1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.37 امتیاز(45 رای)

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: هر هفته از سوی دستگاه‌ها درخواست افزایش فوق العاده حقوق داریم و افزایش امتیازات شغلی به معنای افزایش حقوق نیست.

جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد نامه منتشر شده وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور در رابطه با درخواست افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال 97، اظهار داشت:‌ مسئولان دستگاه‌های اجرایی چنین درخواست هایی را از این سازمان و دولت مطرح می‌کنند که صرف نظر از بحث تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام این درخواست‌ها که یک بخش مهم از تصمیم‌گیری‌های دولت برای تحقق این پیشنهادات را تشکیل می‌دهد، بررسی‌های مختلفی نیز از سوی این سازمان و کمیسیون‌های دولت در این رابطه با توجه به قانون و آیین‌نامه‌ اجرایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در ماده ٥٠ قانون برنامه پنجم اجازه داده شده بود که امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با تصویب دولت تا ٥٠ درصد افزایش یابد که به دلیل محدودیت‌ مالی در طول ٣ سال گذشته تصمیمی در مورد درخواست‌های واصله در این مورد گرفته نشده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر، درخواست‌‌های متعددی از سوی دستگاه‌های مختلف برای افزایش تا 50 درصدی امتیازات شغلی وجود داشته و دارد، تأکید کرد: بعضا درخواست دستگاه‌های اجرایی این است که امتیازات بیشتر برای کارمندان خود را پیگیری کنند، در حالی که دولت در تصمیم‌گیری برای این موارد به ملاحظات متعددی توجه می‌کند که یکی از این عوامل امکان تأمین منابع مالی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: درخواست وزارت جهاد کشاورزی به صورتی غیر متعارف رسانه‌ای و خبری شد، در حالی که ما در سازمان هفته‌ای حداقل یک نامه از دستگاه‌ها برای افزایش فوق‌العاده‌ها و نظایر آن را داریم، ما نیز بررسی می‌کنیم. اگر امکان داشته باشد، در چارچوب قانون و امکانات دولت پیشنهاد می‌دهیم و این رویه‌ایی کاملا عادی تلقی می‌شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه مورد اشاره متضمن افزایش پرداختی برای کارمندان سازمان مالیاتی نبوده و صرفا یک تغییر در مبانی پرداخت حقوق کارکنان آن سازمان است، گفت: این مصوبه به معنای افزایش حقوق نیست، بلکه کارکنان این سازمان از محل ماده 217 قانون مالیات‌های مستقیم که مربوط به درآمدهای مالیاتی است، دریافتی‌هایی داشتند که قانونی هم بود. در مصوبه‌ای که دولت تصویب کرده اجازه داده است نسبت به اعمال افزایش ٥٠ درصدی در امتیازات اقدام کنند، به شرطی که معادل آن از پرداختی های موضوع ماده 217 کم کنند و در بند ٣ تصویب نامه قید شده است که با این مصوبه نباید هیچ افزایشی در پرداختی کارکنان سازمان امور مالیاتی ایجاد شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: لذا فقط مبانی و محل پرداخت حقوق تغییر کرده است و افزایش پرداختی در کار نبوده است. در واقع قبلاً در فیش حقوقی پرداختهایی در بخش «سایر» اعمال می‌شد که اکنون به عنوان حقوق و مزایای مستمر اعمال می‌شود، اما جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی‌ها و افزایش رضایت‌مندی کارکنان آن سازمان بوده است.

 

مطالب و مقررات مرتبط:

- مجوز افزایش حداکثر امتیازات مواد (65)، (66)، (68) و (71) فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا پنجاه درصد در دستگاه‌های اجرایی

- دستورالعمل نحوه اِعمال 50 درصد افزایش حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های اجرایی

- مصوبه مربوط به سازمان امور مالیاتی کشور

- مصوبه مربوط به سازمان بهزیستی کشور

- دستور جهانگیری برای بررسی افزایش ۵۰ درصدی فوق‎العاده حقوق دولتی‌ها

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • سیف الله عالی

  سلام برادران بزرگوار این توضیحات نمی تواند قابل پذیرش باشد کارمندان با شرایط احراز مساوی در دستگاهای مختلف با تفاوت حقوقی 4و پنج میلیونی یعنی تبعیض یعنی فراهم کردن شرایط فساد اداری و مالی در دستگاها برای افرادی که احساس ظلم می کنند که توسط سازمان اداری و استخدامی به آنها می شود فکری بکنید و عدالت را اجرا کنید و گر نه در برابر خداوند و در روز قیامت باید پاسخگوی اعمالشان باشید.

  دوشنبه, Apr 9 2018 9:23:13pm
 • مهدیه

  سلام
  پایان سال حقوق مالیاتیهای زاهدان بطور متوسط یک میلیون و دویست اضافه شده.

