تقریبا دو جلسه برای نهایی کردن طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس نیاز است

تقریبا دو جلسه برای نهایی کردن طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس نیاز است

اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تقریبا دو جلسه نیاز داریم تا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را در کمیسیون اجتماعی مجلس نهایی کنیم.

بازار ؛ گروه ایران: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با تمام کش و قوس ها بین مجلس و دولت نهایتا در مجلس تصویب و کمیسیون اجتماعی بررسی های بیشتر بروی این طرح را آغاز کرد.

این در حالی است که نمایندگان مقداری بررسی این طرح را به دلیل نقطه نظرات دولت و پیشنهاد برای ارائه لایحه، به تعویق انداخته بودند که نهایتا دولت در این بخش لایحه ای ارائه نکرد و نمایندگان طرح خود را به صحن علنی مجلس ارائه کردند.

عباس گودرزی، رئیس کمیته بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس درباره ماهیت این طرح به خبرنگار پارلمانی بازار گفت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت برای کارکنان شرکتی در نظر گرفته شده است و به واسطه آن کارکنان شرکتی تبدیل وضعیت خواهند شد.

با این حال ولی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار با اشاره به سرنوشت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس بیان کرد: کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس به تصویب رسید و رای بالایی را نیز کسب کرد.

وی تاکید کرد: این طرح در حال حاضر دو شوری شده است در حال بررسی در کمیسیون اجتماعی مجلس است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر بود تا این طرح هفته گذشته در صحن مجلس به اتمام برسد اما به دلیل بررسی طرح اصلاح نظام بانکی، بررسی این طرح در مجلس به تعویق افتاد.

این نماینده مجلس بیان کرد: انشالله این طرح در نخستین جلسه بعد از تعطیلات مجلس در صحن کمیسیون نهایی خواهد شد چراکه این طرح جزء طرح های اولویت دارد کمیسیون محسوب می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر ماده واحده طرح مذکور به تصویب رسیده و تنها تبصره های این طرح باقی مانده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تقریبا دو جلسه نیاز داریم تا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را در کمیسیون اجتماعی نهایی کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: پس از ارائه به صحن علنی نمایندگان ده روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود درباره این طرح را به هیئت رئیسه ارائه دهند.

وی درباره آخرین تغییراتی که در کمسیون بر روی مفاد طرح ساماندهی کارکنان دولت صورت گرفته، بیان کرد:طبق تصمیمات اتخاذ شده بنا نداریم که به صورت مصداقی وارد شویم یعنی عناوینی همچون نهضتی‌ها، ناظران کشاورزی یا پرستاران و… در طرح ذکر نمی‌شود بلکه قرار شد که کلیات یعنی فقط نیروهای شرکتی، حجمی، طرحی و قرارداد کار معین و … در طرح بیاوریم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: اگر قرار باشد همه موارد را به صورت مصداقی در طرح بیاوریم باید ۳۱ عنوان در طرح ذکر شود که ما تصمیم گرفتیم عناوین کلی را بیاوریم که همه موارد فوق الذکر از جمله پرستاران، نهضتی‌ها و ناظران کشاورزی و غیره شامل همین عناوین کلی می‌شود.

اسماعیلی درباره اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت شامل چه نهادها و دستگاه‌هایی می‌شود، گفت: طبق این طرح دستگاه‌های ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه کل کشور شامل طرح ساماندهی کارکنان دولت می‌شوند که شامل کارکنان ۳ قوه و نهادهای مختلف می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت فقط شامل کارکنان قوه مجریه نمی‌شود، گفت: با تصویب و اجرایی شدن این طرح، کارکنان صدا و سیما و بنیاد‌ها نیز ساماندهی خواهند شد؛ در واقع با این طرح همه دستگاه‌هایی که شامل ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه کل کشور هستند ساماندهی می‌شوند.

وی تاکید کرد: این طرح از جمله طرح های اولویت دار بوده و ۱۷۰ امضا برای در اولویت قرار گرفتن آن جمع آوری شده بود.

دنبال کردن اخبار ساماندهی در اینستاگرام

45 دیدگاه

 1. باسلام
  ما جوانان ایرانی همه حق داریم در این مملکت انشالله که مسئولین به فکر همه باشند و هیچکس به دنبال جایگاه خود نباشد وگرنه کسی که 10سال سابقه کار دارد وقت خود و عمر خود را گذاشته باید تبدیل وضعیت شود و کسی که پشت در است باید سرکار بیاید به این میگویند عدالت و کسی نباید دنبال جایگاه برای خود باشد این صحبت ها بچگانه است . اما هم منتظر اقدامات دولت عزیز هستیم .

 2. بنام خدا
  در پاسخ به دوستانی که نوشتن نیروهای شرکتی با پارتی به سرکار آمدن به اطلاع می رسانم
  ۱- مدت ۲۰ سال است که با مدرک مهندسی مخابرات،شرکتی هستم.همکار من با مدرک دیپلم رسمی است وچند برابر من حقوق می گیرد و کار کمتری وبا مسیولین کمتر را انجام می دهد.اگرمن پارتی داشتم،الان ۲۰سال شرکتی نبودم.
  ۲- من از طریق امتحان ورودی وازموندهای عملی ودارابودن تخصص های مورد نظر ،پذیرفته شدم.
  ۳-اگر نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت نشوند امکان به کارگیری نیروهای مستعد مثل شما تقریبا غیرممکن می شود.همانطوری که در این ۴۳سال اتفاق افتاد.پس دعاکنیدکه هرچه سریع تر این قانون تصویب واجرایی شود۴-با برداشتن شرکت های واسط زالو، رانت،فساد و..از بدنه ی دولت مثل چرک،کنده می شود.
  ۵-راه فساد دستگاههای دولتی که کارها را به شرکت های خصولتی وآشنا می دهند،بسته می شود. ۶-ازشما خواهش می کنم بدون اطلاع راجب به نیروهای شرکتی قضاوت نادرست نکنید که در پیشگاه خدا بایستی پاسخگو باشید.
  مسئول مرکز تحقیقات وتعمیرات تخصصی مخابرات و الکترونیک دانشگاه شیراز

 3. با سلام این پیشنهاد خوب است ولی بیش از نیمی از این افراد منتصب هستند و …. لااقل در گزینش دقت عمل بالایی داشته باشید نه اینکه با کمی تاخیر کار آنها هم درست شود و بعد صلوات…. برخی از این نیروها فساد ریشه ای دارند و در حال حاضر مورد حمایتند حال فکر کنید رسمی هم بشوند… به خاطر خدا دقت کنید.

 4. سلام
  این کارگران شرکتی که شما سنگ آنهارا به سینه می زنید اکثریت قریب باتفاق آنها از نور چمشیان روسای دوران های مختلف که با پارتی بازی وبدور از امر شایسته سالاری وبعنوان آب ارجی ونظافت چی ولی اکنون در مشاغل مهم وحساس کاملا اداری کنجانیده شده اند
  واین تبعیض آشکار در حکومت اسلامی تصور می گردد
  پس کمی بیشتر تامل فرمایید واز پیروی کور کور رانه پرهیز کنید
  شما در محضر تمام جوانان بیکار ولایق وتحصیل کرده مسئول می باشید برادر عزیز

  1. درود بر شما.
   نور چشم‌ها که بصورت پارتی از قبل رسمی شدن.بنده ۱۸ ساله که در شرکت مشاور بصورت حجمی کار میکنم و این طرح برای افرادی مثل ما و همکاران بنده که همه بالای ۱۰ سال سابقه کار دارن ضروری میباشد.

 5. سلام آیا نیروهای فضای سبز شهرداری هم شامل میشن بخدا خسته شدیم دیگه از این وضعیت پیمانکار داخل قرارداد کارگران نوشته با تغییر فصل تعدیل نیرو داریم ما هم همه از درد مجبوری امضا کردیم اگه پاییز و زمستان از کار اخراج مون کنند چیکار کنیم بعد ۱۱ سال سابقه کاری به وضعیت ما رسیدگی کنید

 6. باسلام ببخشید طرح ساماندهی کارکنان دولت شامل حال کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی می‌شود. ما تمامی محصولات رو بیمه میکنیم در صورتی که خودمون بیمه نیستیم .نزدیک ۳هزار نفر بدون هیچ امنیت شغلی و بیمه ایی تقریبا با بیش از ۲۰ سال سابقه کار داریم کار میکنیم .

 7. سلام آیا این طرح مشمول نیروهای طرحی نیز می شود بنده 21 سال است که با مدرک کارشناسی و باحقوق حتی کمتر ار نیروهای شرکتی در یکی از ادارات مشغول می باشم .

  1. برادر نیروهای طرحی را کلا فراموش کردند.کار ما از یک رییس اداره بیشتر است و مسئولیت و…در کار داریم و…صحبت از استخدام و.. میاد کلا فراموش شدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شناسنامه قانون در تلگرام