1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.22 امتیاز(32 رای)

معاون قضایی و توسعه مدیریت منابع دیوان عدالت اداری اعلام کرد: «تفاوت تطبیق حقوق» و «فوق العاده ویژه» جزو مبانی کسور بازنشستگی کارمندان دولت است و در سال جاری این موارد در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان لحاظ می شود.

رضا فضل زرندی، معاون قضایی و توسعه مدیریت منابع دیوان عدالت اداری درباره رأی وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ 28 فروردین امسال مبنی بر عدم احتساب تفاوت تطبیق و فوق العاده ویژه به عنوان حقوق و مزایای مستمر قابل احتساب در پاداش پایان خدمت کارکنان دولت اظهار داشت: این رأی در راستای حل تعارض بین آراء صادره از برخی شعب دیوان عدالت اداری بر اساس مقررات قانونی از جمله تبصره ماده 76 و ذیل تبصره ماده 78 و مفاد ماده 107 قانون مدیریت خدمات کشوری صادر شده و در موارد مشابه لازم الاتباع است.

وی افزود: در عین حال قانونگذار به موجب بند (2) قسمت (الف) تبصره (12) قانون بودجه 1397، موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت را برای سال جاری به قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به کارکنان دولت مصوب 1375 و اصلاحات آن ارجاع داده است که به موجب اصلاحیه سال 1379 قانون یادشده مبنای پرداخت پاداش پایان خدمت به ازای هر سال خدمت معادل یک ماه آخرین حقوق و فوق العاده های دریافتی که ملاک کسور بازنشستگی است.

معاون دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: با توجه به مبانی قانونی یاد شده، هر چند رأی وحدت رویه صادره در مقام رفع تعارض آراء شعب دیوان عدالت در موارد مشابه لازم الاجرا است، ولی از آنجایی که مبنای پرداخت پاداش پایان خدمت در سال جاری تغییر یافته است بنابراین تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده ویژه که جزء مبانی کسور بازنشستگی کارمندان دولت هستند در سال جاری قابل احتساب در پرداخت پاداش پایان خدمت است.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری اظهار امیدواری کرد: این مساله با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که هم اینک در دستور کار مجلس قرار دارد به نحو مناسب و دائمی برای اجرا از سال آینده تعیین تکلیف شود.

 

مطلب مرتبط:

فوق‌العاده ویژه و تفاوت تطبیق مستمر نبوده و احتساب آن در تعیین پاداش پایان‌خدمت وجاهت‌قانونی ندارد

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • ملکی

  ازسال 88فوق ا لعاده ویژه جزئ مبنای کسورات بازنشستگی بوده واگر قرار براین باشد از سال 98ازحکم کارگزینی حذف گردد مبالغی که ازاین محل کسر گردید باید به حساب کارمند عودت گردد.

  شنبه, Dec 22 2018 9:50:32am
 • رضا

  چرا نامه قبلی فقط به جند استان بود فارس و.... جهت حذف فوق العاده ویژه

  پنج شنبه, Jul 26 2018 4:52:04am
 • رضا

  سلام لطفا به همه استانها بخشنامه شود بخصوص استان فارس

  پنج شنبه, Jul 26 2018 4:50:37am
 • عبداله

  با این رای دیوان نا عدالت ،اعصاب کارمندان دولت بهم ریخته اند و علی رغم نظر معاون محترم قضائی متاسفانه این رای در حال اجرا است و سازمان برنامه طی نامه 193980 مورخ 97/4/23 به استانها اعلام کرده تا قبل از 97/4/25 کاهش پیدا نمی کند.لطفا مسئولین رسیدگی کنند بخصوص به جهت ایجاد نارضایتی کارمندان دولت

  شنبه, Jul 21 2018 8:32:58am
 • الطافی

  با سلام ، یکی پیدا بشه در این مملکت به دیوان عدالتی ها بگه چرا اینقدر راحت چشمشان را روی حقایق می بندن و حقوق کارمندان را ضایع میکنند . حق الناس یاید جوابگو یاشند.

  جمعه, Jul 20 2018 3:09:54pm
 • علی

  سلام وخداقوت افرادی که رزمنده هستن ومجروح شیمیائی درحال حاضرپرونده آنان درقسمت شیمیائی تهران درحال بررسی وبازنشست شده اند یک مقطع تحصیلی وکمک معیشت ودیگرمواردی که به رزمندگان تعلق میگیردبرای بازنشستگان اقدامی داردیاازاینجامونده وازاونجارانده شده هستن ممنون میشم راهنمائی بفرمائید

  دوشنبه, Jul 9 2018 8:44:35am
 • سامان

  سلام
  جناب آقای رحمان خوش خیال نباش بهانه دست ذیحسابها دادند آنها زیر بار نمیرند و پرداخت نمیکنن.

  یکشنبه, Jul 8 2018 5:28:01pm
 • رحمان

  با سلام و دعای خیر خدمت معاون محترم قضایی و توسعه منابع دیوان عدالت به عرض میرسانم چند وقت پیش هم رای بر لغو پرداخت چندرغاز حق ایثار گری به کارمندان شریف دولت را صادر کردند واقعا حق کسانی که در زمان دفاع مقدس از جان گذشتند ودر دفاع از دین و مملکت شرکت کردند اینه؟ وگذارشون به خدا خدا خیرشون نده

  یکشنبه, Jul 8 2018 2:57:09pm
 • رحمان

  با تشکر فراوان از معاونت قضایی و توسعه منابع دیوان عدالت اداری به جهت رفع نگرانی قشر آسیب پذیر جامعه یعنی کارمندانیکه سی سال خدمت کرده و چشم امید به چندر غاز پاداش پایان دوخته اند که آنهم بعضی ها خیلی راحت در جهت کسراین مبلغ به هر دلیل رای صادر میکنند خدا از سرشون نگذره واگذارشون به خدا باز هم از معاون قضایی تشکر

  یکشنبه, Jul 8 2018 2:48:53pm
 • حمیدرضا

  نمیدانم چرا هرکس میخواد معروف بشه میاد سر کم کردن حقوق ومزایای کارکنان دولت. کارکنانی که قبل از گرفتن حقوق سهم مالیات خودرا پرداخت مینمایند.
  توی این شرایط اقتصادی بد وتورم لااقل اضافه نمیکنید ، کمش نکنید

  یکشنبه, Jul 8 2018 10:42:40am
بارگذاری بیشتر...