افزایش ۵۰ درصدی سقف امتیازات حقوق و دستمزد کارکنان سازمان مالیاتی (تصویبنامه شماره 162655/ت55179هـ مورخ 19/12/1396 هیئت وزیران)

وزارت امور اقتصادی و دارایی- سازمان اداری و استخدامی کشور

سازمان برنامه و بودجه کشور

هیئت وزیران در جلسه 16/12/1396 به پیشنهاد شماره 1731023 مورخ 12/12/1396 سازمان اداری و استخدامی کشور و تأیید شورای حقوق و دستمزد و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1- امتیازات موضوع تصویب‌نامه شماره 162862/ت54057هـ مورخ 21/12/1395 به میزان تا پنجاه درصد برای کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور افزایش می‌یابد.

2- اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این تصویب‌نامه از محل سرجمع اعتبارات مصوب مربوط سازمان مذکور تأمین می‌شود.

3- با اجرای این تصویب‌نامه، مجموع دریافتی کارکنان سازمان یاد شده از محل اجرای این تصویب‌نامه و اعتبارات اختصاصی موضوع ماده (217) قانون مالیات‌های مستقیم و تبصره (1) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده افزایش نمی‌یابد.

4- این تصویب‌نامه از تاریخ تصویب لازم‌الاجرا است.

اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس‌جمهور

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • معلمان مخصوصامعلمان ابتدایی هرچه از سختی کارش بگوید باورش برای دیگران سخت است . ان کارمندی که می گوید تاشب کار می کند اضافه کاری می گیرد که برابر حقوق ما است .

  شنبه, Jun 8 2019 6:36:04pm
  پاسخ
 • خانم یا آقای الی میشه بفرمایین وقتی میگن افزایش 50 درصدی یعنی چی اینکه شما میفرمایین چیزی اضافه نشده کاری نداره شما برین بشین کارمند وزارت بهداشت تا متوجه بشین جدیدالستخدام سال97 اداره مالیات ودارایی با حقوق 3500 با کارمند باسابقه 25سال وزارت بهداشت باهمین مبلغ یعنی چی ضمنا بد نیست از پاداشها آخر هرماه یا عیدی های اعیاد گوناگون هم حرفی بمیان بیاورید البته که کاملا در جریان هستم واطلاعات دقیقی به دلیل وابستگی به کارمندان اداره مالیاتی دارم

  جمعه, Aug 17 2018 2:45:01pm
  پاسخ
 • ما کارمندان تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیشترین حجم کاری و درگیریهای شبانه روزی با انواع تهدید و توهین و فشار کاری،کل حکم کارگزینی با حکم رسمی و ۱۵ سال سابقه به دو میلیون و سیصد به زور می رسه.ما چی باید بگیم که با حدود ۸۰ درصد جامعه جزءحوزه کارسون هستش

  جمعه, Jun 1 2018 10:30:59am
  پاسخ
 • کارمندای امور مالیاتی تا ساعت 12 شب کار می کنن.مخصوصا 4 اول سال و همینطور بهمن و اسفند. کدوم معلمی اینقد کار می کنه؟کلا 7 ماه سرکارن و بقیش استراحت می کنن. کارمندای تأمین اجتماعی هم اگه حقوق خوب می گیرن حقشونه چون واقعا کارشون زیاده. بهتره وقتی از ماهیت کار هم بی خبریم قضاوت ناعادلانه نکنیم.

  چهارشنبه, May 30 2018 8:20:16pm
  پاسخ
 • ولا خوبه بانکی ها چون در بانک کار میکنند حقوق و مزایا شون بالا است کارمندان مالیاتی هم چون درافتی شون از گرفتن مالیات از مردم و سایر کارمندان بیشتر است حقوق شون افزایش میابد ولی ما حقوق بگیران چون این در آمد ها رو نداریم و صرفا خدمات رسانی بدون گرفتن هزینه ای از افزایش ۵۰٪ خبری نیست چه تفاوتی بین ما و کارمندان مالیاتی است تازه سایر مزایای دیگر را که بصورت نقدی و کمک به آنان پرداخت میشود پیش کش!!!!!!

  چهارشنبه, May 30 2018 5:53:52pm
  پاسخ
 • والا ما که افزایشی ندیدیم. حقوقمون کمتر از،قبل شده. همش مالیات و کسور بازنشستگی کم شده. کاش کارمند امور مالیاتی بودین تا متوجه می شدین که کارمنداش چقد حقوق می گیرن. لطفا به شایعات گوش ندید.

  چهارشنبه, May 30 2018 7:54:33am
  پاسخ
 • با سلام بنده کارمند امور مالیاتی هستم با مدرک فوق لیسانس و ۱۸ سال سابقه خدمت تقریبا هرروز تا پاسی از شب اداره ایم به خاطر سال مالی اظهارنامه و عملکرد تا ۳۱ تیر ماه هرسال یعنی تقریبا ۴ ماهه اول سال صبح تا شب اداره ایم نه تعطیلی داریم نه تفریح ونه استراحتی بنده با کمال میل حاضرم جای خودم با یه نفر فرهنگی دبیر عوض کنم با تشکر

  سه شنبه, May 29 2018 3:40:09pm
  پاسخ
 • فارس/ رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: هر هفته از سوی دستگاه‌ها درخواست افزایش فوق العاده حقوق داریم و افزایش امتیازات شغلی به معنای افزایش حقوق نیست.

