1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.95 امتیاز(10 رای)

حمیدرضا حاجی بابایی در نامه‌ای به رئیس جمهور تاکید کرد که بخشنامه شورای توسعه مدیریت و نیروی انسانی برای اعمال محدودیت مدرک تحصیلی کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه فرهنگیان غیرقانونی و مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور تاکید کرد که بخشنامه شورای توسعه مدیریت و نیروی انسانی برای اعمال محدودیت مدرک تحصیلی کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه فرهنگیان غیرقانونی و مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراماً نظر به اینکه اختیارات شورای توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی در ماده ۶۱۶ قانون مدیریت خدمات کشوری ذیل بند (ب) بیان و احصا گردیده است و در کلیه بندهای مذکور مقید به مفاد این قانون و چارچوب آن و عبارات دیگر همگون با عبارت‌های مذکور گردیده و در هیچ یک از مقررات قانون مدیریت خدمات کشوری «در مواردی که قانون استخدام کشوری لغو نشده و دیگر قوانین لازم الاتباع استخدامی» مدارک برای طی مدارج شغلی به مدارک تحصیلی خاص منوط نگردیده است. لذا بخشنامه شماره ۱۷۰۰۶۱ مورخ ۱۳۹۴.۱۲.۲۴ شورای توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی متضمن مصوبه مورخ ۱۳۸۳.۱۰.۸ آن شورا که در مقام ایجاد محدودیت مقطع تحصیلی مستخدمین برآمده نوعی قانون‌گذاری است و وضع ضابطه و مقرر بوده که در شأن قوه مقننه و خارج از حدود اختیارات مرجع وضع مذکور و مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی می‌باشد از این حیث درخواست دارد ترجیحاً اقدام به لغو نماید. بدیهی است در غیر این صورت اقدام لازم جهت ابطال آن از طریق دیوان عدالت اداری صورت خواهد گرفت.

قبلاً از دستور مساعد جنابعالی که موجب رضایتمندی کارکنان خدوم نظام به ویژه فرهنگیان خواهد گردید کمال تشکر و امتنان را دارد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی- رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی

توضیحات شناسنامه قانون:

قبلاً دیوان عدالت اداری در این موضوع وارد شده است و طی استدلال‌های مفصلی شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی را صالح در صدور مصوبه‌ای برای اِعمال محدودیت در پذیرش مدارک تحصیلی کارکنان دولت دانسته است.

 دادنامه شماره 369 الی 372 مورخ 27/4/1396

 همچنین ر.ک. رد شکایت در خصوص اصلاح بخشنامه شماره 170061- 24/12/1393 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر تغییر تاریخ اجرای بخشنامه به زمان تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری.

 دادنامه شماره 1215 مورخ 24/11/1396

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • باسلام و تشکر ازجناب آقای حاجی بابایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
  لازم میدانم به اطلاع برسانم کارمندان و معلمان سال های پیش هم
  می توانستند به دانشگاه بروند لیکن با توجه به مشکلات از جمله هزینه ، مسائل اداری و مشکلات زندگی نرفتند و الان هم که مدرک گرفتند با هزینه شخصی و خارج از ساعت اداری و اغلب در روزهای پنجشنبه و جمعه بوده و معلمان این آموزش طی شده را برای ارتقاء فرزندان این مرز و بوم و کارمندان برای پیشبرد سازمانها بکار می برند بدون آنکه دستگاهها هزینه کنند . و اکثر کارمندان و معلمان حتی مسئولین کشور در طی دوران خدمت مدرک تحصیلی خود را ارتقاء دادند و این بخشنامه شماره 170061 مورخ 24/12/1393 بزرگترین ظلم را به کارمندان و معلمان نموده است و ایکاش در بخشنامه از این به بعد را قید می نمود نه اینکه از بدو استخدام و تعدادی از همکاران عزیز به دیوان شکایت نمودند و به علت نداشتن یک وکیل خوب نتوانستند به خوبی از خود دفاع کنند( جا دارد از آن دوستان که زحمت بسیار کشیدند تشکر کنم ) و در نهایت رای به نفع سازمان مدیریت و برنامه ریزی صادر شد لذا از کلیه دوستان تقاضا می شود با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که ایام عید در حوزه انتخابیه خود حضور دارند پیگیر طرح " الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری در تاریخ "1397/07/29 به تصویب مجلس رسیده باشند . این طرح فوق زودتر به نتیجه می رسد . با تشکر

  شنبه, Mar 16 2019 10:41:50am
  پاسخ
 • با سلام ضمن تشکر و قدردانی از نماینده محترم دکتر بابایی . لازم می دانم عنوان نمایم افرادی که نظر منفی بر اعمال مدرک تحصیلی دارند با چه هدفی و یا با چه گرایش سیاسی می خواهند ضربه سیاسی خود را به نمایندگان مردم بزنند ؟! آنان یا جاهل هستند یا ظالم . آیا این نیست که به قشر زحمت کش کارکنان دولت و فرهنگیان عزیز ضربه خواهند زد . ان شا الله اعمال مدرک تحصیلی در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد .

  جمعه, Mar 15 2019 3:54:16pm
  پاسخ
 • با سلام این آقا حاجی بابایی مدرک دکتری از کجا گرفته . اگه تمام کارکنان اداره که با دیپلم و بدون آزمون وارد اداره شدند مدرک فوق لیسانس بیسوادی با پول بگیرند خوبه؟

  جمعه, Mar 15 2019 10:57:50am
  پاسخ
 • با سلام خدمت نماینده محترم آقای حاجی بابایی
  امیدوارم که با پیگیری نامه ارایه شده، نتیجه مثبتی در راستای تعدیل مدرک کارکنان خدوم دولت که با تلاش و کوشش و سختی درس خوانده و دانش خود را در راه پیشبرد اهداف سازمانهای متبوع ارتقاء داده و میدهند، بدست آید.

