گزارش بورس امروز ۹ مرداد ۱۴۰۰ | رشد ۳۴ هزار واحدی شاخص کل

نمای پایانی بورس ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) / شاخص کل با رشد ۳۴ هزار واحدی همراه شد

نمای پایانی بورس ( ۹مرداد۱۴۰۰) / شاخص کل با رشد ۳۴هزار واحدی همراه شد

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۲.۶۶درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز ۰.۶۸درصد صعود کرد.

اقتصادآنلاین؛ در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از رشد ۳۴هزار و ۹۶۲واحدی شاخص کل (۲.۶۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۳۵هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش بیش از یک درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۸۱نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۳۱نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

 

حقوقی‌ها امروز بیش از ۳۱۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «سپید»، «فولاد»، «شستا»، «فملی»، «ولکار»، «خودرو» و «شپنا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «لطیف»، «فگستر»، «گدنا»، «ذوب»، «وهامون»، «چخزر» و «فتوسا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۶هزار و ۳۲۰میلیارد تومان رسید.

TSR Watermark - 101

خلاصه معاملات بورس امروز شنبه ۹ مرداد

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با رشد ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۴۶۷ واحد رسید.
خلاصه معاملات بورس امروز شنبه ۹ مرداد

رشد ۳۴ هزار واحدی بیشترین میزان رشد شاخص کل در ۸۴ روز کاری گذشته از ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ به این سو است.

شاخص هم وزن نیز با رشد ۴ هزار و ۱۷۸ واحدی در سطح ۴۰۰ هزار و ۹۲۵ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۳۹۸ واحد بالا آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۷۹۴ واحد قرار گرفت.

سهم‌های پیش‌ران بازار

در معاملات اولین روز هفته نمادهای «میدکو»، «فملی» و «فارس» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. فولاد، کگل، کچاد و تاپیکو دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین سه نماد «پاکشو»، «خودرو» و «وسکرشا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و فولاد و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، فگستر و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۸ هزار و ۲۰۳ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه ۱۳ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد ۱۹ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۶ هزار و ۶۹۱ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته ۵۱ درصد رشد کرد و در رقم ۷۶۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۷ درصد کاهش یافت و ۴۸۱ میلیارد تومان شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments