صِرف این که بگوییم یک نفر با ما بوده است پس باید به او پست و مقام بدهیم درست نیست

رییس سازمان اداری و استخدامی: دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به صندوقهای بازنشستگی کمک می‌کند/ صِرف این که بگوییم یک نفر با ما بوده است پس باید به او پست و مقام بدهیم درست نیست

شناسنامه قانون- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هم اینک دولت سالانه حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به طور مستقیم به صندوقهای بازنشستگی کمک می‌کند که این مبلغ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که همه از بیت المال پرداخت می‌شود در حالی که قرار بود صندوقها خودکفا باشند.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، میثم لطیفی روز پنجشنبه در دوره توانمندسازی مسوولان سازمان بسیج ادارات و کارمندان کشور در مشهد افزود: گروههای اندیشه ورز بسیج در حل مسایل روز نظام اداری که دولت آنها را احصا کرده است کمک و یاری کنند که یکی از این مسایل، بهره وری کم صندوقهای بازنشستگی است.

وی ادامه داد: تورم، مسکن و انرژی از دیگر مسایل احصا شده است و سالهای سال مساله مسکن رها شد و ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، تکلیف قانونی دولتهای قبل بود که به آن عمل نشد همچنین ما در کشورمان ۲ برابر چین و ۱۵ برابر ژاپن انرژی مصرف می‌کنیم و اگر قیمت بخواهد افزایش یابد جامعه کشش ندارد و با قیمت پایین نیز مصرف بالاست.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت:جامعه در حال پیر شدن است. مساله نهاد خانواده، رشد و شکوفایی آن و جوانی جمعیت از دیگر مسائلی است که اهمیت فراوان دارد.

لطیفی افزود: بهره وری نیروی انسانی اداری از دیگر مسایل مهم است. دولت ۲ و نیم میلیون کارمند دارد که با خانواده شان حدود ۱۰ میلیون نفر به طور مستقیم تحت تاثیر دولت هستند و به طور میانگین ۱۰ میلیون تومان برای ۱۷۶ ساعت کار کارمندان پرداخت می‌شود که اگر هزینه محل کار، آب، برق و گاز را هم محاسبه کنیم عدد آن خیلی بیشتر می‌شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: یکی از مسایل دیگر، سلامت اداری است، سفارشهای بی جا و پارتی بازی، عدم شایسته سالاری در انتصابات، کنارزدن نخبگان و جلو انداختن افراد متوسط از دیگر مسایل مهم است و باید کاری کرد که رضایت مردم جلب شود.

لطیفی با بیان این که مشی رییس جمهور بر شایسته سالاری است افزود: باید آدمهای متدین، انقلابی توانمند و با انگیزه را پیدا کنیم و به صِرف این که کسی در دولت قبل کار کرده نباید باعث شود که او را کنار بگذاریم و این کار درستی نیست بلکه اگر مدیری ناکارآمد باشد و کار مردم را انجام ندهد و یا تفکرات سیاسی را در کارها دخالت دهد باید کنار برود.

وی ادامه داد: همچنین صِرف این که بگوییم یک نفر با ما بوده است پس باید به او پست و مقام بدهیم نیز درست نیست بلکه ملاک، شایسته سالاری است و نباید در دام جنگ قدرت گرفتار شویم و بسیج هم دنبال پست و مقام و جایگاه نیست.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر گفت: جریان شناسی نفاق را باید شناخت و سپس تحلیل کرد که چرا نفاق جرات پیدا کرده و همه امکانات خود را به میدان آورده است.

لطیفی افزود: یکی از دلایل جدی این است که دشمنان از اتفاقات مثبت کشور با حضور حضور دولت سیزدهم به طور جدی نگران شدند. آنها به برخی از مشکلات داخلی کشور دل بسته بودند اما به یک باره دیدند که دولت با انرژی و نگاه امید بخش مسیر جدیدی را شروع کرده است به همین دلیل حساس و نگران شدند و همه امکانات خود را به میدان آوردند.

وی تاکید کرد: بسیج ادارات نباید به یک اتاق محدود شود بلکه حلقه وصل دستگاهها با بدنه مردم بسیج ادارات است.

2 دیدگاه

  1. پس حتما تو ایران زندگی نمی کنید و خود شما نیز بر اساس توان مدیریت قوی انتخاب شده اید که ساختار نظام اداری از هم پاشیده را نمی بینید حداقل با این شعارها ناراحتی کارمندان را زیاد نکنید .

  2. جناب لطفی سری به ادارات دولتی بزنید ببینید دوستانتان چکار کرده اند نیروهای متخصص روز به روز کمتر می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا