پیش بینی هواشناسی روز ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

پیش‌بینی هواشناسی روز 10 مرداد 1400

افزایش دما در استان‌های شمالی کشور/ تهران فردا بارانی می‌شود

کارشناس هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و رگبار باران خواهد بود.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در دو روز آینده در استان‌های گیلان، مازندران ،گلستان، اردبیل، آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود گفت: همچنین در استان‌های البرز، تهران و سمنان در این دو روز رگبار، رعد و برق و وزش باد  پیش بینی می شود.

او ادامه داد: تا روز دوشنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جنوب فارس ، رگبار ، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان توضیح داد: روز سه‌شنبه در برخی نقاط شمال غرب کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز در استان‌های گیلان ،مازندران گلستان ، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

او بیان کرد: روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و در استان‌های مازندران، البرز، تهران به ویژه در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از روز دوشنبه تا پایان هفته روند دما در نیمه شمالی کشور افزایش  می یابد که این افزایش دما در شمال غرب ، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بین ۵ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

او یادآور شد:در ۵ روز آینده در نوار شرقی به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی و همچنین بخش‌هایی از مرکز کشور به ویژه در جنوب سمنان، جنوب تهران، شمال اصفهان، قم و مرکزی، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که سبب کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

کارشناس هواشناسی درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری است و  در بعد از ظهر وزش باد و رگبار باران پیش‌بینی می‌شود . بیشترین دمای پایتخت به ۳۵ درجه و کمترین آن به ۲۵ درجه می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ها در کانال تلگرام