1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.61 امتیاز(28 رای)

طرح تعطیلی تمام مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها در روز پنجشنبه (در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی)

خبر مورخ 24 اردیبهشت 1398

اعلام وصول طرح تعطیلی تمام مراکز اداری استان ها در روز پنجشنبه

عضو هیات رئیسه مجلس طرح تعطیلی تمامی مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان ها و شهرستان ها در روز پنجشنبه را اعلام وصول کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، طرح تعطیلی تمامی مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان ها و شهرستان ها در روز پنجشنبه را اعلام وصول کرد.

متن این طرح به شرح زیر است:

عنوان طرح:

طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری و آموزشی و قضایی در کلیه استانها و شهرستانها همانند تهران

مقدمه (دلایل توجیهی)

روزهای پنجشنبه وزارتخانه‌ها، مراکز قضایی در تهران و مجلس شورای اسلامی تعطیل میباشد همچنین در بخشی از نظام اداری، شرکت‌های گاز، مخابرات، نفت، برق و مدارس تعطیل می‌باشد.

به منظور هماهنگی هرچه بیشتر نظام اجرایی و قضایی کشور و جلوگیری از هزینه‌های اداری و پیشگیری از آلودگی هوای شهرها به خصوص کلانشهرها، کاهش رفت و آمد، کاهش هزینه حمل‌ونقل و رفع مشکلات خانواده‌هایی که فرزندان آنها روزهای پنجشنبه در منزل می باشند، اضافه می‌نماید این طرح باعث کاهش مصرف انرژی در ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی می‌شود.

ماده واحده:

به موجب این مصوبه کلیه مراکز اداری و قضایی مراکز استان‌ها همانند تهران از تاریخ تصویب این قانون تعطیل می‌باشد، ساعت کار کارمندان دولت 44 ساعت در هفته تغییری با این مصوبه نخواهد داشت.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • کارمند

  ایا این طرح شامل قسمت اداری مالی بیمارستان هم می شود

  شنبه, May 25 2019 5:21:47am
 • کارمند شهرستانی

  پنج شنبه ها رو تعطیل نمیکردین که دو روز جهان تعطیله دور روز هم ما تعطیل کنیم میشه چهار روز ، بعد جالبتر اینکه وزارت خانه ها و در کل تهران که باید با جهان ارتباط داشته باشه عین همون چهار روز رو تعطیله ، اونوقت شهرستانها که ارتباطی با بازارهای جهانی ندارن و ارتباطشون فقط با تهرانه پنج شنبه ها باید بروند سر کار !!!!

  چهارشنبه, May 22 2019 5:32:56am
 • esmail

  از هر لحاظ خوبه.

  دوشنبه, May 20 2019 5:53:20pm
 • ميثم

  خيلي عاليه

  دوشنبه, May 20 2019 7:58:56am
 • هوش سیاه

  سلام
  طرح بسیار عادلانه در جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش ترافیک و بهبود بخشیدن به روحیه کارمندانه.این طرح بسیار طرح خوبی است مشروط بر آنکه فی الفور تصویب بشه.روزهای پنج شنبه ارباب رجوع به مراتب خیلی خیلی کمتر از روز های عادی است.

  یکشنبه, May 19 2019 8:51:27pm
 • انوشیروان

  درود
  اگر این طرح تصویب و اجرایی بشه خیلی به نفع کارمندان می باشد

  یکشنبه, May 19 2019 6:12:49pm
 • مجید

  خواهشا کارمندان مرکز بهداشت رو هم به این لیست اضافه کنند .چون همیشه بیمارستانها رو با مراکز بهداشتی اشتباه گرفته و جزو ضرورتها حساب میکنند که این امر اشتباه است

  یکشنبه, May 19 2019 9:54:01am
 • الیم

  اگر ساعت کاری همان 14:30 باشه خوبه وگرنه به ضرر کارمند است چون بیشتر ادارات ناهار که نمی دن تا ساعت16 کارمند باید چ کار کنه

  یکشنبه, May 19 2019 9:22:16am
 • علی

  این طرح از مدتها پیش باید اجرا میشد که تاکنون مغفول مانده . ولی یک بحث مهم اینجا مورد توجه هست اینکه مخالفین این طرح در مجلس دلایل خودشون تاکنون بطور واضح و شفاف بیان نکردند. در واقع جزئیات مخالفت بیان نکردن و در کلیات هم ابهام هست. امیدوارم که هرچه زودتر این طرح به قانون تبدیل بشود . چه دلیلی بهتر از این که این طرح باعث کاهش چشمگیری از هزینه های دولت همچنین افزایش نرخ امید به زندگی بین کارکنان سایر استان ها و شهرستان ها و از همه مهمتر اجرای عدالت در سراسر کشور .

  یکشنبه, May 19 2019 8:46:56am
 • فدایی

  شهر به این بزرگی مثل تهران این طرح اجرا شده و موفق بوده چه دلیلی داره که در کلانشهرها اجرا نشود؟

  یکشنبه, May 19 2019 8:44:56am
بارگذاری بیشتر...