 27/9/1398 طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور مصوب جلسه مورخ بیست و پنجم آذر ماه یکهزار و سیصدو نود و هشت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 04/10/1398 شورای نگهبار مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به شرح زیر اعلام نظر می گردد

1- در ماده 1،

1-1- با توجه به اینکه اجرای این مصوبه منجر به افزایش هزینه های عمومی خواهد شد و طریق مذکور در بند (د) ماده 1 نیز به عنوان طریق تامین افزایش هزینه های جدید به حساب نمی اید،مفاد این ماده  مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

2-1- در بند(د) این ماده منظور از «منابع تخصیصی» روشن نیست و ابهام دارد و پس از رفع  ابهام اظهار نظر خواهد شد

2-مفاد ماده 3 مصوبه از جهت ایجاد بار مالی جدید و عدم پیش بینی طریق تامین هزینه های مربوط به آن،مغایر اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

عباسعلی کدخدایی- قائم مقام دبیر شورای نگهبان

خبر مورخ 25 آذر 1398

نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 25 آذرماه) و جلسات قبلی مجلس شورای اسلامی کلیه مواد مربوط به طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور را به شرح زیر به تصویب رسانیدند. این قانون برای اجرا نیازمند تأیید شورای نگهبان است.

طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

(مصوب صحن علنی مجلس)

ماده 1- کلیه کارکنان قراردادی انجام کار معین که دارای حداقل ده‌سال سابقه خدمت و پرداخت حق بیمه در دانشگاه پیام نور هستند و رابطه قراردادی آنها تا زمان لازم‌الاجراء‌شدن این قانون استمرار دارد، با رعایت شرایط زیر به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند:

الف- وجود پست بلاتصدی در تشکیلات تفصیلی مصوب دانشگاه بدون افزایش هرگونه پست سازمانی جدید

ب- داشتن شرایط احراز پست‌های سازمانی تشکیلات تفصیلی مصوب دانشگاه

ج- کسب حد نصاب نمره لازم، که به تصویب هیأت امنای دانشگاه پیام نور می‌رسد، در آزمونی که توسط مرکز سنجش آزمون دانشگاه برگزار می‌شود.

د- تأمین اعتبار لازم از طریق منابع تخصیصی دانشگاه به نحوی که هیچ‌گونه بار مالی جدیدی ایجاد نکند.

ه‍- تأییدیه گزینش.

ماده 2- دانشگاه پیام‌نور مکلف است پست سازمانی متناسب برای کارکنان قراردادی موضوع این قانون را در قالب تشکیلات تفصیلی مراکز و واحدهای تابعه از محل پست‌های سازمانی بلاتصدی مصوب موجود تعیین کرده و تخصیص دهد.

ماده 3- کارکنان قراردادی شاغل در پستهای سازمانی تخصیص‌یافته در صورت دارا بودن شماره شناسه مورد تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور و احراز شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آیین‌نامه استخدامی دانشگاه به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند.

ماده 4- اولویت‌‌های تبدیل وضعیت برای نیروهای قراردادی بر اساس مفاد ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 1391/10/2 با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند «ج» ماده (87) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1395/12/14 با اصلاحات و الحاقات بعدی و نیز شاغلین مراکز و واحدهای مستقر در استان‌های مرزی، مناطق جنگی و کمترتوسعه‌یافته تعیین می‌شود.

ماده 5- اعمال آثار استخدامی مدارک تحصیلی مشمولان این قانون که بدون استفاده از مأموریت آموزشی و با هزینه شخصی و خارج از ساعات اداری أخذ کرده‌اند، در صورت پیش‌بینی در شرایط احراز پست سازمانی تخصیص‌یافته صرفاً در قالب مدارک تحصیلی تعیین‌شده به عنوان سقف و کف مصوب قابل اجراء است. 

مقررات مرتبط:

- ابلاغ مواردی در خصوص ساماندهی، شرايط جابه‌جایی و انتقال، ذخيره مرخصي استحقاقي و اضافه کار کارکنان قرارداد انجام کار معین دستگاه‌های اجرايی (بخشنامه شماره 533555 مورخ 2/10/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • 20 ساله قراردادی پیام نور هستیم.دختر و دامادم رسمی هست من قراردادی?

    چهارشنبه, Jan 22 2020 7:32:22pm
  • این کارها خلاف اصول 28قانون اساسی است که دولت باید شرایط احراز شغل رو بطور مساوی برای همه فراهم کند هزاران نفر با پارتی هر سال وارد سیستم اداری کشور میشوند این همه تحصیل کرده باسواد وجود داره چرا با آزمون استخدام نمیکنند این کارها تجاوز به حقوق افراد جامعه و ظلم است

    یکشنبه, May 19 2019 6:01:21pm
  • باسلام و احترام اینجانب نجمه سلطانی، از کارکنان قرار دادی دانشگاه پیام نور که با آزمون استخدامی سال 85 وارد شده ام، آیا باید دوباره آزمون استخدامی بدهم؟

    شنبه, Jan 12 2019 10:23:03am

در موضوع استخدام بخوانید!

لزوم احتساب سابقه خدمت غیررسمی و تمام‌وقت در دستگاه‌های اجرایی

دادخواست تعدادی از کارکنان مشمول قانون کار مبنی برتبدیل وضعیت استخدامی از قرارداد کارگری به پیمانی

انحصار پذیرش "فقط مرد" در فراخوان جذب هیئت علمی سال 1396 در "رشته سلامت در حوادث و بلایا" مصداق تبعیض ناروا و مغایر ماده (41) قانون مدیریت خدمات کشوری در "رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت‌ها" است (دادنامه شماره 2429 مورخ 21/8/1398 هیئت عمومی دیوان عدالت

در نظر گرفتن سرفصل‌های «مبانی حسابداری بخش عمومی» و «حسابداری و حسابداری بخش عمومی» به عنوان یکی از منابع اصلی آزمون استخدامی شغل حسابدار و حسابرس

در خصوص امکان تبدیل وضعیت کارکنان دارای قبولی در آزمون‌های ادواری بعد از ابطال ماده 30 دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی (دادنامه شماره 539- 532 مورخ 25/8/1398 هیئت تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری)

عدم ابطال ماده (29) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی موضوع: امکان تخصیص تا 100 درصد مجوزهای استخدامی در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته به افراد بومی (دادنامه شماره 2358- 2359 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری)

تعیین هزینه خدمات ثبت‌نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۹

- مشاهده کل مطالب این موضوع -