افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان مورد پذیرش دولت‌مردان بوده و قطعی است

سخنگوی دولت: افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان مورد پذیرش دولت‌مردان است، حقوق‌ بازنشستگان دولتی افزایش می‌یابد/ نقدینگی در دولت قبل ۸ برابر شد

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم گفت: طی هشت سال منتهی به شهریور ۱۴۰۰ حجم نقدینگی در کشور هشت برابر شد یعنی از ۴۶۰ هزار میلیارد تومان به بیش از چهار هزار هزار میلیارد تومان رسید.

به‌گزارش شناسنامه قانون به نقل از تسنیم، علی بهادری جهرمی پیش از ظهر امروز در حاشیه سفر به استان مرکزی در اراک و در جمع خبرنگاران با اشاره به گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دولت و شهدای گلگون کفن ترور در کشور اظهار داشت: کشور ما یکی از کشورهایی است که قربانی تروریست بوده به طوری که شهدای دولت از همین شهدای ترور بوده و امسال به مناسبت هفته دولت که سالگرد شهادت شهیدان رجایی و شهید باهنر است هیئت دولت در ایام هفته دولت تصمیم گرفت در راستای سیاست در میان مردم بودن و گفت‌وگو و تعامل دوسویه با مردم همه اعضای هیئت دولت در طول این هفته هرکدام حداقل دو استان را سفر کنند و از نزدیک نکات و مشکلات را بشنوند و ببینند و همفکری با مدیران و مسئولان استان داشته باشند و بتوانند انتقال دهنده مسائل و مشکلات استان در مجموعه هیئت دولت باشند.

وی افزود: امیدواریم هفته دولت بهانه‌ای باشد برای اینکه هم مسائل استان‌ها و شهرستان‌ها با سرعت بیشتر در تهران قابلیت پیگیری داشته باشد و هم تعامل دوسویه میان مردم و دولت و مسئولانی که در سطح هیئت وزیران تصمیم‌گیری می‌کنند صورت گیرد و هم مشکلات و مفاهیم به صورت عینی درک شود و امکان انتقال پیام نگاه دولت به مردم بیشتر وجود داشته باشد.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم تصریح کرد: توفیقی برای ما ایجاد شد تا در استان بزرگ معنوی و مفاخر پرور استان مرکزی در حضور استاندار محترم استان حضور پیدا کنیم، خدارو شکر ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی بسیاری در استان مرکزی وجود دارد و در راس اینها ظرفیت سرمایه انسانی گسترده‌ای از مفاخر بزرگی که در ذهن همه ما وجود دارد در این استان شکوفا شده‌اند و خدماتی را در سطح ملی و ببن‌المللی داشتند.

بهادری جهرمی عنوان کرد: امیدواریم که دولت با حمایت جدی‌تر از ظرفیت‌های نخبگانی و نیروی انسانی مناطق مختلف در جهت حل مسائل این کشور و مرز و بوم هرچه بیشتر و بهتر فعال‌تر پویا باشد و بهره‌مند شود.

وی بیان کرد: طی هشت سال منتهی به شهریور ۱۴۰۰ حجم نقدینگی در کشور هشت برابر شد یعنی از ۴۶۰ هزار میلیارد تومان به بیش از چهار هزار هزار میلیارد تومان رسید و این حجم نقدینگی تورم زیادی را به وجود آورده که این تورم مستمر وجود دارد چراکه این نقدینگی وجود خارجی دارد و تا زمانی که نتوان نقدینگی را هدایت کرد و به سمت رشد اقتصادی جهتش داد رشد این تورم وجود دارد و تورمی که استمرار پیدا کرده سبب می‌شود قدرت خرید مردم و بازنشستگان کاهش پیدا کند.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم ادامه داد: خدا را شاکریم در حوزه بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین کارمندانی که حداقل بگیر بودند چه در حوزه کارمندان و چه در حوزه کارگران افزایش ۵۷ درصدی اتفاق افتاد که این افزایش حقوق بی‌سابقه بود و بیشتر از میزان تورم بود و به نوعی می‌تواند جبران کننده بخشی از فشاری باشد که تورم در سه الی چهار سال اخیر به مردم وارد کرده است.

بهادری جهرمی اضافه کرد: جبران هزینه‌های زندگی برای سایر سطوح کارمندان کمتر اتفاق افتاده بود که اخیرا سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه در خصوص فرمتی به توافق رسیدند به جهت اینکه به میزانی بتوانند تعدیل کنند و افزایش حقوقی را برای کارمندان و بازنشستگان داشته باشند ولی جزئیات این توافق هنوز نهایی نشده و در جلسات هیئت دولت و جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی در حال بحث است.

وی خاطرنشان کرد: اصل اینکه کمکی در سقف منابع شود مورد پذیرش همه دولت مردان است بنابراین افزایش حقوق صورت می‌گیرد ولی اینکه منابع چگونه تامین شود مشخص نیست و این افزایش حقوق نباید منجر به افزایش تورم شود چون اگر افزایش حقوق داشته باشیم ولی به واسطه خلق پول افزایش داشته باشد مانند سیستم و روال و فرایند معیوب گذشته می‌شود که با خلق پول تورمی ایجاد می‌کنیم که این افزایش حقوق مستهلک می‌شود و عملا افزایش حقوقی ایجاد نشده است.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم عنوان کرد: بنابراین باید چکش‌کاری صورت گیرد و میزان افزایش حقوق به گونه‌ای باشد که تورم‌زا نباشد و منابع آن پیش‌بینی شود و در کوتاه مدت بتواند به جمع‌بندی نهایی برسد و خبرخوشی برای کارمندان و بازنشستگان لشکری و کشوری باشد.

