1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 امتیاز(2 رای)
Print Friendly, PDF & Email

وزیر نفت در حکمی موارد رفع تبعیض در جذب و به کارگیری زنان در مشاغل و سمت‌های متناسب با توانمندی‌های آنها را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حکم بیژن زنگنه، وزیر نفت آمده است: به منظور رفع تبعیض در جذب و به کارگیری زنان در مشاغل و سمت‌هایی که متناسب با توانمندی ایشان می باشد، موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می گردد:

۱- علاوه بر مشاغل و سمت‌هایی که بنا به طبیعت یا ماهیت آنها، الزاما باید توسط زنان اداره شوند، در دیگر موارد جذب و استخدام جدید و هرگونه به کارگیری نیروی انسانی به هر عنوان و به هر شکل، اعمال هیچگونه تبعیضی برای زنان مجاز نمی باشد.

اشتغال در سمت های اقماری، کار در سکوهای نفتی و گاز از این حکم مستثنی می باشند.

تبصره- زنانی که در تاریخ ابلاغ این مصوبه در سمت های اقماری مشغول فعالیت می باشند و همچنان درخواست ادامه خدمت در آن سمت‌ها را دارند، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

۲-  لازم است در صدور مجوز استخدام، انتصاب، ارتقا، کاریابی و به کارگیری یا تبدیل وضعیت افراد نیز مفاد حکم بند «۱» فوق کاملا مراعات گردد.

۳- معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مکلف است در صورتی که در شرایط احراز سمت‌ها و مشاغل، شرایط تبعیض آمیزی برخلاف بند «۱» اعمال شده باشد، نسبت به رفع آن اقدام و نتیجه را گزارش نمایند.

۴ - با ابلاغ این مصوبه، مصوبه شماره ۱۴۳۹۲۴-۲۰/۲ مورخ ۱۳۹۵/۳/۳۱ لغو می شود.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

شرایط و قوانین .
  • انصاری از سازمان جنگلها

   پس چرا مدیران این سازمان از افزایش ۲۰ درصدی صحبت میکنند نه ۵۰ پرصد

   چهارشنبه, Jun 21 2017 7:51:29pm
  • علی رنجبر کارمند بهداشت درمان

   بهداشت درمان تا کنون هیچ اقدامی نکرده سران ان درامد بالا دارند ای کاش سازمان به این وزارت یک تذکری میداد تا اینقدر بی تفاوت نباشند بیشتر کارکنان بهداشت زیر خط فقر نابود شده اندفرزندان ما از خیلی پیشرفت ها عقب ماندند لازم هست هر چه زودتر اقدام شود

   یکشنبه, Jun 18 2017 2:24:21pm