  دوشنبه, Apr 9 2018 3:28:31pm
 • mehdi

  وقتی کارمند امور مالیاتی خودش اذعان میکنه مزایاش حدود سه میلیونه انتظارم دارن بقیه ساکت بشینن؟
  کسی منکر افزایش حقوق نیست اما اگه قراره افزایش حقوق باشه عدالت اجتماعی و اسلامی ایجاب میکنه واسه همه باشه.اگه این اتفاق بیوفته کارمندایی که زیر دو میلیون حقوق میگیرن شاهد افزایش هفتاد درصدی هستند اما یکی مثل من و بقیه امثال من که تو دستگاه دولتی کارگریم واقعا نادیده گرفته شده و همچون گذشته و بیش از پیش انگیزه مون واسه خدمت رو از دست میدیم

  دوشنبه, Apr 9 2018 9:15:08am
 • Y

  سایر چ صیغه است.از قبل میگرفتن.الان علنی کردی.میگه کارمندان دیگه زندگی نمی کنن زن و بچه ندارن.با چه اصولی باید زیاد بگیرن.همه کارمندان زحمت می کشن.

  دوشنبه, Apr 9 2018 6:46:17am
 • فرید

  حقوق کارکنان وزارت کار ( حوزه روابط روابط کار ) که شبه قضایی بوده و نبض معضلات و اختلافات کارگری و کارفرمایی را دردست داشته و تعداد قاضی شاغل در آن حوزه 1000نفر در کشورهم نمیشود کمتر از دو میلیون حقوق میگیرند و رای صادر میکنند... دلتون خوشه عدالت برقراره !!؟؟؟

  دوشنبه, Apr 9 2018 3:33:09am
 • راه و شهرسازی

  بنده رئیس حساسترین اداره دولتی در اداره کل راه و شهرسازی هستم.اینجا به راحتی انسان به فساد مالی خاصه در خصوص اراضی و پیمانکاری می تواند نایل شود و احدی هم نخواهد فهمید.کل خقوقم بدون اضافه کار با متاهل بودن و مدرک ارشن قبل از استخدام؛یک میلیون و ششصد هزار تومانه،پیمانی هم هستم...خداوکیلی...وزیر و مسئولین راه و شهرسازی کجان،؟یعنی واقعا نمیبینن این مسائل رو؟چرا کاری می کنند که افراد به فساد رو بیارن؟بفکر کارمند باشید و الا بدجوری بیراهه میرن...پاکترین هم باشند وسوسه میشن چون واقهگعا میبینن که بعد بازنشستگی هیچی ندارن...دریغ از یک ریال پس انداز..کلی هم مقروض...تظام پرداخت هماهنگ این بود؟نام وزارت راه و شهرسازی رو تریلر یدک نمیکشه ولی در عمل هیجی برای کارمندان بخش راه و شهرسازی استانی نکرده..انصاف نیست

  دوشنبه, Apr 9 2018 3:30:59am
 • کامران هارونی

  باسلام هرساله دولت ها اظهار می نمایند که گردشگری داخلی و خارجی رشد کرده آیا رشد اقتصادی و افزایش ارز آوری مرهون برنامه ریزی ها و 'زحمات بسیار‌زیاد کارکنان سازمان‌میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیست در تمام مصاحبه ها می گویند بعد از نفت گردشگری دومین‌اقتصاد کشور است آیا پرسنل آن یک‌پنجم وزارت‌نفت حقوق می‌گیرند آیا هنوز به این‌باور نرسیده ایم پس حتما باید جزو اولین دستگاهها باشد که حقوق زیادتری دریافت کنند

  دوشنبه, Apr 9 2018 2:54:08am
 • امیر

  آقا به خدا با حقوق دو تومن نمیشه زندگی کرد.فکری بکنید.

  یکشنبه, Apr 8 2018 4:12:27pm
 • علی

  با سلام شرح شغل کارمند امور مالیاتی گرفتن مالیات است اگه قرار در قباله گرفتن مالیات به فوقالعاده ها کارمند امور مالیاتی اضافه. بشه پس وقتی وزارت جهاد کشاورزی باعث خودکفایی گندم در کشور شد صرفه جوی در مبلغ واردات گندم در کشور را به عنوان فوق العاده به حقوق کارکنان وزارت جهادکشاورزی اضافه کنید

  یکشنبه, Apr 8 2018 3:02:29pm
 • محمد

  من مخالف افزایش حقوق نیستم ولی ما بازنشسته ها چکار کنیم که دستموت بجایی بند نیست فقط وعده سرخرمن میشنویم چه جوری برای اینها بودجه وجود دارد ولی برای ما بازنشسته ها که سی سال جوانی و زندگیمونو گذاشتیم بودجه نیست نباید از ما هم حمایت کنند باماهی ۱۷۰۰۰۰۰هزارتومن با داشتن بچه دانشجو داماد عروس کرایه خانه وووو میگن پلکانی من نفهمیدم سالی ده بیست درصد پلکانی چه کمکی به ما میشه ترو خدا به دادماهم برسید

  یکشنبه, Apr 8 2018 2:58:09pm
بارگذاری بیشتر...