اطلاعيه سازمان اداري و استخدامي كشور درخصوص اصلاح مصوبه «برنامه آموزش و تربيت مديران آينده دستگاه‌هاي اجرايي»

با توجه به برخي برداشت‌هاي نادرست درخصوص مصوبه اخير شوراي‌عالي اداري كه به منظور اصلاح ماده (۳) مصوبه شماره ۲۰۶/۹۳/۱۱۸۵۱ مورخ ۱۳۹۳/۹/۵ آن شورا صادر شده است، سازمان اداري و استخدامي كشور ارائه توضيحات زير را ضروري مي‌داند:

۱. به موجب مصوبه مورخ ۱۳۹۳/۹/۵ شوراي‌عالي اداري كه با عنوان «برنامه آموزش و تربيت مديران آينده» ابلاغ شده است، كليه دستگاه‌هاي اجرايي موظف شده‌اند نسبت به معرفي كاركنان واجد شرايط احراز مشاغل مديريت پايه، مياني و ارشد به كانون‌هاي ارزيابي اقدام و از ابتداي سال ۱۳۹۷، در انتخاب و انتصاب مديران خود از افرادي استفاده كنند كه علاوه بر شرايط احراز پيش‌بيني‌شده در مقررات مربوطه، داراي گواهينامه شايستگي عمومي احراز سمت‌هاي مديريتي كه از سوي كانون هاي ارزيابي صادر مي‌شود نيز باشند.

۲. در ماده (۳) مصوبه يادشده، داشتن حداكثر ۴۵ سال سن به عنوان يكي از شرايط معرفي كاركنان به كانون‌هاي ارزيابي براي «كليه سطوح مديريتي» پيش‌بيني شده بود كه اين موضوع موجب بروز برخي مشكلات در معرفي افراد واجد شرايط به كانون‌هاي ارزيابي شد، لذا دستگاه‌هاي اجرايي تقاضا داشتند حداكثر سن براي سطوح مختلف مديريتي متفاوت باشد. در همين راستا، به پيشنهاد سازمان اداري و استخدامي كشور، شوراي‌عالي اداري در جلسه مورخ ۱۳۹۸/۴/۱۷ ضمن اصلاح مصوبه قبلي خود، شرايط سني ورود افراد به كانون‌هاي ارزيابي را براي مديران پايه و عملياتي ۴۵ سال، مديران مياني ۴۷ سال و مديران ارشد ۵۰ سال تعيين نمود. بنابراين، اين مصوبه صرفاً براي تعيين حداكثر سن جهت معرفي كاركنان به كانون‌های ارزيابي بوده و ارتباطي به انتصاب افراد در پست‌های مديريتي و يا حداكثر سن مديريت در سطوح مختلف ندارد.

۳. سازمان اداري و استخدامي كشور توضيح اين مطلب را ضروري مي­داند كه «برنامه آموزش و تربيت مديران آينده» صرفاً سطوح مديريت پايه، مياني و ارشد را شامل شده و مقامات موضوع ماده (۷۱) قانون مديريت خدمات كشوري و همطرازان آنها مشمول اين برنامه نمی‌باشند.

روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • سلام
  این مصوبه حتی نمی شود گفت مزایایی برای سیتم اداری دارد بلکه از هر دری نگاه میکنید نارضایتی ، سرگردانی ، بی رغبتی و...را بدنبال دارد بهتر است در یک تفسیر کارشناسی ۵۰% پست های مدیریتی را آزاد بگذارید دست بالاترین مقام باشد.

  دوشنبه, Aug 5 2019 7:53:15pm
  پاسخ
 • با این محدودیت ها انگیزه از افراد با تجربه گرفته می شود بنظرم اصلا نباید محدودیت سنی در نظر گرفت و حتی غلط است که افراد بالای ۲۵ سال سابقه شرایط ارتقا نداشته باشند چون با داشتن فوق لیسانس و بالاتر خدمت تا ۳۵ سال بلامانع است

  یکشنبه, Aug 4 2019 5:20:35pm
  پاسخ
 • این مصوبه خلاف قانون خدمات کشوری است ونمی توان جلو ارتقا کارمند را خلاف مسیر شغلی را تا زمان اشتغال گرفت امیدواریم رئیس مجلس جلو مصوبه خلاف قانون فوق را بگیرد

  یکشنبه, Aug 4 2019 2:08:08pm
  پاسخ
 • سلام ، اگر ربطی به انتصاب ندارد پس تکلیف مصوبه انتخاب و انتصاب مدیران که عنوان کرده یکی از شرایط داشتن گواهی نامه احراز مدیریت هست را حذف نمایند از مصوبه مربوطه، متاسفانه هنوز ابهام دارد.....

  یکشنبه, Aug 4 2019 11:18:34am
  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  آقایان این مصوبه سلیقه ای سیتم انتصابات کشور را قفل کرده .
  خواهشا راهگشا باشید.
  نگذارید اندک کارشناسان زبده و مدیران پایه هم دست از صداقت کار بردارند.
  حداقل بصورت سرجمع اعلام بفرمایید ۱۰% پست های مدیریتی با تشخیص بالاترین مقام سازمانی بدون شرایط خدمتی و سنی باشد.

  شنبه, Aug 3 2019 12:38:18pm
  پاسخ
 • سلام و عرض ادب و احترام و تشکر و قدردانی از تدبیر دولتمردان عزیز
  متآسفانه باز هم ابهام دارد چرا که ۲ سطر آخربند ۲ عنوان داشته که ربطی به انتصاب افراد در پستهای مدیریتی و یا حد اکثر سن مدیریتی ندارد.
  لطفا توضیح واضح بفرمایید آیا کسانی که بیشتر از ۴۷ سال سن دارند یا بیشتر از ۲۵ سال میتوانند مدیر میانی شوند در حالیکه اکنون مدیر پایه هستند.
  کسانی که در سال ۹۷ حکم سرپرستی گرفته اند میتوانند حکم بگیرند
  تکلیف سوابق شغلی و تجربی کسانی که بیش از ۵۰ سال سن دارند چیست
  کارگروه کار راهکارهای شعلی که سخنگوی محترم بیان فرمودند چیست.
  لطفا به صراحت تفسیر مفصل بفرمایید.
  بی نهایت سپاسگزاریم

  شنبه, Aug 3 2019 11:58:48am
  پاسخ