1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.92 امتیاز(6 رای)

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید در زمینه افزایش حقوق‌ها مبنا قانون مصوب مجلس است و تفسیر در این زمینه پذیرفته نمی‌شود.

http://shenasname.ir/images/M_images/150217724031966200.jpg

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مغایرت بخشنامه‌های دولتی در خصوص افزایش حقوق‌ها با مصوبه مجلس، گفت: قرار است کمیسیون برنامه و بودجه از آخرین وضعیت افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان گزارش تهیه کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: هر گونه مغایرت اقدام دولت با قانونی که در بودجه آماده از نظر مجلس خلاف بوده و قابل پیگیری است، از این رو خواسته‌ایم دیوان محاسبات به این موضوع ورود پیدا کند و گزارش نظارتی ارائه دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: دولت مکلف است در خصوص حقوق‌ها مُر قانون که در مصوبه صحن علنی مجلس است را اجرا کند، در این زمینه از دولت تفسیر قانون هم نمی پذیریم.

وی با طرح این سوال که آیا دولت قانون افزایش حقوق‌ها را اجرا کرده است یا نه، گفت: باید صدور احکام کارمندان در اردیبهشت انجام شود و براساس آن ارزیابی کنیم که کار انجام شده یا نه، دیوان محاسبات هم گزارشی تهیه می‌کند.

پورابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مبنای نمایندگان در زمینه افزایش حقوق‌ها، مصوبه صحن علنی است، تاکید کرد: اگر مغایرت وجود داشته باشد، دولت باید اصلاح کند و اگر مغایرتی احصاء نشود باید گفت که دولت مر قانون اجرایی کرده است.

این نماینده مجلس در این باره که دلیل مقاومت دولت در برابر اجرای قانون بودجه سنواتی اشاره کرد و اظهار داشت: این مقاومت مفهوم، دلیل و توضیحی ندارد، آقای نوبخت بارها اعلام کرده که مر قانون اجرا می‌شود اما اگر در عمل این اتفاق نیافتد مجلس ورد پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی گفت: نمایندگان دنبال اجرای مصوبه مجلس هستند و دراین زمینه قانون مبنا است، اگر ما قانون تصویب کنیم و دولت اجرا نکند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، این رویه به صلاح کشور نیست.

Share

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • 1- سایت شناسنامه عدالت را در پخش نظرات حالا به هر دلیل رعایت نمی کند و سانسور می نماید من جزو اولین کسانی بودم که زمان شاغل بودنم قبل از 1394 از سایت وزین مزبور استفاده می کردم.
  2- حرف برادرمان علیرضا در مورد وزارت نیرو و توانیر در خصوص احکام و کسور کاملا" بجاست. اما در مورد مدرک تحصیلی رزمندگان مقصر اصلی واحدهای منابع انسانی توانیر و وزارت نیرو هستند که نظارتی نصف و نیمه دارند و شرکتهای تابعه دولتی عملکردهای متفاوتی نشان می دهند.

  چهارشنبه, May 15 2019 10:31:50am
  پاسخ
 • ایا همسانسازی حقوق برای بازنشسته ی قبل ازسال۸۶ حدود هفتاد هزار تومان است .همسان سازی برای بازنشسته کشوری با حقوق دومیلیو وچهارصد هزارت وگروه ۱۵ چقدر است .مجلس باید بر کار دولت نظارت کند ../.

  سه شنبه, May 14 2019 12:26:08pm
  پاسخ
 • قانون افزایش حقوق مجلس برای من بازنشسته ی۸۵ اجرا نشده وحدود ۱۸۰ هزار تومان ضرر کرده ام چرا مجلس برکار نوبخت نظارت ندارد ؟!

  سه شنبه, May 14 2019 12:09:25pm
  پاسخ
 • پارسال هم از این حرف ها زیاد گفته شد ولی نوبخت کار خودش را انجام داد .

  سه شنبه, May 14 2019 8:09:20am
  پاسخ
 • من 17 سال سابقه کار آتش‌نشانی با حکم کارگزینی کارمند مستخدم موقت هستم بصورت شیفتی کار میکنم زیر 3 میلیون حقوق میگیرم خدا را خوش نمیاد به فکر مردم باشید

  سه شنبه, May 14 2019 7:39:19am
  پاسخ
 • با سلام ضمن سپاس از زحمات سردبير محترم سايت وزين شناسنامه قانون به اطلاع مي رسانم كه متاسفانه تاكنون نه استفساريه اعطاي يك مدرك تحصيلي به رزمندگان اسلام و نه افزايش حقوق در شركتهاي تابعه وزارت نيرو و شركت توانير اجرا نشده است و كاركنان كما في السابق همان حقوق سال 97 را دريافت مي كند متاسفانه اين روال غلط سالها است كه تكرار مي گردد و اكثرا تا تيرماه احكام افزايش حقوق طول مي كشد حال اگر حتي مسئولين محترم اين وزارتخانه از تلويزيون بشنوند كه بايد چيزي را از كارمندان خود كسر نمايند در كمتر از چند روز نامه نگاريهاي آن صورت گرفته و در همان ماه انتشار مطلب مزاياي مطرح شده از حقوق پرسنل كسر مي گردد.

  سه شنبه, May 14 2019 5:54:14am
  پاسخ