  چهارشنبه, Mar 13 2019 8:39:45pm
  پاسخ
 • آقای به اصطلاح دکتر که اینقدر راحت مردمو قضاوت میکنی و انشاالله که خودت تو دانشگاه آزاد دکتر نشدی، میتونی خودتو یه لحظه جای کسی قرار بدی که طبق قانون 6سال پیش شروع به تحصیل کرده و 2سال پیش مدرکشو گرفته و بعد از 2سال پاسکاری بهش میگن مدرکت قابل قبول نیست چون 15سال پیش یکبار مدرک تعدیل کردی. شما میخوایی با بیقانونی مملکتو از به قول خودت قهقرا نجات بدی بنظر شما اگه این فرد 6سال پیش و موقع شروع بتحصیل میدونست قانون میخولاد عوض شه میرفت اینقدر وقت زن و بچشو بذاره برا تحصیل. یا اگه موقع استخدام بش میگفتن نمیتونی بعدا مدرک تعدیل کنی حتما میموند با مدرک بالاتر استخدام میشد. بعد کجای این قانون گفته مدرک دانشگاه سراسرس تعدیل میشه! شمای مثلا روشنفکر مثل اینکه فراموش کردی تو مملکتی داری زندگی میکنی که صحت مدرک حتی رییس جمهور و وزراش هم زیر سواله! شما میدونی این بخشنامه هارو کسایی در میکنن که خودشون سه چهار بار مدرک تعدیل کردن و خرشون از پل گذشته البته اگه خودتون هم جز این دسته نباشی!!

  چهارشنبه, Mar 13 2019 9:59:59am
  پاسخ
 • با سلام ، بنظر اینجانب محدودیت برای اعمال مدرک تحصیلی بعد از گذشت 40 سال از انقلاب ود مقطعی که اکثر مدیران فعلی مدارک تحصیلی فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و دکتری خود را بعد از استخدام و در حین اشتغال اخذ نموده و اعما نیز شده است . محدود کردن آن برای کارکنان صحیح نمی باشد و مصداق بارز حدیث امیر المومنین علی (ع) : " آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند "

  چهارشنبه, Mar 13 2019 9:09:51am
  پاسخ
 • حاجی بابایی نمونه واقعی یک انسان پوپولیست با طرحها و ایده های اشتباه می باشد که مملکت با رد کردن از پیچ احمدی نژاد به دره خطرناک حاجی بابایی نزدیک میشود که مملکت را به قهقهرا و نیستی ببرد و اشتباهات گذشته را تکرار نموده و به بهانه دفاع از حقوق اقشار کم درآمد و فرهنگیان، بنیانهای جامعه را بیش از این از تعادل خارج کند! جناب حاجی بابایی، تعدیل مدرک برای معلم یا کارمندی که با فوق دیپلم استخدام شده است و بر اساس چارت سازمانی، شرح وظایف آن در حد همان تحصیلات مشخص شده است چه نفعی برای یک سازمان دارد؟ آیا واقعا درس خواندن و تحصیل در حین کار، چقدر در یادگیری واقعی مطالب موثر است؟ آیا غیر ازین است که فرد وقت خود را بجای کار کردن صرف تحصیل در دانشگاه آزاد می کند و از خدمات خود در اداره یا سازمان می کاهد؟! آیا این روش تعدیل تا دکترا غیر از پر کردن جیب دانشگاه آزاد و مدرک فروشی و انتشار پایان نامه های جعلی کارکرد دیگری دارد؟!

  چهارشنبه, Mar 13 2019 8:51:05am
  پاسخ
 • ضمن سلام خدمت آقای حاجی بابایی نماینده محترم مجلس به نظر می‌رسد از لحاظ تکاليف قانونی و نمايندگی اولويت باپیگیری طرح «الحاق یک تبصره به ماده‌ی (66) قانون مدیریت خدمات کشوری» است که از اختيارات اوليه مجلس محترم می‌باشد و الاّ با وجود رأی وحدت رويه صادره از هيأت محترم ديوان عدالت اداری اقدامی برای دستگاه‌های اجرائی قابل تصور نيست.با سپاس

  چهارشنبه, Mar 13 2019 7:57:18am
  پاسخ
 • از این اقدام نماینده محبوب آقای حاج بابایی تشکر میکنم که واقعا برای مراکز آموزشی که با سند اعتبار سنجی آموزشی مراکز مغایرت دارد تشکر میکنم فقط مختص فرهنگیان نباشد و مراکز آموزش فنی و حرفه ای هم در نظر داشته باشند
  از صمیم قلب تشکر مینمایم

  سه شنبه, Mar 12 2019 8:22:15pm
  پاسخ
 • با سلام از جناب آقای حاجی بابایی نماینده محترم مجلس بابت ارسال نامه به رئیس جمهور محترم ّ خواهشمنداست ضمن پیگیری نامه ّفوق از کمیسیون اجتماعی مجلس نیز پیگیر طرح " الحاق یک تبصره به ماده (66) قانون مدیریت خدمات کشوری که به پیشنهاد 70نفر از نمایندگان محترم مجلس در تاریخ "1397/07/29 تحت شماره 487 به تصویب مجلس رسیده باشید .با تشکر فراوان

  سه شنبه, Mar 12 2019 6:22:25pm
  پاسخ
بارگذاری بیشتر...