1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.26 امتیاز(27 رای)

خبر مورخ چهارشنبه 17 مرداد 1397

توقف بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی/ احتمال تشکیل کمیسیون مشترک برای رسیدگی به لایحه

حسن لطفی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در تشریح برنامه های در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حال حاضر مهمترین کار کمیسیون اجتماعی بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری و بحث آسیب های اجتماعی است که بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری متاسفانه به دلایلی متوقف شده و قرار است که به کمیسیون مشترک ارجاع داده شود اما تکلیف نهایی در جلسات بعدی مشخص می شود.

خبر سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷

تشکیل کمیته مشترک برای بررسی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (سه شنبه 9 مرداد) کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که تاکنون 7 ماده از آن مورد بررسی قرار گرفته است، از موضوعاتی بود که امروز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نظر هیات رئیسه قرار شد در کمیته مشترک متشکل از 9 نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی و یک نفر از هر کدام از کمیسیون‌های تخصصی مجلس که در مجموع 23 نفر می‌شوند نیز مورد بررسی قرار گیرد سپس اصلاحات صورت گرفته به کمیسیون اجتماعی ابلاغ شده و بعد از تصویب نهایی در صحن ارائه شود.

خبر مورخ 20 خرداد 1397

بررسی مواد (5) و (6) قانون مدیریت خدمات کشوری با موضوع «دستگاه اجرایی» و «پست سازمانی»

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی ماده (۵) و (۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و رای این کمیسیون برای استخدام ۲۳۰۰ مهندس ناظر تولیدات کشاورزی خبر داد.

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست  امروز یکشنبه (20خردادماه ) کمیسیون متبوعش مجلس، گفت: در این نشست ماده 5 و 6 قانون مدیریت خدمات کشوری از نظر پست سازمانی مورد بررسی قرار گرفت و بررسی بیشتر در این مورد به جلسات آتی موکول شد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ادامه بررسی طرح دو فوریتی استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و در پی آن کمیسیون به استخدام 2300 نفر از آنها که تاکنون جذب نشده بودند رای داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به مدعوان این نشست تصریح کرد: در این نشست نمایندگانی از دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان اداری و استخدامی کشور حضور داشتند.

خبر مورخ 31 فروردین 1397

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی مجلس

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز که از ساعت 9 تا 13 و با حضور جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و دیگر نمایندگان دولت و همچنین نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست پس از بحث و بیان نقطه نظرات پیرامون این لایحه، کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهارداشت: همچنین در جزئیات این لایحه مواد یک و دو آن که مربوط به تعاریف وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی است به تصویب اعضای کمیسیون رسید و ماده 3 در خصوص تعریف نهادهای عمومی غیردولتی نیز مراعا ماند و برای بررسی بیشتر به کمیته تحصصی ارجاع شد.

برنامه زمانی جلسات کمیسیون اجتماعی در این هفته:

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • علی

  با سلام انشالله نحوه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دستگاهها و نحوه و میزان حقوق آنها هم در این لایحه دیده شود امیدمان بعد از خدا به شماست

  یکشنبه, Sep 2 2018 5:58:29am
 • شاغل

  سلام خسته نباشید و خدا قوت در ایت لایحه خدمات کشوری فکری به کارکنان نظام هماهنگ مثل شهرداریها داشته باشید خدا نگهدار .

  یکشنبه, Aug 19 2018 9:19:24am
 • قایدی

  سلام،،کارمند قراردادی به مدت۱۷ سال هستم،،در مشاغل سخت،،این لایحه ابهامات زیادی دارد،،شفاف هم نیست،،تا انتخابات مجلس آن ا
  را کش میدهند،،

  چهارشنبه, Aug 8 2018 8:27:25pm
 • صاحب نظر

  سلام برادران عزیز بررسی کننده درکمیسیونهای تصویب لایحه قانون خدمات کشوری ، ازشما سئوالی دارم مگرشما بزرگواران که چندین سال ازمدت اتمام دوره آزمایشی این قانون گذشته چکارمی کنید والله اگر بدست یک کارشناس خبره اداری ومالی میدادند الان این مهم تمام شده بود مگرکشف اتم هست شما ها اینقدر زیروبم وبالاوپایین می کنید ؟؟؟؟!!!!! بخدا این همه ناکارآمدی واقعا خنده آوره به ولله نفع شخصی عده ای خاص اگرنبود تاحالا این قانون صدهابار به دائمی تبدیل شده بود فلذا عقل سالم گواه این حقیقت است که بررسی بیشترازحدلازم این لایحه ، جزتراشیدن بندوتبصره جهت امتیازدادن به عده ای خاص نخواهدبود واقعا به بررسی کنندگان ومصوبان قوانین جامعه اداری کشور نیز باید فکری اندیشیده شود .

