میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال 99

خبر مورخ 9 اردیبهشت 1399

پیشنهاد تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان به هیأت دولت ارسال می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: به زودی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای اعمال افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان مستمری بگیر به هیأت دولت ارسال می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در نشست همفکری و اخذ نظرات نمایندگان تشکل‌های بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان که با حضور اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که افزایش حقوق امسال را طی ماه آینده اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات اصلی این عزیزان است، گفت: قطعا همه ما اتفاق نظر داریم که با استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌ها این موضوع اجرایی شود و در این راستا مذاکرات متعددی با رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای اقتصاد و صنعت معدن و تجارت، رئیس سازمان خصوصی سازی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی، معاونین سازمان برنامه و بودجه به عمل آمده که از حسن نظر و اعلام موافقت اولیه ایشان در واگذاری اوراق بهادار، سهام و دارایی شرکتهای دولتی جهت اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقدیر و تشکر می‌کنم.

با هزینه کرد منابع سرمایه‌ای برای امور جاری و تعهدات سنواتی مخالفیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر ضرورت مدیریت صحیح منابع سازمان تصریح کرد: با هزینه شدن منابع سرمایه‌ای برای امور جاری و تعهدات سنواتی مخالفیم.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود از اقدامات فداکارانه مجموعه کارکنان سازمان تأمین اجتماعی بویژه در بخش درمان برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا تقدیر نمود و گفت: شیوع ویروس کرونا در سه حوزه شامل افزایش هزینه‌های درمان، افزایش هزینه بیمه بیکاری و کاهش وصول حق بیمه بر منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی تأثیرگذار بوده است‌.

سالاری افزود: با تمهیدات انجام شده و مساعدت‌های که از سوی دولت صورت می‌گیرد خدمت رسانی این سازمان به جامعه تحت پوشش بدون محدودیت و کاستی تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حالی که به طور معمول حدود ۲۴۰ هزار نفر از سازمان تأمین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، علاوه بر آن تعداد، حدود  ۶۷۰ هزار نفر از افراد مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی به تبع شیوع بیماری کرونا درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری نموده اند و برای تجهیز منابع لازم به منظور پرداخت به متقاضیان واجد شرایط جدید در حال پیگیری و تعامل با سایر نهادها هستیم.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: از مدیریت و کارکنان سازمان تامین اجتماعی بویژه تیم درمان این سازمان بابت خدمت رسانی مطلوب به بیماران مبتلا به کرونا تشکر می‌کنیم و این عزیزان باعث افتخار و سرمایه و پشتیبان بازنشستگان هستند.

وی با اشاره به ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی گفت: این سازمان موظف است پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان را متناسب با هزینه زندگی آنان به هیات دولت ارائه دهد.

در این جلسه سایر اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

خبر مورخ 21 فروردین 1399

جلسه سازمان تأمین اجتماعی با دکتر نوبخت برگزار شد؛ همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99 به فروردین‎ماه نمی‌رسد.

سالاری، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن بیان جزییاتی از جلسات پیگیری منابع مالی اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار امیدواری کرد متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی طی ماه‌های آینده اجرایی شود.

بنابراین، مصوبه مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، بدون بحث همسان‌سازی تصویب و ابلاغ خواهد شد.

خبر مورخ 16 فروردین 1399

خبر خوش دكتر نوبخت به بازنشستگان تامين اجتماعي

رئيس سازمان برنامه و بودجه در بخش نهايي توضيحات خود از صفحه اينستاگرام با بيان اينكه اين سازمان طرحي را براي كمك به همسان سازي حقوق مشمولان تامين اجتماعي تدوين كرده است گفت: به لحاظ قانوني وظيفه همسان‌سازي حقوق مشمولان تامين اجتماعي بر عهده سازمان تامين اجتماعي مي باشد اما با توجه به وظايفي كه بر عهده سازمان برنامه و بودجه مي باشد اين سازمان در روزهاي آينده مسئولان سازمان تأمين اجتماعي را دعوت خواهد كرد تا آنها برنامه خود براي همسان سازي حقوق بازنشستگان اين بخش را ارائه كنند.

وي افزود: بر اساس برنامه سازمان برنامه و بودجه اين سازمان در نظر دارد براي تامين منابع لازم براي همسان سازي حقوق مشمولان سازمان تامين اجتماعي بخشي از بدهي دولت به اين سازمان را پرداخت نمايد.

دكتر نوبخت ادامه داد: همين امشب موضوع را به معاونت مربوطه در سازمان برنامه و بودجه اعلام كرده‌ام و در هفته جاري جلسه مذكور با نمايندگان سازمان تامين اجتماعي با هدف كمك به همسان سازي پرداختي بازنشستگان تامين اجتماعي برگزار خواهد شد.

مستدات افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

بر اساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی مكلف است ميزان كليه مستمريهاي بازنشستگي، از كار افتادگي كلي و مجموع مستمري بازماندگان را در فواصل زماني كه حداكثر از سالي يكبار كمتر نباشد با توجه به افزايش هزينه زندگي با تصويب هيئت وزيران بهمان نسبت افزايش دهد.

هر چند در این ماده تصریحی ندارد، اما عملاً مطابق هر ساله این افزایش بر اساس مصوبه شورایعالی عالی در هر سال برای تعیین حداقل حقوق دستمزد سالیانه تعیین می‌شود. بنابراین، برای تصویب میزان افزایش امسال باید منتظر مصوبه این شورایعالی در قالب بخشنامه دستمزد 99 بود.

افزایش دستمزد کارگران باید روی پایه حقوق اِعمال شود

در مورد دستمزد کارگران، هرچه می‌خواهد افزوده شود باید روی پایه حقوق باشد نه مزایا: اگر نمایندگان کارگران ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کف دستمزد را به گونه‌ای بپذیرند که ۲۰ درصد روی پایه حقوق بیاید اما باقی روی حق سنوات و بن اضافه شود، در وهله اول خوب به نظر می‌رسد، اما اگر دقیق به موضوع نگاه کنیم، می‌تواند موجد مشکلاتی باشد؛ حتی اگر بندی در ابلاغیه مزدی بیاید که کارفرما مکلف است فارغ از متاهل یا مجرد بودن کارگر و بدون توجه به سابقه بیمه، مزایا را جوری بپردازد که کارگر، کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نگیرد، بازهم برای بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری‌بگیران بهزیستی و کمیته امداد به مشکل می‌خوریم، چراکه مستمری این گروه‌ها، فقط براساس افزایش پایه حقوق افزایش می‌یابد؛ این گروه‌ها، مزایای مزدی مثل حق سنوات و بن خواربار ندارند که شامل افزایش مزایا شوند.   

اما این مدل افزایش، مشکلات دیگری هم دارد؛ توفیقی اضافه می‌کند: مشکل بعدی این است که در کارگاه‌های کوچک مثل فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، فقط حداقل حقوق وزارت کار را مبنا قرار می‌دهند و معمولاً مزایا را نمی‌پردازند. علاوه بر این، سال آینده که شاید نمایندگان کارگری دیگری در جلسه مزدی حضور داشته باشند، دولتی‌ها و کارفرمایان فقط پایه حقوق را افزایش می‌دهند و مزایا چون جزو پایه نیستند، ثابت می‌مانند، به عبارتی این مدل که بخش اعظم افزایش دریافتی بر دوش مزایا سوار باشد، استمرار اجرایی ندارد و معادلات را برهم می‌زند.

مدل اجرایی برای کارمندان، برای کارگران قابل اجرا نیست و لذا سهم اعظم افزایش باید روی پایه حقوق باشد.

مقررات مرتبط:

- بخشنامه دستمزد 99

- افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی سال 98