لزوم ارسال پیشنهادها برای طرح در دولت از طریق سامانه تصمیم (بخشنامه شماره 146896 مورخ 16/11/1398 معاون اول رییس‌جمهور)

اعضاء محترم هیئت دولت

نامه شماره 132532 مورخ 15/10/1398 دبیر محترم هیئت دولت (تصویر پیوست) در خصوص «درخواست ارسال پیشنهادهای فاقد طبقه‌بندی برای طرح در دولت از طریق سامانه تصمیم با رعایت الگو و چارچوب ذکر شده» به استحضار جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رییس‌جمهور رسید، پی‌نوشت فرمودند:

«اعضاء محترم هیئت دولت

با عنایت به زیرساخت‌ةای فراهم‌شده جهت توسعه دولت الکترونیک، سرعت و شفافیت در تصمیمات، پیشنهادات را صرفاً از طریق سامانه تصمیم ارسال نمایید»

کاظم چهره‌گشا- رییس دفتر معاون اول رییس‌جمهور

نامه شماره 132532 مورخ 15/10/1398

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رییس‌جمهور

با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند با عنایت به اینکه دفتر هیئت دولت وظیفه خطیری در فرایندهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در کمیسیون‌های هیئت دولت و جلسات هیئت وزیران را عهده‌دار می‌باشد و نظر به نقش راهردی و ظرفیت بالای فناوری اطلاعات در انجام مأموریت‌ها و وظایف سازمانی، این دفتر با رویکرد مذکور در چند سال گذشته اقدام به بازمهندسی، ایجاد و توسعه سامانه‌های کاربردی مورد نیاز هیئت دولت نموده است.

در این راستا، سازمان الکترونیک دفتر هیئت دولت به عنوان زیرساخت کلان و نظام‌مند اطلاعاتی دفتر هیئت دولت راه‌اندازی و استقرار یافته است. همچنین، سازمانه‌های دیگری نظیر سامانه تصمیم با هدف برقراری تعامل بین هیئت دولت و دستگاه‌های اجرایی عضو هیئت دولت ایجاد گردیده است. افزایش سرعت و دقت گردش کار در فرآیندهای اجرایی، ایجاد شفافیت و دسترسی در کلیه مراحل رسیدگی به پیشنهادها در کمیسیون‌های هیأت دولت، افزایش کیفیت تصمیمات هیئت دولت، سرعت‌بخشی به روند رسیدگی پیشنهادها و استفاده بهینه منابع از مهم‌ترین قابلیت‌های سامانه تصمیم است. سامانه مذکور در جلسه 19/6/1396 هیئت وزیران معرفی و در بستر اختصاصی شبکه دولت جهت ارائه خدمات برخط در خصوص پرونده پیشنهادها و مصوبات در اختیار اعضای محترم هیئت دولت قرار گرفته است. لازم به ذکر است، یکی از ره‌آوردهای این تلاش‌ها و اقدامات، کسب رتبه برتر دفتر هیئت دولت در دومین دوره جایزه دولت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در سال 1398 است که حائز دریافت تقدیرنامه در آمادگی دولت الکترونیک گردیده است.