1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.38 امتیاز(13 رای)

خبر مورخ 21 فروردین 1398

افزایش حقوق طبق مصوبه اخیر مجلس از فروردین ماه اعمال می شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که افزایش حقوق کارمندان در فروردین و اردیبهشت ماه با فرمول 20 درصدی اعمال کند،گفت: خیر؛ افزایش حقوق کارمندان دولت طبق مصوبه مجلس و‌ آن چیزی که تصویب شده است از فروردین ماه اعمال خواهد شد.

خبر مورخ 20 فروردین 1398

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت اظهار کرد: به علت اختلاف نظر مجلس و دولت در افزایش حقوق ۲۰ درصدی و یا ۴۰۰ هزارتومانی کارکنان، این مصوبه با کُندی در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش حقوق کارکنان بر اساس قانون مصوب و با استاندارد اقتصادی برای جلوگیری از فشار به اقشار کم درآمد اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر تصمیم دولت بر آن شد که کارکنان دولت حقوق فروردین و یا اردیبهشت خود را با افزایش ۲۰ درصدی و میانگین متوسط دریافت کنند.

نوبخت در پایان به بیان دیدگاه خود درخصوص مغایرت قانون با افزایش ۴۰۰ هزار تومان یا ۲۰ درصدی حقوق گفت: سازمان برنامه و بودجه بر اساس ادله اقتصادی میزان منابع موجود را برای نمایندگان مجلس شفاف سازی کرد، اما بعد از تصویب طرح دیگر مخالفتی با آن نکرد، زیرا در این شرایط اقتصادی که باید با تورم مقابله کنیم، مسئولان حق ندارند به مجادلات سیاسی و شخصی برای تصویب یا عدم تصویب یک طرح بپردازند، بلکه باید به سمت چاره سازی و تحقق این طرح‌ها حرکت کنند.

ابهام در اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان دولت سازمان برنامه را سردرگم کرده است

در ابتدای سال، سازمان برنامه و بودجه ۳۲ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق پنج میلیون نفر در نظر گرفت. که  منابع دولت و تعداد افراد مشمول، مورد توافق دولت و مجلس نیست.

حاجی‌بابایی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کردن مبلغ ثابت و یکسانی به همه حقوق‌ها را در جلسه بررسی افزایش حقوق‌های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده بود به عقیده حاجی‌بابایی این روش، اقشار آسیب‌پذیر را تحت پوشش قرار می‌دهد و روش عادلانه‌تری است. این پیشنهاد به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه رأی نیاورد و در نهایت آنچه در مجلس تصویب شد، اضافه شدن مبلغ ثابت و یکسان ۴۰۰ هزار تومانی و افزایش ۱۰ درصدی همه حقوق‌هاست.

بنابر اظهار نظر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور این نهاد همچنان در تعیین تکلیف برای افزایش حقوق کارکنان سردرگم مانده و به نظر می‌رسد برای افزایش حقوق کارکنان به دنبال راه حل استاندارد و مطابق با منابع واقعی دولت است تا بتواند رضایت عمومی و همچنین رضایت مجلس را جلب کند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • هيچكس

  چرا يك هيات علمي كه در يك سازمان پژوهشي مثل بقيه كارمندا داره كار مي كنه بايد از 60 روز مرخصي برخودار باشه و در پايان خدمت هم پاداش ميلياردي بگيره ولي به ذخيره مرخصي كارمندان غير هيات علمي گيره بدند ( شما حساب كنيد يك هيات علمي در سال 60 روز مرخصي داره + 104 روز هم تعطيلي پنچ شنبه و جمعه داره + حدود 20روز هم ساير تعطيلات = 184روز يعني درست نصف سال رو تعطيله ولي حقوقش حداقل2.5 برابر يك كارمند هم سابقه و هم مدرك خودشه ) اقاي نوبخت آقاي انصاري آقاي غلامي وزارت علم بد نيست مصوبات هيات هاي امناي سازمان هاي مشمول مقررات وزارت علوم را كنترل و بازبيني كنيد سري به عملكرد دستگاههاي پژوهشي مشمول ماده بزنيد تا بدونيد چه خبره.

  سه شنبه, Apr 23 2019 2:27:01am
 • دوست

  بابا اصلاح کن متنو تیتر خبر و متن همخونی نداره

  پنج شنبه, Apr 11 2019 6:21:31pm
 • با با علی

  برای یازنشستگان که اعمال مصوبه مجلس به راحتی امکان پذیر است وبرای شاغلین نیز به وسیله بهره گیری از توانمندی های کارشناسان خبره این حوزه همانند کارشناس کارگزینی هواشناسی که فایل اکسل حقوق ومزایا را قبلا طراحی کرده بود ویا کارشناس محترم دیگری که پارسال جدول افزایش حقوق رده های مختلف را طراحی و در همین سایت شناسنامه قانون به نمایش گذاشت،به راحتی تهیه واعمال کرد

  پنج شنبه, Apr 11 2019 1:51:44pm
 • خسرو وفایی کیا

  هر کاری میخواهید بکنید ولی باید باید باید در نظر داشته باشید که اون 400 هزار تومان در فرمول و میانگین گیری 2 سال آخر کارکنانی که میخواهند در سال 98 بازنشسته شوند لحاظ گردد. سال 97 این رقم تعدیل آورده نشد و به کارکنانی که در سال 97 بازنشسته شدند ظلم شد یعنی در هنگام معدل گیری تعیین حقوق بازنشستگی صرفا ضریب مد نظر قرار گرفت

  چهارشنبه, Apr 10 2019 8:27:40pm
 • صادق

  با سلام
  هر اهل فنی می داند که تبدیل 400 هزار تومان به ضریب مطابق فصل دهم قانون خدمات کشوری ناممکن است. بدلیل اینکه در قانون خدمات کشوری امتیاز آیتمها برای هر یک از کارمندان متفاوت است و محاسبه ضریبی که بطور یکسان برای همه معادل 400 هزار تومان بشود ناممکن خواهد بود.
  با استناد به تبصره ذیل ماده 64 قانون خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی می بایست هر سال در قانون بودجه ضریب ریالی را به تصویب برساند.

  چهارشنبه, Apr 10 2019 7:53:50am
 • مهدوی

  تصویب شورای نگهبان ۴۰۰هزارتومان و ۱۰ درصد چه میشه؟

  سه شنبه, Apr 9 2019 4:59:56pm
 • علی

  سلام. نمیشه یک استفساریه با طرح دو فوریت به مجلس بفرستن و زودتر تکلیف واضح آن مشخص بشه؟ چرا این دست و اون دست میکنن. لطفا به فکر قشر کارمند آسیب پذیر جامعه در تورم ها باشید.

  سه شنبه, Apr 9 2019 4:59:07pm
 • بازنشسته فرهنگی

  با سلام وتبریک سال نو ،راستش این قصه افزایش حقوق ها برای ما بازنشستگان و شاغلین قصه جالبی شده ازیک طرف جناب حاج بابایی می گوید ما با دولت مشکلات نحوه اجرای این افزایش 400تومان و10 درصد راحل کردیم و حتی در همین سایت چند روز پیش توضیحات کامل ایشان را خواندم اماحالا جناب نوبخت عزیز مطلب دیگری بیان کردند ،سوال اینجاست آیا چگونگی شرایط پرداخت اضافه حقوق امسال همان است که جناب حاج بابایی دراین سایت ما خواندیم ویا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  سه شنبه, Apr 9 2019 3:29:35pm