اطلاعیه 69-98 مورخ 98/10/21 وزارت آموزش و پرورش با موضوع: «عدم احتساب سه چهارم مدت خدمت وظیفه به عنوان خدمت داوطلبانه در فرآیند مصاحبه استخدامی»

اداره کل آموزش و پرورش استان ...             

با سلام و احترام

با عنایت به دادنامه شماره 2397 مورخ 1398/08/14 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال نامه شماره 377598 مورخ 1397/07/20 رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام های پرداخت سازمان اداری و استخدامی کشور موضوع "احتساب سه چهارم مدت خدمت وظیفه به عنوان خدمت داوطلبانه صرفاً در سطح نیروهای مسلح قابلیت اجرا دارد و قابل تسری به سایر دستگاه های اجرایی نیست" و با عنایت به پاسخ استعلامات صورت گرفته از دفترحقوقی، املاک و حمایت قضایی و سازمان اداری و استخدامی کشور؛ خواهشمند است دستور فرمایند در فرآیند مصاحبه استخدامی قبول شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال جاری، از پذیرش و اعمال امتیاز مدارک و مستندات مربوطه خودداری فرمایند.

یار محمد حسین بر- مدیر کل امور اداری و تشکیلات

مقررات مرتبط:

- بند 3 مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح موضوع: «احتساب سه چهارم مدت خدمت وظیفه به عنوان خدمت داوطلبانه صرفاً در سطح نیروهای مسلح قابلیت اجرا دارد و قابل تسری به سایر دستگاه‌های اجرایی نیست (دادنامه شماره 2397 مورخ 14/8/1398 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری)

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • جمعی از دواطلبان سهمیه 5 درصدی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی آبان ماه98(اختصاصا دستگاه آموزش و پرورش)

  ابزار مدیریت

  تو رو خدا حقمون داره ضایع میشه پیگیری کنید لطفا

  شنبه, Jan 18 2020 7:30:06pm
  پاسخ
 • فقط بلدین پول بگیرین از مردم؟ نمیتونستین قبل از ثبتنام اینو بگین؟ من و همه بچه هایی که سهمیه ۵ درصد زدیم و با وقاحت تمام، بخشنامه زدین و میگین سهمیه تون قبول نیست، از حقمون نمیگذریم، خدا ازتون نگذره

  شنبه, Jan 18 2020 7:23:43pm
  پاسخ
 • آقای حسین بر ، چرا بخشنامه ای رو لحاظ میکنید که مغایر دفترچه آزمون بوده .
  شما باید جوابگوی جوانانی باشید که به سختی در آزمون قبول شدن و خیلی راحت دارید حذفشون می کنید

  شنبه, Jan 18 2020 6:10:10pm
  پاسخ
 • بر طبق این قانون بسیاری از داوطلبان راهیافته به مرحله مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 از مرحله مصاحبه جا مانده که با توجه به تصویب شدن این قانون بعد از 50 روز از ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش پرورش 98 عملی شده و در موقع ثبت نام در آزمون چنین قانونی نبوده و کلیه داوطلبان در آزمون هم اکنون در سردرگمی و بلاتکلیفی بسر میبرند و از جا ماندن در مسیر موفقیت بسیار پریشان و نگرانند بر همین اساس از مسول مربوطه تقاضای اعمال این قانون برای آزمونهای بعد از زمان تصویب را داریم و آزمونهای ثبت نامی قبلی که 50 روز قبل از اجرایی شدن این قانون ثبت نام شده را شامل نشود و عدالت را در این راستا برای داوطلبان پریشان و نگران در خصوص این موضوع اعمال نمایند.

  با تشکر.

  شنبه, Jan 18 2020 5:19:54pm
  پاسخ
 • من در شهریور ۹۸ در ازمون استخدامی در سهمیه ۵ درصد حضورداوطلبانه شرکت کردم . رای دیوان ۱۴ ابان بوده و نباید برای برای قبل اثری داشته باشد . خواهش میکنم رسیدگی فرمایید . تلاش ماهها تلاش من و جمعی از دوستان به باد فناست .

  شنبه, Jan 18 2020 4:54:51pm
  پاسخ
 • کارشناس اموراداری

  ابزار مدیریت

  متن کامل بخشنامه شماره ۲۲۱۳/۱/۱۲/۹۸۱۱۸۴ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۸ معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به شرح زیر است:
  با توجه به رأی دیوان عمومی [هیأت عمومی دیوان عدالت اداری] درخصوص چگونگی محاسبه سه‌چهارم خدمت کارکنان وظیفه و پایور جبهه به عنوان داوطلبانه، مراتب به شرح زیر اعلام می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمایید جهت حسن اجرای مقررات مراتب مد نظر قرار گیرد:
  با توجه به اینکه مطابق سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان، خدمت سربازی موظفی بوده و مطابق تبصره ۲ همین بند حضور کارکنان وظیفه و پایور که با اختیار خود به جبهه اعزام شده‌اند داوطلبانه می‌باشد لذا به‌منظور تفکیک خدمت موظفی و داوطلبانه خدمت در جبهه کارکنان فوق، یک‌چهارم کل مدت جبهه کارکنان مذکور به عنوان موظفی و سه‌چهارم آن به عنوان داوطلبانه منظور گردیده است.
  مطابق ضوابط تعیین تکلیف جبهه کارکنان دولت ابلاغی از سوی ستاد کل، مرجع صدور گواهی جبهه کارکنان وظیفه و پایور، نیروی به‌کارگیرنده آنان، کارکنان دولت با سازمان بسیج مستضعفین و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، همان وزارتخانه می‌باشد که دستگاه‌های دولتی پس از اخذ گواهی جبهه امتیازات قانونی آنان را واگذار خواهند نمود.
  معاون نیروی اسنانی ستاد کل نیروهای مسلح
  سرتیپ پاسدار محمدجواد زاده کمند

  شنبه, Jan 18 2020 4:35:51pm
  پاسخ
 • کارشناس اموراداری

  ابزار مدیریت

  با وجود بخشنامه ستاد کل به تاریخ 8دی 98 این اطلاعیه باید هرچه سریعتر لغو شد .
  هم اکنون آموزش و پرورش در حال اشکال تراشی برای استخدام فرزندان رزمندگان شده است . لطفا از سازمان اداری و استخدامی بخواهید زودتر نامه ستادکل را به وزارتخانه ها ابلاغ کنند، تا حق ایثارگران تضییع نشود .

  شنبه, Jan 18 2020 4:32:38pm
  پاسخ