جامعه

پیش بینی هواشناسی در ایران امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

پیش بینی هواشناسی در ایران امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

پیش بینی هواشناسی در ایران امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

کارشناس هواشناسی گفت: از فردا تا آخر هفته در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور، افزایش دما حدود ۵ تا ۸ درجه پیش بینی می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه طی امشب و فردا در برخی نقاط استان‌های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل ،زنجان، کردستان، قزوین، البرز، قم، تهران، شمال سمنان، همدان، مرکزی ، گیلان، مازندران ،غرب گلستان، غرب اصفهان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار، رعدوبرق و وزش باد خواهیم داشت گفت: در استان‌های جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق فارس، غرب یزد و شرق کهگیلویه وبویراحمد رگبار باران و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: در روز چهارشنبه این وضعیت در مازندران و گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی، غرب استان‌های فارس و یزد ، جنوب کرمان و برخی نقاط هرمزگان پیش بینی می‌شود.

رفیعی بیان کرد: پنجشنبه و جمعه برای شمال غرب و ارتفاعات البرز، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات کرمان، شرق فارس، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی توضیح داد: در ۵ روز آینده در برخی نقاط شرق و شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور به ویژه منطقه زابل، خراسان جنوبی ،جنوب سمنان ،جنوب تهران، قم، اصفهان و مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

رفیعی گفت: به تدریج از سه‌شنبه تا آخر هفته در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور افزایش دما حدود ۵ تا ۸ درجه را شاهد خواهیم بود. شرق دریای عمان این هفته مواج است.

او درباره آب وهوای تهران گفت: فردا آسمان تهران نیمه ابری و  در بعد از ظهر ابری است که گاهی وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود. بیشترین دمای پایتخت به  ۳۳ درجه و کمترین آن به ۲۳ درجه می رسد.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments