1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.35 امتیاز(10 رای)

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از تعیین مهلت ثبت نام و دریافت درخواست متقاضیان ورود به طرح معلم تمام وقت تا شهریور ماه خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون، علی الهیار ترکمن، با اشاره به ابلاغ بخشنامه اضافه تدریس معلمان ( معلم تمام وقت) در بهمن ماه سال گذشته، اظهار کرد: فرصتی معین شده بود تا حدفاصل ماه‌های بهمن و اسفند سال 97، معلمان متقاضی بتوانند درخواست خود را ثبت و از این مزیت بهره مند شوند.

وی افزود: در مدت اعلام شده 45 هزار نفر درخواست خود را ثبت کرده بودند که مشمول 17.5 درصد افزایش فوق العاده ویژه شدند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه چون سال تحصیلی تمام می‌شد و باید ساماندهی را بر اساس سال تحصیلی جدید انجام میدادیم، تصمیم گرفتیم تا اجرا و دریافت درخواست‌های جدید را تا شهریور ماه به تعویق بیاندازیم گفت: بر اساس مفاد قرارداد معلم تمام وقت، از شهریورماه تمام کسانی که متقاضی هستند می توانند درخواست خود را ثبت کرده و ما معادل فوق العاده ویژه را در احکامشان اعمال می‌کنیم.

گفتنی است، شورای حقوق و دستمزد در جلسه ۲۷ شهریور ۹۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش شش ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با پرداخت ۱۷.۵ درصد فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه سال ۹۳ هیئت وزیران موافقت کرد.

بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

همچنین دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق‌الزحمه، به جای دریافت وجوه حق‌التدریس از فوق‌العاده ویژه مورد اشاره استفاده کنند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آنها برقرار می‌شود.

همچنین در این بخشنامه به اختیاری بودن موضوع اشاره شده و در آن آمده است که به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق‌العاده مذکور استفاده نمی‌کنند، جبران حق‌الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می‌پذیرد.

فوق‌العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت‌های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

علاوه بر این دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذکور نیز باید حداقل پنج سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره‌های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

اما دبیران و هنرآموزانی که بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور با داشتن ۲۰ سال سابقه تدریس با مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن ۵۰ سالگی، مشمول چهار ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده یا می‌شوند، چنانچه به میزان ۳۰ ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند، برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق‌العاده ویژه بلامانع است.

آن طور که در این بخشنامه آمده است جبران تدریس بیش از شش ساعت یا کمتر از آن در هفته کماکان به صورت حق‌التدریس قابل پرداخت خواهد بود و این شیوه نامه از تاریخ اول مهر ۹۷ قابل اجراست.

 

مقررات مرتبط:

- بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره 223555 مورخ 3/11/1397 وزارت آموزش و پرورش)

Share

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • درودبه جای طرح استثماری معلم تمام وقت چندجوون تحصیل کرده روبه کاردعوت کنید...
  یقیناهیچ خیری دراین برامعلماوجودنداره امیدوارم همکاراگول نخورند...

  جمعه, Jul 12 2019 5:47:33pm
  پاسخ
 • ظاهراً بیست ساعتی ها باید ۱۰ ساعت بگیرند ،از این ده ساعت چهارتا اضافه کار محسوب می شود.

  دوشنبه, Jul 8 2019 9:13:50pm
  پاسخ
 • سلام
  فوق لیسانسی که تو نوشته هاش چند ده تا غلط املایی پیدا میشه و سوادِآموزش نداره، حق ورود به کلاس درس رو هم نداره!
  طرف فوق لیسانس زبان هست.به جای درس تبلیغ آموزشگاش رو میکنه!
  حقوق باید حلال باشه؛اکثرفوق لیسانس وبالاتر های ما سوادِآموزش ندارند!

  دوشنبه, Jul 8 2019 11:38:21am
  پاسخ
 • عزیزم شما خیلی خوش اشتهایی خودت بازنشست بشی بچه ت بیاد جات اونوقت چرا؟این همه جوان باسواد و خوبم برن به درک اره متاسفم واقعا انسان هایی که فقط خودشون و اهل بیتشون رو میبینن مروج فرهنگم هستن فرهنگیییییی?

  یکشنبه, Jul 7 2019 7:07:16am
  پاسخ
 • سلام
  لطفا به جای اضافه کار به کسانی که شاغل هستند کسانی که دارای مدارک و سابقه تدریس هستند رو استخدام کنید تا این همه بیکاری نداشته باشیم و جوانا سرو سامان بگیرن من یکی خودم حاضرم بازنشست بشم یا دخترم یا پسرم جایگزین شوند اضافه کارم نمی خوام

  شنبه, Jul 6 2019 3:48:59am
  پاسخ
 • با سلام، آموزگار مقطع ابتدایی هستم و شدیدا خواهان استفاده از طرح معلم تمام وقت هستم، چکار باید کنیم؟

  جمعه, Jul 5 2019 5:41:28pm
  پاسخ
 • سلام دوست عزیز کاملا با شما موافقم بیخود کردن این همه فوق لیسانس بیکار داریم از اونا استفاده کنن اگه راست میگن .

  جمعه, Jul 5 2019 11:29:21am
  پاسخ