بهادری جهرمی بیان کرد: مهمترین دستاورد دولت در میان مردن بودن و برداشتن فاصله بین مردم و دولت که ما با پشت میز نشستن این فاصله را حس نکنیم و در دل مردم و در میان مردم و در کوچه خیابان‌های کشور چه می‌گذرد و از سوی دیگر مردم مشکلات و مسائل کشور را احساس نکنند که این یکی از معضلات اساسی ما در دوره‌های گذشته بود که خداروشکر این دولت با جهت‌گیری جدی و گفتمانی که برای دولت حاکم است و خود را متعلق به مردم می‌داند و مردم را حاکمان اصلی کشور می‌داند تا حدودی بطرف شده البته این مسیر باید مستمر و همچنین از سوی همه مقامات با جدیت پیش‌رود تا حلال مشکلات مردم کشور باشد چراکه اگر مردم میدان‌دار امور باشند به طور حتم مشکلات حل می‌شود.

وی تصریح کرد: البته از دستاوردهای حوزه سلامت به ویژه کاهش چشم‌گیر فوتی‌های کرونایی که در شهریور ۱۴۰۰ با آمار فوتی ۷۰۰ هزار نفر در روز مواجه بودیم که از اینگونه مواهب الهی نباید غافل باشیم که آن هم نتیجه با هم بودن و در کنار هم بودن و حضور مردم در صحنه است که اگر مردم از تزریق واکسن استقبال نمی‌کردند و با سیاست‌های دولت همکاری و همیاری نداشتند به طور قطع این دستاوردها محقق نمی‌شد.

118 دیدگاه

 1. سلام من یک کارمند. حالت اشغال حقوق ۶۰۰۰. تومن باید حقوق بگیرم حقوق که ۸۰۰۰ تومن حقوق میگرفتم من باید از سازمان باید شکایت کنم من جانباز هستم من نباید از بنیاد حقوق بگیرم لطفا رسیدگی کنید

 2. بعد از ۱۸ سال در شهرداری زاهدان از کارگر موقت به کارمند موقت معین تبدیل وضعیت شدیم وبا مدرک فوق‌لیسانس حقوق ۴ میلیون تومان این شد زندگی!

 3. بعد از ۱۸ سال در شهرداری زاهدان از کارگر موقت به کارمند موقت معین تبدیل وضعیت شدیم وبا مدرک فوق‌لیسانس حقوق ۴ میلیون تومان اینشد زندگی

 4. اصلا وقتی منابع تامین افزایش وترمیم حقوق کارمندان وبازنشستگان تعیین نشده است برای چه این خبر را اعلام میکنن خود این خبر موجب افزایش تورم میشو

 5. دولت مردان به فکر کارمندان ناتوان درتامین معاش باتوجه به گرانیهای موجود که توانایی مهارآن رانداریدوتورم به حدی که ناتوان ازکنترل آن هستید لااقل حقوقها راافزایش دهید.
  چرا برای کارگران ۵۷درصد اما برای کارمندان ۱۰ درصد کجای این عدالت است .مرگ براین ناعدالتی

 6. با عرض سلام وادب واحترام خدمت دولتمردان وقت
  همانطوریکه مستحضرید با توجه به مشکلات مالی بازنشستگان کشوری خواهشمنداست در انجام قانون همسان سازی دایمی حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان اقدام عاجل صورت گیرد

 7. سلام وقت بخير شرکت ملی حفاری ایران در اهواز متاسفانه حجم کاری بالا هست ولی حقوقش هزینه به اصطلاح پول خون کارمندان و کارگر عزیز هم نمی شود فقط باید مته بچرخد چه طوفان و چه تو اوج گرما و شرچی هوا کارگران عزیز باید کار را انجام دهند من 31سال سابقه کاری و 2سال خرید خدمت سربازی را انجام دادم يعني 33 سال سابقه پرداخت به صندوق بازنشستگی شرکت ملی نفت ایران دارم سال 98 دیپلم را تحویل دادم و تا این روز خبری از تعدیل نشده پایهٔ حقوقم 52 میلیون هست به کی بگم پایه حقوقم اینقدر است بم می خندند ومسخره ام می کنند

   1. آقااحمد دوست خوبم، منظور بنده خدا ۵۲میلیون ریال پايه حقوقش هست نه کل حقوقش.درضمن به تومان امکان نداره کارمندی ۵۲میلیون پایه بگیره فقط

 8. بایست از اول سال با توجه به تورم افسار گسیخته این افزایش حقوقی به اندازه تورم اعمال میشد شما به درد مردم توجه ندارید فقط حرف میزنید تا دوران کاریتان تمام شپد

 9. لطفاً از منابع غنی کشور که با دست ناکسان به تاراج و اختلاس رفته هزینه و منابع حقوق کارمندان افزایش دهید ماهی فقط سه میلیون کرایه خانه و دو میلیون سرویس مدارس حقوق هفت یا هشت میلیون پاسخگو نیست دیگه قسط و …بماند سفر بیرون شهری فدا سرتون بخدا تا پارک محل هم نمیشه رفت چون خرج داره

 10. یا عرض سلام وادب محضر همه هموطنان عزیز به گفته دوست و دشمن ، ایران عزیز ما یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا است درست است که تحریم و مشکلات باقی مانده از عقب افتادگی های فراوان رژیم قبل هنوز نماد دارد اما با برنامه ریزی و همت بلند بگونه ای میتوان به ثروت ملی را به عدالت و مساوات بین ملت شهید پرور ایران توزیع کنند ، که مردم در خرید ما یحتاج روزانه خود در نمانند درود بر ایرانی آزاد اندیش و عاشق دین و میهن خود . مسلما فقر فرهنگی و مادی اثر مخرب خود را بر مردم میگذارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شناسنامه قانون در تلگرام