  چهارشنبه, Aug 8 2018 6:08:07am
 • داود

  با سلام واقعا جای تاسف داره کسانی که در دیوان نشستند و رای صادر می کنند به هیچ چیز توجه نمی کنند فعلا همه چیز شانسی شده مثلا کسی که امروز بازنشسته شده با کسی که یک هفته بعد بازنشسته میشه حدود 40 میلیون باید بیشتر بگیره در حالی که امسال مجلس مبنای پاداش و حقوق بازنشستگی را مبنای کسورات تلقی کرده باز دیوان عدالت با این همه بی عدالتی فوق العاده ویژه و تطبیق را از پاداش حذف نموده لا اقل باید یک بازده زمانی اعلام کنند این عوض حمایت از کارمنده اونم زمانی که حقوق کارمند لااقل 60 % ارزشش کمتر شده

  سه شنبه, Aug 7 2018 3:41:51am
 • سلمان زاده

  سلام تازمانیکه قوانینی اینچنین صرفا درتمام بندها وزوایایش تفاوتی فاحش بین مدیران وکارشناسان بوده وبرای رهایی از قانون برای مواد این قانون تبصره های مختلف جهت استفاده برخی خاص باشد این قانون کمافی السابق به دوریال نمی ارزد کلا قانونی که تبصره درآن باشد باید آن رابه سطل آشغال انداخت

  پنج شنبه, Aug 2 2018 4:36:40am
 • شاغل

  سلام واقعا رای دیوان اخیردیوان عدالت اداری چقدر غیرمنصافه وغیرعادلانه است ازطرفی به افزایش حقوق کارمندان دولت رای ونظرمیدهند وازطرفی دیگراعلام میدارد کسانیکه ازمورخ 1397/01/28 به بعدبازنشسته میشوند تفاوت تطبیق وفوق العاده ویژه آنها درمبالغ بازنشستگی لحاظ ومحاسبه نشود آیا بااین وضعیت اقتصادی کشور این رای ظالمانه وخنده آورنیست ؟؟؟؟!!!

  پنج شنبه, Aug 2 2018 4:29:49am
 • کارمند

  با سلام در زمان حاکمیت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری چند بخشنامه و رای از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد که گرفتن پست سازمانی و تغییر محل خدمت کار مندان را بنا به مقتضیات اداری جایز دانسته است که البته صدور رای در دیوان ناشی ازاشکال قانون مدیریت خدمات کشوری بوده است و لذا صرف نظر از اینکه تعریف خاصی از مقتضیات اداری در آرا و قانون وجود ندار این موضوع باعث شده است تا مدیران نالایق هر گونه سوئ مدیریت خود را بحاب کارمندان دانسنه و تا حرف حق و قانونی بزنند صریعا " انان را جابجا یا به تخلفات اداری معرفی نمایند که هزینه جابجایی از طریق برای دستگاه و کارمندان خیلی زیاد است و کارمندان بویژه زنان امنیت شغلی خود را از دست داده اند. خواهشمند است این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی و تدابیر لازم اندشیده شود. با تشکر جمعی از کارمندان

  چهارشنبه, Aug 1 2018 6:19:42am
 • قویدل

  باسلام
  احتراما ایا نرخ تورم از سالهای 89 تا 93 پرئاخت می شود؟

  چهارشنبه, May 30 2018 5:52:29am
 • کاوه

  با سلام انشالله نحوه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دستگاهها و نحوه و میزان حقوق آنها هم در این لایحه دیده شود

  چهارشنبه, May 23 2018 8:23:21pm
بارگذاری بیشتر...