لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور

خبر مورخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ احتمالا تا ۱۵ آذر سال جاری به مجلس ارائه می‌شود.

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه هفتم توسعه نیمه دوم سال به مجلس تحویل داده می‌شوند.

به نقل از ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تلاش می‌کنیم تا ۱۵ آذر لایجه بودجه سال ۱۴۰۲ را به مجلس ارسال کنیم.

مسعود میرکاظمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار کرد: علی‌الحساب پول معلمان را تا شهریور پرداخت کردیم و یک میلیون تومان را هم میریزیم تا اینکه تا احکام آنها توسط آموزش‌وپرورش صادر شود.

وی درباره پرداختی به بازنشستگان در شهریور گفت: بخشی از تخصیص بازنشستگان صادر شده است و خزانه منابع را تأمین کند بعضی پرداخت‌ها انجام می‌شود.

میرکاظمی درباره آخرین شرایط تهیه برنامه هفتم توسعه ، اظهار کرد: چهارچوب آن تهیه شده است. تلاش می‌کنیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را براساس سیاست‌های ابلاغی تهیه کنیم و ۱۵ آذر به مجلس برسانیم. هم‌زمان تهیه برنامه هفتم را هم در دستور کار داریم که البته اتفاق خوبی نیست که برنامه هفتم و بودجه هم‌زمان شده است. ابتدا بودجه را به مجلس می‌فرستیم و سپس برنامه هفتم را به مجلس ارسال می‌کنیم. چون تهیه برنامه توسعه زمان‌بر است.

وی با تکذیب این ادعا که هیچ پرداختی به پیمانکاران امسال انجام نشده است، تصریح کرد: این‌گونه نیست. پرداختی داشته‌ایم، اما پرداخت‌های عمده در نیمه دوم سال است چون درآمدها در نیمه دوم بیشتر محقق می‌شود. بالغ بر ۳۵ همت تاکنون پرداخت شده است. پس از تامین منابع، سایر پرداختی‌ها هم انجام می‌شود.

خبر مورخ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

طرح تغییر نحوه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در راه صحن/ جداول و احکام بودجه جداگانه بررسی شوند

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه طرحی به هیات رئیسه برای تغییر نحوه بررسی لایحه بودجه خبر داد. ممکن است تصویب این طرح به بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور برسد.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس در خصوص «تغییر نحوه بررسی لایحه بودجه»، گفت: بنده طرحی در خصوص اصلاح نحوه بررسی لایحه بودجه را تدوین و به کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس ارسال کردم که بر اساس آن در زمان بررسی این لایحه تنها اعداد و ارقام مورد بررسی قرار گیرند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت بر اساس طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس مکلف می‌شود، لایحه بودجه را بر اساس قوانین تصویب شده تنظیم و به مجلس تقدیم کند و لایحه دولت تنها اعداد وارقام مربوط به درآمها و هزینه‌ها بوده و هیچ حکمی داخل آن نباشد. در حال حاضر هیات رئیسه مجلس طرح مذکور را به کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس ارجاع داد و این کمیسیون با برگزاری جلسات متعدد ابعاد موضوع را مورد بررسی قرار داد. همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس نیز جلسه ای با حضور مسئولان دولتی و دیوان محاسبات و کارشناسان مرکز و بنده برگزار و طرح را مورد بررسی قرار دادند.

وی افزود: بر اساس طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس، دولت احکام مورد نیاز در بودجه سالانه را در آذرماه و لایحه ارقام و جداول را در بهمن ماه به مجلس ارسال کرده و این دو مرحله به صورت جدا گانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. با تصویب این طرح جداول نیز در صحن علنی مورد بررسی نمایندگان قرار خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر طرح مذکور در کمیسیون آیین نامه داخلی مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسیده و در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است. در همین راستا نیز ۶۴ امضا جمع آوری شده تا طبق ماده ۵۰ آیین نامه داخلی مجلس خارج از نوبت در دستور کار صحن قرار بگیرد. امیدواریم با با تصویب طرح مذکور، لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور با شیوه جدید مورد بررسی قرار بگیرد.

اطلاع از تازه‌های قوانین و مقررات

3 دیدگاه

  1. باسلام.
    انشاءالله در تدوین برنامه بودجه ۱۴۰۲ درآمدها،هزینه های واقعی دیده شود.
    برای کارکنان بانکها که در روزهای پنجشنبه به ارائه خدمات بانکداری می پردازند.و بیشتر از سایر دستگاه‌های اجرایی در طول هفته کار می‌کنند.سختی کار دیده شود.انتظار می‌رود.امسال که تدوین برنامه هفتم،بودجه سالیانه توأم شده است.سختی کار وخروج از نظام خدمات پرداخت اجرایی گردد.

  2. حتما افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری باید بالای ۵۰درصد باشد چون حقوق شاغلین وتامین اجتماعی زیاد شده فقط ما ماندیم

  3. لطفا در لایحه بودجه سال 1402 طبق وعده و وعیدهای داده شده نمایندگان محترم بابت جبران کسری حقوق کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اقدام نمائید.ممنونیم آقایان نماینده ها و ریاست محترم کمسیون برنامه و بودجه مجلس و روسای سازمان برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور.ما منتظر اقدام عملی بزرگواران هستیم به امید ان روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.