اقتصادی

پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

پیش بینی بورس در 10 مرداد 1400

پیش بینی بورس در 10 مرداد 1400

نرخ بهره به ۱۸ درصد کاهش یافته که خبر بسیار خوبی است و تمامی این عوامل سبب می‌شود که پیش بینی کنیم بازار روز یکشنبه شاهد رشد بین ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، «ایمان کرمی» تحلیل‌گر بازار سرمایه، بورس فردا_ یکشنبه ۱۰ مردادماه_ را اینگونه پیش‌بینی می‌کند: روند شاخص کل در تصویر زیر قابل مشاهده است:

پیش بینی بورس فردا

پیش‌بینی بورس فردا ۱۰ مردادماه ۱۴۰۰+ اخبار لحظه‌ای

شاخص کل روز جاری را با یک کندل بسیار قوی طی کرد، این رشد هم ناشی از عبور مقاومت است و هم ناشی از افزایش قیمت دلار بازار آزاد (در محدوده ۲۶ هزار تومان)، پیش بینی می‌شود تا ۱ میلیون ۴۵۰ هزار واحد مقاومت جدی پیش روی شاخص نباشد.

با کاهش دمای هوا کمی از مصرف برق کشور کاسته شده است این موضوع کمک کرده است که برخی از کارخانجات تولیدی مجدد به مدار تولید باز گردند مانند کارخانجات سیمانی و فولادی، البته فولادی‌ها با تمام ظرفیت در مدار نیستند.

نرخ بهره به ۱۸ درصد کاهش یافته که خبر بسیار خوبی است و تمامی این عوامل سبب می‌شود که پیش بینی کنیم بازار روز یکشنبه شاهد رشد بین ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد خواهد بود.

پیش بینی می‌شود که اغلب گروه‌های بازار روند مثبتی داشته باشند.

نظر سنجی بورس در هفته دوم مرداد 1400

کورش آسایش کارشناس برنامه سرمایه گفت: ابهامات زیادی در مقابل سرمایه گذاران قرار دارد که با اعلام اعضای کابینه، مشخص شدن سیاست اقتصادی و به خصوص نگاه دولت جدید به بازار سرمایه در گام های ابتدایی می تواند کارساز بازار سرمایه باشد. احتمالا هفته آینده بیشتر بازار نظاره گر خواهند بود تا خریدار و فروشنده.

فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به مشخص نبودن وزرای اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی، عدم تغییر محسوس و قابل توجه مولفه های اثر گذار اقتصادی، کارکرد نه چندان مناسب برخی از صنایع و شرکت ها در تیر ماه نسبت به ۳ ماه ابتدای سال به دلیل قطعی برق و سایر دلایل، به نظر می رسد تا معرفی کابینه و متولیان اقتصاد کشور کماکان بورس در مدار ساکن قرار خواهد داشت.

آراد پورکار  کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه ارزنده است اما جریان نقدینگی و الگویی که RSI شاخص کل در حال تشکیل دادن است، نشان دهنده‌ این است که شاخص کل خود را برای اصلاح آماده می کند. این موضوع دقیقا با معاملات روزهای شنبه و یکشنبه تایید می شود. زیرا بازار در حمایت خود است و اگر نقدینگی جذب شود، می تواند از این حمایت برگردد. پس اگر فرض کنیم که با این مباحث شاخص، با منفی کار خود را آغاز کند، زیر حمایت باز خواهد شد و اگر تا آخر بازار نقدینگی جذب نشود، حمایت از دست خواهد رفت. اما از آنجایی که گزارشات شرکت ها عالی بودند این اصلاح خیلی قوی نخواهد بود.

 کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه شاخص بورس و سهام های بزرگ بازار در مقاومت تکنیکالی خود قرار دارند، فصل مجامع و بسته بودن نماد که منجر به بلوکه شدن نقدینگی در بازار می شود، همچنین با توجه به بازگشت قیمت های جهانی به سمت بالا و افزایش ارز و بازگشایی نمادها بعد از مجامع احتمالا شاهد افزایش حجم معاملات در این هفته باشیم. در دو روز ابتدای هفته، بازار با اصلاح مختصری همراه است و در ادامه، بازار با افزایش تقاضا و قیمت همراه خواهد بود.

 کارشناس بازار سرمایه گفت: رویه دولت بعدی بر مبنای اقتصاد دستوری است. از این رو بازار به خوبی می داند که با رکود تورمی رو به رو خواهد بود. پس بازار دست به عصا و بدون تغییر حرکت می کند.

 کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلایلی از جمله تغییر دولت در هفته آتی و به تبع آن انتظار تغییرات مدیریتی گسترده در شرکت ها و هلدینگ ها، همچنین بازگشایی نمادهای بزرگ پس از مجامع، انتظار روند قوی صعودی طی هفته آتی دور از ذهن است.

 کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه شرایط حاکم بر صنایع و کشور تغییرات چندانی نسبت به هفته قبل نکرده است. به جز افزایش نرخ دلار و کاهش چشم انداز به توافق برجام به نظر می رسد بازار با رشد اندک به روند خود همچون هفته های قبل ادامه دهد.

وحید کشمیری پور کارشناس بازار سرمایه گفت:با توجه به رشد قیمت دلار که روند سریع تری را به خود گرفته است، رشد قیمت های جهانی و گزارش های سه ماهه خوب شرکت ها، شکست مقاومت ۱ میلیون و ۳۱۰ هزار واحدی انتظار رشد بیش از ٥ درصد شاخص کل را در هفته آتی را دارم.

مهدی میرزایی کارشناس بازار سرمایه گفت:باتوجه به اینکه اخبار خوبی از مذاکرات برجام مخابره نشد، تقریبا پالس مثبتی به بازار ارز و دارایی‌ها ارسال نشد و تا چندین ماه فضای نااطمینانی را در این زمینه از بین برد. لذا رشد بازار سرمایه امر محتملی است. با این‌حال، تصمیمی برای رشد زیاد در بورس توسط سیاستگذاران مشاهده نمی شود.

با توجه به نتیجه نظرسنجی و انتخاب ۵۰ درصدی (مثبت. رشد کمتر از ۵ درصد شاخص کل) به نظر می رسد که روند آتی بازار سرمایه مثبت باشد و شاهد نوسانات زیادی در شاخص کل بورس نباشیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments