آیین‌نامه انتقال به کلان‌شهرها و تعیین تکلیف آیین‌نامه‌های ایجاد تسهیلات برای شاغلین دولتی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها به سایر شهرهای کشور (پیش‌نویس تصویب‌نامه هیأت وزیران)

در سال های 1386 و 1388، دو آیین نامه درخصوص ارائه تسهیلات به شاغلان دولتی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها به سایر شهرهای کشور، توسط هیئت دولت به تصویب رسید. اخیراً سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرده که آیین نامه مصوب سال 1386، فقط به مدت یک سال اعتبار داشته، اما بعد از منقضی شدن این مدت، آیین نامه مذکور اصلاح شده و این اصلاح، فاقد وجاهت قانونی بوده است.

همچنین، با اتمام دوره اجرای قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور، اجرای بند (الف) ماده (65) این قانون که به موضوع انتقال کارکنان به کلانشهرها پرداخته بود، منقضی شده است.

از طرفی، در بسیاری از موارد، تسهیلات مورد اشاره در آیین نامه ها، به کارمندانی که به سایر شهرها منتقل شده اند به طور کامل ارائه نشده و این امر موجب نارضایتی کارمندان و تقاضا برای بازگشت به کلانشهرها و شغل قبلی شده است؛ ضمن آنکه تخلفاتی نیز صورت گرفته است. مثلاً برخی از کارمندان، پس از انتقال به سایر شهرها و برخورداری از مزایای مربوطه، مجدداً به شغل قبلی خود در کلانشهرها بازگشته اند.

به همین منظور سازمان اداری و استخدامی کشور ضمن درخواست بازنگری در آیین نامه‏ های یاد شده و لغو آنها، پیشنهاد تصویب آیین نامه ای به شرح زیر را ارائه کرده است:

آیین‌نامه انتقال به کلان‌شهرها

ماده 1- از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، انتقال و یا ماموریت کارکنان رسمی و پیمانی یا عناوین مشابه دستگاه های اجرایی که متقاضی انتقال به کلان شهرها (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، قم ، شیراز، کرج و اهواز ) می باشند، در شرایط زیر امکان پذیر خواهد بود:

الف- تصدی پست های مدیریتی و یا کارشناسی مورد نیاز مبرم ستاد مرکزی دستگاه، به شرط دارا بودن حداقل 5 سال سابقه کار برجسته.

ب- نیازهای اضطراری کارکنان نظیر بیماری، تبعیت از همسر و .... (به مدت محدود)

تبصره- انتقال یا ماموریت این قبیل کارکنان منوط به تصویب شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه و تایید بالاترین مقام دستگاه می باشد.

ماده 2- انتقال یا ماموریت کارکنانی که تعهد خدمت در مناطق خاصی را دارند، ممنوع می باشد.

ماده 3- دستگاه های اجرایی موظفند اطلاعات کارکنان منتقل شده بر اساس ماده (2) را در سامانه کارمند ایران ثبت نمایند. سازمان اداری و استخدامی هر سال گزارشی از کم و کیف این نقل و انتقال ها را به شورای عالی اداری ارائه خواهد کرد.

منبع: سایت دفتر هیأت دولت

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (8)

  • سلام من تقاضای انتقالی به نهران دارم پیوند کلیه و عمل چشم انجام دادم دکتر نامه دادن بهم توی کمیسیون تایید شده که تهران باید باشم .فرزند شهیدام تک فرزند پسر هستم.مادرم تهران هستش عمل قلب باز و عمل چشم کرده نامه مددکاری هم دارم که باید تهران باشم .الان دارند اذیتم میکنند باهام همکاری نمیکنند .لطفا راهنمایی کنید مشکلم حل بشه مرسی

  • يعني چه شما تهران رو گذاشتين اومدين فرمانداري بوكان . والا من چند ساله دارم خودمو ميكشم برم فرمانداري رباط كريم

  • با سلام احتراما آیین نامه انتقال به کلان شهرها ابلاغ شده یا کی ابلاغ خواهد شد؟ضمنا اگه ابلاغ شده شماره مجوز و تاریخ رو هم اعلام بفرمایید.ممنون

  • به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.کارمند رسمی استانداری تهران بودم.سال 1388 به استناد آیین نامه انتقال از کلانشهرها از تهران به آذربایجان غربی (فرمانداری بوکان) منتقل شدم . تبلیغات توخالی و پوچ بود. دیوان عدالت هم به نفع دستگاه دولتی رای می دهد. هیچ امید و پشتیبانی غیر از خدا نداریم.ولعنت الله علی قوم الظالمین الی یوم القیامه انشاالله.

  • url Besrt Regards!

  • با سلام خسته نباشید استاد بزرگوار اینجانب در سال91 از وزارت صنعت معدن وتجارت به استان آذربایجان غربی شهرستان شوط انتقال یافتم حدود شش سال هست از هیچ مزایای استفاده ننمودام آیا بنده میتوانم از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنم نتیجه برسم

  • سلام.در مورد ارگانهایی که قانون خاص هستن و تابع قانون خدمات کشوری نیستن مثل شرکت فرودگاهها که درحال تبدیل به قانون خاص هست از لحاظ استخدامی و یا قوانین اینچنینی مرتبط با انتقال هم تحت تاثیر قرار میگیرند؟

در موضوع انتقال و مأموریت کارکنان بخوانید!

اصلاح آیین‌نامه نظارت بر مسافرت‌های خارجی دستگاه‌های اجرایی (در حال تصویب در هیئت وزیران)

اصلاح آیین‌نامه اجرایی تبصره (2) ماده‌(21) و ماده (121) قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع: ممنوعیت انتقال کارکنان نهاد‌ها و مؤسسات عمومی غیردولتی به دستگاه‌های اجرایی دولتی (در حال تصویب در هیئت وزیران)

دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی در سال 1398 و پیش بینی اعتبار مربوطه در لایحه بودجه 1399 (بخشنامه شماره 186825 مورخ 15/04/1397 سازمان برنامه و بودجه کشور)

لغو آیین‌نامه‌های تسهیلات به کارکنان انتقالی از تهران و کلانشهر‌ها

عدم الزام به تبدیل وضعیت کارکنان انتقالی از کلانشهرها از قراردادی به پیمانی

تأیید بخشنامه عدم امکان انتقال و مأموریت کارمندان در دوره رسمی آزمایشی

آیین‌­نامه اجرایی قانون امکان‌سنجی انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی تمرکززدایی از تهران

- مشاهده کل مطالب این موضوع -