اخبار اداری و استخدامی

آشنایی با مدیران برنامه‌ریزی کشور

در سال 1327 سازمان برنامه و بودجه، برای مراقبت و نظارت بر اجرای برنامه های توسعه و عمرانی کشور تاسیس شد. تا زمان انقلاب این سازمان، حدود 16 رییس به خود دید و بعد از انقلاب هم تا به امروز، 14 نفر بر مسند ریاست آن تکیه زدند.

البته تیرماه سال ۱۳۷۹ سازمان «برنامه و بودجه» با ادغام در «سازمان امور اداری و استخدامی کشور» به سازمان «مدیریت و برنامه‌ریزی» تبدیل شد. بعد از آن هم در سال 86، در زمان دولت اول محمود احمدی نژاد، این سازمان منحل شد و جایش را «معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی» گرفت. اما در دولت یازدهم، حسن روحانی از احیای از این سازمان گفت و حتی از وعده های اصلی او در شعارهای انتخاباتی اش بود. همین طور هم مجلس قید یک فوریت برای تشکیل سازمان مدیریت را تصویب کرد. تا اینکه بالاخره دیروز، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت گفت: شورای عالی اداری در جلسه بعدازظهر امروز خود و در اجرای دستور رئیس‌جمهور محترم موضوع «احیاء و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استانی» از طریق ادغام دو معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور را تصویب کرد.

نوبخت، پیشتر گفته بود با احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دیگر برنامه‌ها و طرح‌های عمرانی و اقتصادی کشور براساس اراده شخصی رییس‌جمهور تهیه و تنظیم نخواهد شد.

در این مقال قصد داریم افرادی که بنا به مورد در سازمان برنامه و بودجه یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور فعالیت کرده‌اند معرفی شود.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16برگهٔ بعدی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments