1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.37 امتیاز(254 رای)

طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه های اجرایی و حذف شرکت های پیمانکار، که معوقه مجالس هشتم و نهم بوده و به درخواست چندی از نمایندگان مجلس دهم مجدداً با همان متن اولیه به جریان افتاده است، به تازگی (5 آذر 1396) در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

 فایل طرح در مجلس هشتم

 فایل طرح در مجلس نهم

 فایل طرح در مجلس دهم

این در حالی است که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در زمان پیشنهاد اولیه در مجلس هشتم، گزارشی در این خصوص تهیه و ارائه کرده و ضمن برشمردن ایرادات و ارائه نظر خود مبنی بر رد این طرح، پیشنهادات اصلاحی را مطرح کرده است که برخی از این پیشنهادات در گزارش نهایی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم برای طرح در صحن علنی گنجانیده شده است.

 گزارش مرکز پژوهشها (مجلس هشتم)

 گزارش نهایی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم برای طرح در مجلس

از آنجایی که این طرح به رغم قرار گرفتن در دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی مهرماه 1390 به نتیجه نرسیده است، مجدداً در مجلس نهم و سپس در مجلس کنونی (دهم) مطرح گردیده است.

نکته قابل تأمل آنکه همان گونه که در بالا آورده شد، این طرح بدون در نظر گرفتن اصلاحات بعدی و همچنین، تجربیات حاصل از انعقاد قرارداد مستقیم توسط دولت دهم با کارکنان شرکتی و فسخ قرارداد شرکت های پیمانکاری، با همان متن اولیه سال 1389 و به عنوان طرح معوقه مطرح شده است.

خبر تکمیلی تصویب طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس دهم

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات طرح استفساریه قانون تسری نحوه پرداخت عیدی کارمندان به کارگران در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز ( یک شنبه، 5  آذر ماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش هیات اعزامی از کمیسیون اجتماعی به مناطق زلزله زده در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: لایحه الحاق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی در نشست امروز کمیسیون بررسی و پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته میان نمایندگان رد شد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، از بررسی و تصویب طرح استفساریه قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت و نحوه تسری آن به کارگران شاغل و مشمولان قانون کار در دستگاه های اجرایی در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و افزود: طرح تعیین تکلیف بیمه اعضای مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز و تحت پوشش قرار گرفتن آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی در نشست امروز بررسی و رد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از حضور برخی کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه های اجرایی و حذف شرکت های پیمانکار در جلسه امروز بررسی و توسط نمایندگان تصویب شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • شرکتی

  سلام
  من اصلا از این منطق سر درنمیارم پول رو تمام و کمال به شرکت پرداخت میکنن درحالیکه به دست کارمند به اصطلاح شرکتیشون نمیرسه و اونم انگیزه ای نداره و کیفیت کارش میاد پایین در نتیجه راندمان اداره میاد پایین پس بهتر که همون حقوق رو مستقیم به کارمند پرداخت کنن و کارمند بنده خدا دغدغه هاش کمتر بشه و انگیزه کاریش بره بالا و راندمان اداره بره بالا
  محاسبات کاملا ساده است

  شنبه, Dec 29 2018 2:08:38pm
 • محمد

  چی شد؟ خبری نشد از جلسه ی امروز؟?

  سه شنبه, Dec 18 2018 4:13:11pm
 • شین _ز

  باسلام لطفا نمایندگان محترم جهت حمایت از حق کارگران زحمت کش واقشار مظلوم جامعه خدارا در نظر داشته باشند ورای موافق بدهند

  دوشنبه, Dec 17 2018 9:08:14am
 • مهدی فریدی

  موافقم
  توروبه جان بچه هاتون به ما کمک کنید

  یکشنبه, Dec 16 2018 7:59:57pm
 • شرکتی

  هرسال آخرای سال این موضوع رو مطرح میکنن و بعد میگن برنانه بودجه بسته شده و بودجه ای در نظر گرفته نشده باز میره تا سال بعد همین موقع الان چند ساله اینجوریه.خودشون مترسکن و الکی حرف میزنن ما عادت کردیم جیب خودشونو با این موضوع پر میکنن.

  شنبه, Dec 15 2018 5:26:54pm
 • کردلو

  اگر موضوع انعقاد قرارداد بصورت مستقیم با نیروهای خدماتی صورت پذیرد ضمن کاهش در هزینه ها شفافیت در امر و افزایش انگیزه در این کارکنان قطعا صورت می پذیرد و در آینده برای جذب نیرو برای بخشهای خدماتی و پشتیبانی آیین نامه خاص و بصورت کارشناسی شده تدوین گردد بطوریکه این بخش نیز متناسب با نیاز دستگاه های اجرایی قسمتی از مشاغل جامعه را پوشش داده و در حل مشکلات بیکاری موثر واقع شود

  جمعه, Dec 14 2018 7:53:03am
 • نیروی شرکتی

  شرکت که هر دوره تغییر می کنه، ولی نیروها هستن. پول رو خود دولت میریزه به حساب شرکت، شرکت اون رو پخش می کنه بین نیروها، بنابراین برای شرکت فرقی نمی کنه که چقدر حقوق بدن. پس شرکت یک بازیچه هست و یه پولی هم به جیب میزنه. اما بیچاره نیروهای شرکتی که چند برابر کارمندها کار می کنن ولی حقوقاشو اسفناکه. قرارداد هممون به عنوان کارگر ساده هست(ارشد عمران هستم با 8 سال سابقه). تو قراردادمون نه کد شغلی هست نه مدرک نه سابقه کار. هیچ کدوم لحاظ نمیشه. این قرارداد رو که دولت میبینه. آیا قانونیه؟ اصلا رسمی شدن به کنار، چرا دولت قرارداد ها رو درست نمی کنه؟

  شنبه, Oct 6 2018 7:27:18am
 • سجاد جمال پور

  با سلام و خسته نباشید خواستم عرض کنم این طرح تبدیل و ضعیت نیروهای شرکتی که در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد،،چرا نهایتا ابلاغ نشد؟!!چرا آقای جمشید انصاری هیچ تلاشی برای تبدیل وضعیت ماها نمیکنه...از شما خواهش میکنم از ایشان اطلاعاتی برای ما بگیرید و در کانالتون قرار بدین...ممنون

  جمعه, Sep 28 2018 8:51:18pm
 • مریم

  موافقم

  یکشنبه, Jun 24 2018 8:00:52am
 • شرکتی

  سلام واقعا قضیه رو مشخص کنید .... ما چند سال به این امید وایسادیم اما هرسال وعده و وعید ... لطفا امید همکاران شرکتی رو ناامید نکنید.

  یکشنبه, Jun 10 2018 6:02:44pm
بارگذاری بیشتر...