1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.92 امتیاز(179 رای)

فایل اکسل محاسبه سوابق بیمه پردازی، سنوات خدمت و تجربه قابل قبول کارکنان

فرایند استخدام فرد در دستگاه های اجرایی با قبولی در آزمون استخدامی و انجام مصاحبه تخصصی شروع شده و پس از گزینش و تایید صلاحیت عمومی، با دریافت شناسه مستخدم و صدور حکم کارگزینی پایان می یابد. با شروع به کار مستخدم از تاریخ اجرای اولین حکم کارگزینی، بیمه پردازی وی شروع شده و با گذشت زمان، بر سنوات خدمت و تجربه کاری او افزوده می شود. محاسبه سنوات خدمت و تجربه قابل قبول کارکنانی که فاقد سابقه کار قبلی هستند و از بدو ورود به سازمان در پست کارشناسی قرار می گیرند کار ساده ایست.

اما در عین حال، برخی از کارکنان، قبل از جذب یا تبدیل وضعیت استخدامی دارای سوابق کاری هستند. این سوابق ممکن است در  دستگاه اجرایی دولتی یا بخش خصوصی باشد. بنابراین افراد سوابق کاری مرتبط یا غیرمرتبط با شغل فعلی خود را که با مدارک تحصیلی هم سطح یا کمتر از آنچه در هنگام استخدام ارائه داده اند را دارا هستند. لازم به ذکر است سوابق ارائه شده از حیث محل خدمت قبلی مستخدم، در یکی از دو بخش مناطق برخوردار یا محروم (کمتر توسعه یافته) قابل دسته بندی است.

محاسبه سنوات و تجربه قابل قبول برخی از کارکنان کاری زمان بر و گاهاً پر چالش است. زیرا علی رغم بیمه پردازی صورت گرفته در زمان اشتغال فرد، تنها بخشی از سوابق کاری در سنوات خدمت ایشان قابل محاسبه است. همچنین از لحاظ تجربه کاری و تاثیر گذاری آن در ارتقای شغلی و امتیاز حق شاغل، با عنایت به آیین نامه اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل، قسمتی از این سوابق با ضرایب مختلف قابل احتساب است. 

فایل محاسباتی پیش رو کمک می کند تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن بتوان تجربه قابل قبول کارکنانی که در طول دوران خدمت، تغییراتی در نوع استخدام، مدرک تحصیلی، پست سازمانی و یا محل خدمت داشته اند را محاسبه کرد.

این فایل شامل دو کاربرگ (شیت) می باشد و ورود اطلاعات در جدولی که در ابتدای کاربرگ نخست قرار دارد صورت می گیرد.

راهنمای ورود اطلاعات

این جدول دارای چهار قسمت مختلف شامل نوع سابقه کاری، تاریخ شروع سابقه، تاریخ انتهای آن و مدت زمان بین این دو تاریخ می باشد که می توان تا نه (۹) ردیف، اطلاعات مربوط به سوابق مختلف کاری را به صورت جداگانه در آن وارد نمود.

نمونه کامل شده ازجدول ورود اطلاعات

همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، اطلاعات سوابق کاری کارمند، از حیث دولتی یا غیر دولتی بودن و با عنایت به ارتباط آن با پست و رشته شغلی ایشان، به صورت جداگانه و در ردیف های مجزا، با توجه به مدرک تحصیلی و محل خدمت وی (به لحاظ توسعه یافتگی) در زمان وقوع سابقه، در جدول وارد شده است.

نتایج کلی، در قالب جدول و نمودار

بعد از اینکه اطلاعات سوابق در جدول مربوطه وارد شد، نتایج کلی محاسبات در قالب بیمه پردازی، سنوات خدمت و تجربه قابل قبول، به تفکیک سال، ماه و روز، بصورت جدول و نمودار مقایسه ای، در قسمت دوم از کاربرگ اول نمایش داده خواهد شد. (تصویر بالا)

جزئیات نتایج، در قالب جدول

در کاربرگ دوم نتایج بدست آمده، بصورت تفکیک شده و با جزئیات کامل و در قالب جدول (تصویر بالا) و نمودار (تصویر پایین) نمایش داده می شود.

جزییات نمایش در قالب نمودار

 

در نمودار بالا براحتی دیده می شود که خدمت مرتبط در بخش خصوصی، در سنوات خدمت کارکنان و همچنین خدمت غیر مرتبط در بخش خصوصی، در تجربه قابل قبول کارمند قابل محاسبه نیست.

احساس نیاز به نرم افزار محاسبه تجربه کارکنان و همچنین عدم وجود آن باعث شد تا به فکر ساخت فایل اکسل محاسباتی در این زمینه بیفتم. با وجود تلاش بسیار و بازنگری چندین باره، مطمئناً فایل ارائه شده خالی از ایراد نیست. از کارشناسان و صاحب نظران گرانقدر خواهشمندم تا پیشنهادات و نظرات سازنده خود را از اینجانب دریغ نفرمایند.

 

 دانلود فایل اکسل

تهیه و تنظیم: صیاح الدین شهدی

کارشناس کارگزینی سازمان هواشناسی کشور

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

از همین نویسنده:

- اکسل محاسبه نحوه افزایش حقوق و مزایا در سال 1397 به همراه: محاسبه حکم کارگزینی و فیش حقوقی

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • میثم راه و شهرسازی

  عالی

  جمعه, Sep 21 2018 10:13:10am
 • Maryam

  از آقای شهدی بابت طراحی بسیار خوب و همچنین از شما بابت اشتراک فایل سپاسگزارم.

  پنج شنبه, Sep 20 2018 6:16:45pm
 • مرتضی به یحیی زاده

  باید ورژن اکسلی که استفاده میکنید ۲۰۱۳ به بعد باشه
  ضمناً به نظرم فایل خوبیه ولی شیت دوم اضافیه

  چهارشنبه, Sep 19 2018 5:57:26pm
 • رضا غلامی

  با سلام خدمت دست اندرکاران محترم سایت
  ضمن تشکر از فایل خوبی که طراحی کردید در صورت امکان محاسبه طبقه اضافه گردد.

  دوشنبه, Sep 17 2018 11:09:01am
 • منیژه رضایی

  سلام و عرض ادب
  استفاده از این فایل انجام محاسبات را خیلی راحت میکنه مخصوصا تو استانهای محروم که باید کلی ضرب و تقسیم انجام بدیم تا میزان تجربه کارشناسی را بدست بیاریم
  پیشنهاد میکنم خدمت سه چهارم را اضافه بفرمایید

  یکشنبه, Sep 16 2018 6:06:04pm
 • حسن کارگزین چی

  عالی از هر لحاظ دمتون گرم

  یکشنبه, Sep 16 2018 4:59:30pm
 • محمدی از خراسان رضوی

  سلام از شما بابت اشتراک رایگان این فایل تشکر میکنم حداقل کاری که میشه باهاش انجام داد کنترل محاسباتیه که انجام میدیم

  یکشنبه, Sep 16 2018 2:39:08pm
 • نوید

  سلام؛
  خیلی سرچ کردم نمونه مشابه این فایل رو پیدا نکردم
  خوب طراحی شده و درست حساب میکنه
  سایت خوبی دارید با مطالب مفید و کاربردی
  اجرتون با خدا

  یکشنبه, Sep 16 2018 9:03:03am
 • عيسي يحيي زاده

  با سلام و احترام
  ضمن تشكر از قرار دادن فايل اكسل بسيار پر كاربرد محاسبه سوابق بیمه پردازی، سنوات خدمت و تجربه قابل قبول کارکنان، هنگام ورود اطلاعات در جدول فلش مربوط به انتخاب نوع سابقه فعال نمي باشد تا بتوان نوع سابقه را انتخاب كرد. لطفا در صورت امكان فيال اكسل رو برام ايميل كنيد.

  یکشنبه, Sep 16 2018 7:57:09am
 • وزارت بهداشت

  سلام: فایل خیلی جالب بود
  1- به نظرم اگر ماموریت آموزشی تمام وقت و نیمه وقت /مرخصی بدون حقوق/ اشتغال بکار نیمه وقت و یا سه چهارم را هم در قسمت نوع سابقه اضافه میکردید عالی بود.
  2- درقسمت قراردادی هم ممکن است قراردادی مرتبط و یا غیر مرتبط باشد.

  یکشنبه, Sep 16 2018 6:39:53am
بارگذاری بیشتر...