  جمشید انصاری در مورد نامه منتشر شده وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور در رابطه با درخواست افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال 97، اظهار داشت:‌ مسئولان دستگاه‌های اجرایی چنین درخواست هایی را از این سازمان و دولت مطرح می‌کنند که صرف نظر از بحث تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام این درخواست‌ها که یک بخش مهم از تصمیم‌گیری‌های دولت برای تحقق این پیشنهادات را تشکیل می‌دهد، بررسی‌های مختلفی نیز از سوی این سازمان و کمیسیون‌های دولت در این رابطه با توجه به قانون و آیین‌نامه‌ اجرایی صورت می‌گیرد.

  وی افزود: در ماده ٥٠ قانون برنامه پنجم اجازه داده شده بود که امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با تصویب دولت تا ٥٠ درصد افزایش یابد که به دلیل محدودیت‌ مالی در طول ٣ سال گذشته تصمیمی در مورد درخواست‌های واصله در این مورد گرفته نشده است.

  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر، درخواست‌‌های متعددی از سوی دستگاه‌های مختلف برای افزایش تا 50 درصدی امتیازات شغلی وجود داشته و دارد، تأکید کرد: بعضا درخواست دستگاه‌های اجرایی این است که امتیازات بیشتر برای کارمندان خود را پیگیری کنند، در حالی که دولت در تصمیم‌گیری برای این موارد به ملاحظات متعددی توجه می‌کند که یکی از این عوامل امکان تأمین منابع مالی است.

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود:درخواست وزارت جهاد کشاورزی به صورتی غیر متعارف رسانه‌ای و خبری شد، در حالی که ما در سازمان هفته‌ای حداقل یک نامه از دستگاه‌ها برای افزایش فوق‌العاده‌ها و نظایر آن را داریم، ما نیز بررسی می‌کنیم. اگر امکان داشته باشد، در چارچوب قانون و امکانات دولت پیشنهاد می‌دهیم و این رویه‌ایی کاملا عادی تلقی می‌شود.

  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه مورد اشاره متضمن افزایش پرداختی برای کارمندان سازمان مالیاتی نبوده و صرفا یک تغییر در مبانی پرداخت حقوق کارکنان آن سازمان است، گفت: این مصوبه به معنای افزایش حقوق نیست، بلکه کارکنان این سازمان از محل ماده 217 قانون مالیات‌های مستقیم که مربوط به درآمدهای مالیاتی است، دریافتی‌هایی داشتند که قانونی هم بود. در مصوبه‌ای که دولت تصویب کرده اجازه داده است نسبت به اعمال افزایش ٥٠ درصدی در امتیازات اقدام کنند، به شرطی که معادل آن از پرداختی های موضوع ماده 217 کم کنند و در بند ٣ تصویب نامه قید شده است که با این مصوبه نباید هیچ افزایشی در پرداختی کارکنان سازمان امور مالیاتی ایجاد شود.

  رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: لذا فقط مبانی و محل پرداخت حقوق تغییر کرده است و افزایش پرداختی در کار نبوده است . در واقع قبلاً در فیش حقوقی پرداختهایی در بخش «سایر» اعمال می‌شد که اکنون به عنوان حقوق و مزایای مستمر اعمال می‌شود، اما جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی‌ها و افزایش رضایت‌مندی کارکنان آن سازمان بوده است.

  یکشنبه, Apr 8 2018 1:40:37pm
  پاسخ
 • دستشون درد نکنه ولی باز هم نسبت به بانکها و اداره تامین اجتماعی خیلی پایین میباشد با توجه له کارهای طاقت فرسا این سازمان.

  یکشنبه, Apr 8 2018 5:41:56am
  پاسخ
 • با سلام کار از این حرفا گذشته که بگیم تبعیض میشه باید بگیم کجا تبعیض نیست . هروقت بخوان بخشی از مطالبات مثلا اموزش وپرورش رو بدن 6 ماه قبلش تو بوق وکرنا میکنند اخرش هم یا نمیدن یا بخشی از اونو میدن.تازه اون هم مال حق التدرس معلمانی است که سر کلاس رفتند درواقع پولی بوده که باید واریز میکردن این که گفتن نداره ولی وقتیکه حقوق برخی از نور چشمی ها زیاد میشه اونم 50 درصد صداش رو هم در نمیارن .حالا متوجه شدیم که اینا همه سیاست دولت هست که برخی از ادارات رو بالا ببرند وبرخی را تو سری خور بار بیارند

  شنبه, Mar 24 2018 6:28:25am
  پاسخ
بارگذاری بیشتر...